پنجشنبه 04 بهمن 1397 - 02:28:14

سرم تقویت مژه

7 نکته مهم برای داشتن مژه های سالم بعد از کاشت مژه

نکات مهمی  که خانم ها  باید برای داشتن مژه هایی سالم بدانند

 

همیشه امیدی برای تقویت و درمان مژه ها وجود دارد. حتی در بد ترین شرایط که ممکنه مشکل ضعف رشد مژه ها از همان بدو تولد باشد و یا حتی ممکنه این ضعف در مژه ها بر اثر کاشت مژه صورت گرفته باشد. رشد مژه ها همیشه امکان پذیر است. چندین عامل وجود دارد که در رشد و سلامت مژه ها بسیار تاثیر گذارند، مانند: سن، کمبود تغذیه ای ، تغییرات هورمونی و یا مراقبت های ناصحیح از پلک و مژه ها که باعث آسیب رساندن به آنها می شود. در این مقاله از سایت رژلب سعی داریم به 7 نکته مهم برای داشتن مژه های سالم بعد از کاشت مژه اشاره کنیم.

 

من به عنوان کسی که معتاد به اکستنشن مژه بودم، مشکلات زیادی بعد از کاشت مژه برام به وجود میومد، که بسیار آزار دهنده و سخت بود. اولین نشانه های اعتیاد من به اکستنشن مژه هر چهارهفته یک بار رفتن به سالن های زیبایی و انجام اکستنشن مژه بود که واقعا به آن اعتیاد پیدا کرده بودم. هر باری که مراجعه می کردم برای کاشت مجدد و یا در اصطلاح ترمیم کاشت مژه در خواست مژه های بلند تر و ضخیم تری می کردم به حدی که شبیه به شخصیت های کارتونی دیزنی می شدم و بسیار هم از این موضوع خوشحال می شدم و کلی هم رضایت خاطر داشتم از انجام این کار خودم و احساس می کردم که الان شبیه شخصیت های هالیوودی شدم، بعد از مدتی تصمیم گرفتم کمی به مژه های خود استراحت بدم و در واقع بزارم یکم مژه های طبیعی خودم نفس بکشند.

 

 اون روز بود که تازه متوجه شدم برای مژه های طبیعی وقبلی خودم چه اتفاقی افتاده . چه بلایی سراونها آورده ام. مژه های طبیعی خودم کم پشت وخیلی نازک شده بودنند، در واقع دیگه مژه های سالمی برام باقی نمانده بود. وقتی با این صحنه دلخراش روبه رو شدم تصمیم گرفتم، که مژه های خودم را به حالت طبیعی و اولیه خودشان برگردونم. به حالتی که قبل از اعتیاد به اکستنشن مژه داشتم . بعد از کلی تحقیق و خواندن مقاله های مطرح  و مراجعه به پزشک های گوناگون برای معالجه و تقویت مژه دست به انجام مراقبت های مهم برای رشد و استحکام مجدد مژه هام زدم تا به نتیجه مطلوب رسیدم.

 

 حالا تصمیم گرفتم که این 7 نکته مهم برای داشتن مژه های سالم بعد از کاشت مژه را در اختیار شما قراربدم تا اگر شما هم دچارهمچین مشکلی بودید، بتونید از این راهنمایی ها برای داشتن مژه های سالم و طبیعی استفاده کنید.

 

روغن نارگیل معجزه رشد و استحکام مژه.

 

نکته اول : خداحافظی با ریمل خود

چند هفته از ریمل استفاده نکنید. ریمل مژه ها و چشم را تحریک می کند . بنابراین بهتر است کمی به این عضو های بدنمان که بسیار نیز حساس هستند استراحت بدیم. در ضمن امروزه مژه های کم ریمل یا اصلا بدون ریمل و نچرال خود یک نوع سبک آرایشی محسوب می شود. به جای چشمانتان یا مژه های بیمار خود روی اعضای دیگر مانند: درخشش بیشتر پوستتان یا برجستگی و زیبایی لب هایتان تمرکز و توجه کنید.

نکته دوم:همیشه با مژه های خود دوست باشید

همیشه با مژه های خود دوست باشید و با آنها ملایم رفتار کنید. مژه ها اعضای کاملا با احساسی هستند و دوست ندارند با آنها با خشونت رفتار شود، آنها روحیه ای بسیار لطیف دارند. پلک ها که مرکز رشد و نمو مژه ها هستند را زیاد نمالید و هنگام پاک کردن آرایش از روی چشمانتان مخصوصا مژه ها اصلا آنها را نکشید و محکم آرایش مژه ها را پاک نکنید .هنگام پاک کردن آرایش از چشمان و مژه های خود حتما ازآرایش پاک کن های مخصوص چشم  یا روغن های پاک کننده آرایش مخصوص چشم استفاده کنید و چشم را با ماساژ ملایم پاک کنید . بهترین پاک کننده موجود در بازار که بسیار نیز برای چشمان بی خطر می باشد شستشو چشم با شامپو بچه که بی خطر ترین محصول برای چشمان است استفاده کنید. روش استفاده از شستشو چشم با شامپو بچه بسیار راحت می باشد. ابتدا چشمان خود را با آب خیس کرده و بعد با استفاده از یک قطره شامپوو کف ایجاد شده با ملایمت و ماساژ چشمان خود را شستشو دهید و سپس حسابی آبکشی نمایید.

نکته سوم: اصلا از مژه های مصنوعی و اکستنشن مژه در طول درما خود استفاده نکنید.

این نکته کاملا واضح است و با انجام ندادن آن مژه های سالمی خواهید داشت.

نکته چهارم: شب ها حتما آرایش صورتتان را به طور کامل پاک کنید.

همه ما این قانون طلایی زیبایی را می دانیم، که هرگز نباید با صورت آرایش کرده به تختخواب خود برویم . پوست صورت شب ها نیاز به نفس کشیدن دارد به همین دلیل نباید هنگام خواب چشمان و پوست صورت آرایشی داشته باشد . از یاد نبرید زمان ترمیم و باسازی پوست در شب موقع استراحت است، بنابراین شب قبل از خواب حتما حتما در سخت ترین شرایط نیز کاملا پوست و چشمان خود را قبل ازخواب تمیز کنید.

نکته پنجم: معجزه روغن نارگیل را از یاد نبرید.

به مژه ها روغن نارگیل بزنید. روغن نارگیل محصول معجزه آسایی برای رشد مژه ها ست . همانطور که این روغن بر روی مو و پوست تاثیرات معجزه آسایی دارد بر روی مژه نیز به همان صورت عمل می کند و باعث تقویت و رشد مژه خواهد شد. روغن نارگیل یک مرطوب کننده طبیعی و عالی به حساب می آید. با قدرت جذب بالایی که دارد یکی از محبوب ترین روغن های موجود در بازار برای رشد مژه ها محسوب مس شود . این روغن با عملکرد تقویت فولیکول های مژه باعث رشد مو و مژه می شود.

اگر هر شب قبل از خواب از مقداری روغن نارگیل به مژه ها و پلک ها بزنید تغییرات قابل توجهی در رشد و ضخامت مژه ها متوجه خواهید شد،  شما عزیزان که از نازکی مو های سرتان و خالی بودن ابروهای خود نیز شکایت دارید بهترین درمان و تاثیر گذارترین روش ماساژ روغن نارگیل به موضوع مورد نظر است که بهتر است به روش بن ماری مقداری روغن را گرم کنید و با استفاده از روغن گرم عمل ماساژ را انجام دهید تا خاصیت این روغن چند برابر شود.

نکته ششم: رژیم غذایی متعادل بهترین روش است.

رژیم غذایی متعادل نیز جزوبهترین روشها ست . مژه ها نیز همانند مو برای سلامت و رشد خود نیاز به برنامه غذایی مناسب دارند. پروتیین ها ، ویتامین ها و مواد معدنی در رشد و ضخامت مژه ها همین طور در بلندی مژه ها بسیار نقش مؤثری دارند. با توجه به این موضوع حتما سعی کنید از میوه ها و سبزیجات تازه ، غلات کامل و لبنیات در وعده های غذایی خود استفاده کنید. مصرف تخم مرغ که سرشار از خاصیت است می تواند شروع خوبی برای تقویت مژه ها باشد.

نکته هفتم: سرم های گیاهی برای تقویت مژه های خود استفاده کنید .

با استفاده از سرم های گیاهی پس از چند هفته مژه ها بلندتر، ضخیم تر، زیباتر و محکم تر به نظر خواهند رسید. سرم های گیاهی که ساخت دست خودتان در منزل است ایمن ترین راه برای درمان از طریق این روش است.

 

ساخت سرم معجزه آسای رشد و تقویت مژه

 

طرز تهیه ریمل طبیعی وگیاهی خانگی چگونه است؟

ریمل طبیعی روغن کرچک و پوست گردو برای پرپشت شدن مژه

شاید پیش از این هم در مورد ریمل طبیعی که با روغن کرچک و پوست گردو تهیه می شود شنیده باشید، با تهیه این ریمل به راحتی می توانید مژه های تان را تقویت و رشد آنها را تحریک کنید. برای تهیه این ریمل طبیعی نیاز به کمی:

روغن کرچک

وازلین

اسانس پوست سبز گردو

روغن لاوندر دارید.

تهیه این ریمل تقویت مژه بسیار ساده است. شما برای تهیه این سرم تقویت کننده نیاز به یک ظرف بلوری نشکن دارید که 15گرم وازلین بدون رنگ و بو را درون آن قرار دهید. آن را روی حرارت غیر مستقیم گذاشته و موم داخلش را ذوب کنید. سپس 4 تا 5 گرم روغن کرچک، یک گرم روغن پوست سبز گردو و یک گرم عصاره لاوندر را به آن اضافه کنید و اجازه دهید سرد شود. از این سرم هر شب یک قطره را قبل خواب با انگشتتان روی مژه ها خوب بمالید و ماساژ دهید. این کار مژه های تان را در کمتر از 3 هفته بلند، پرپشت و مشکی می کند به گونه ای که شما از این پس از مصرف ریمل بی نیاز می شوید.

 

ریمل طبیعی مغز فندق و بادام برای تقویت مژه های کم پشت و آسیب دیده

مغز گردو ، فندق و یا بادام را به خوبی و کامل کوبیده با یکی دو قطره روغن زیتون در حدی که شره نکند، به خوبی با هم مخلوط می کنیم. آنها را پس از آغشته وترکیب کردن استفاده می کنیم.

به همین سادگی، با این روش هم نور چشم زیاد میشود و هم یک سرم تقویت کننده مژه خانگی دارید که از ارگانیک و طبیعی بودن آن کاملا آگاهی دارید.

 

ساخت ریمل خانگی به صورت ارگانی

 

سرم جادویی تقویت و افزایش رشد مژه

1 قاشق چای خوری روغن کرچک

1قاشق چای خوری روغن شتر مرغ

نصف قاشق چای خوری روغن نارگیل

2 کپسول روغن ویتامین E

اضافه کردن یک قطره روغن اسطوخدوس به سرم ، می تواند خواص شگفت انگیزآن را بیشتر کند. حتما در استفاده از این محلول و سرم رشد مژه احتیاطکنیدو محتاط باشید و اگر واکنش حساسیتی نسبت به این مواد دارید، از مصرف این محلول خود داری کنید.

 

سرم تقویت مژه

 

روش مصرف این محلول معجزه گر: 

تمام مواد ذکر شده را با هم مخلوط کنید و در یک قطره چکان بریزید. یک قطره از مواد را بردارید و روی انگشت خود یا یک تکه پنبه بریزید و روی خط مژه خوب ماساژ دهید. بهتر است این کار را شب قبل از خواب انجام دهید و اجازه دهید تا سرم تا صبح روز بعد برروی چشمانتان باقی بماند.

لازم به ذکر است می توانید از این محلول به روی ابروهایتان نیز بمالید تا به ضخیم شدن و تقویت ابروها هم کمک کنید.در صورتی که این سرم تقویتی رشد مژه و ابرو را در ظرف مناسبی نگهداری نمایید می توانید این سرم را تا یکسال نگهداری کنید و از آن استفاده کنید.

 

 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "زیبا" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (2)

شنبه 06 بهمن 1397 - 11:28:02
بسیار عالی 🙏
پنجشنبه 04 بهمن 1397 - 03:15:36
عالی بود عزیزم منتظر مطالب مفید دیکه هستم
رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: