رفع موهای زائد

پنجشنبه 09 دی 1395 - 07:45:11

 از بین بردن موهای زائد چانه و گردن 

راه کارهای از بین بردن موی زائد

درمان موی زائد

رفع مو زائد

 

متاسفانه علاوه بر موهای زائد پشت لب، موهای روی چانه و روی گردن نیز زائد بوده و آزار دهنده هستند. البته این موها گاهی نازک هستند و به سختی دیده می شوند. اما در مواردی موها بسیار ضخیم و کلفت بوده و نمی توان از روش هایی مانند دکلره برای پوشاندن آن ها استفاده کرد. به علاوه برخی از روش ها مانند شیو کردن نیز این موها را ضخیم تر کرده و ریشه آن ها را محکم تر می کند. به همین دلیل در این مقاله از سایت آرایشی رژ لب، به بررسی روش هایی پرداخته می شود که با کمک آن ها می توان موهای زائد روی چانه و گردن را به سادگی از بین برد.

 

vax

   وکس

یکی از روش های بسیار موثر برای از بین بردن موهای زائد وکس کردن آن هاست. به کمک این روش می توان موهای زائد روی بدن و صورت را به یک مدت نسبتا طولانی از بین برده و به زیبای بیشتر آن کمک کرد. البته وکس کمی دردناک است و برخی از وکس ها در هوای مرطوب به خوبی عمل نمی کنند. همچنین موهای روی صورت باید به یک اندازه مشخص رسیده باشند تا بتوان آن ها وکس کرد.

 

band andakhtan

 بند انداختن

این روش در گذشته و حتی امروزه محبوبیت زیادی دارد و در آن از یک تکه نخ استفاده شده و موهای زائد از بین می روند. با استفاده از این روش می توان هم موهای زائد روی چانه و گردن را از بین برده و هم موهای بقیه صورت را کند. البته بند انداختن هم مانند وکس کمی دردناک است ولی می توان گفت ارزش درد خود را دارد.

 

رفع موهای زائد

اپیلاسیون

 اپیلیدی

در مقایسه با وکس و بند انداختن اپیلیدی کردن موهای زائد درد چندانی نداشته و به علاوه اپیلیدی موهای زائد را از ریشه می کند. با استفاده از اپیلیدی می توان حتی موهای بسیار ریز را هم کنده و از بین برد. البته در استفاده از اپیلیدی باید دقت کرد که از سری مخصوص صورت استفاده کرد تا درد کمتری روی پوست احساس شده و به علاوه آسیب کمتری به پوست وارد شود. یکی دیگر از مزایای اپیلیدی هم این است که می توان آن را به سادگی تهیه کرده و حتی در منزل و به تنهایی استفاده کرد.

layzer

 لیزر

یکی دیگر از روش های پر کاربرد که نسبت به روش های دیگر تاثیر بیشتری داشته و برای مدت زمان طولانی تری موهای زائد را از بین می برد. لیزر است. می توان گفت لیزر در مقایسه با روش های دیگر موها را به صورت دائمی از بین می برد. البته مشکل لیزر کردن موهای زائد این است که با استفاده از لیزر تنها می توان موهای خیلی تیره را از بین برده و لیزر تنها روی پوست های روشن و موهای تیره کاربرد دارد. زیرا لیزر تنها می توان موهای تیره ای که در سطح روشنی قرار دارند، هدف قرار داده و از بین ببرد. بنابراین قبل از لیزر کردن باید به این نکته توجه داشته و با در نظر گرفتن تمام شرایط اقدام به لیزر کردن نمود.

 

زردچوبه و موهای زائد

 روش های طبیعی

در کنار روش های گفته شده می توان از روش های طبیعی دیگری برای از بین بردن موهای زائد روی چانه، گردن و یا روی صورت استفاده کرد. البته این روش نسبت به روش های دیگر دیرتر جواب می دهد ولی می توان با کمک ماسک زردچوبه و یا بلغور جو هم موهای زائد را از بین برد.

 

 

جمع آوری و ترجمه شده توسط رژلب دات کام
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب سایت رژلب مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
شب یلدا آغاز چه فصلی از سال است؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: