سه شنبه 27 فروردین 1398 - 16:48:59

راه اندازی سالن زیبایی در تهران

چگونه می توان یک آرایشگاه تاسیس کرد؟

اهمیت تبلیغات در جذب مشتری سالن زیبایی

 

راه اندازی سالن زیبایی

راه اندازی سالن زیبایی در تهران


راه اندازی سالن زیبایی، راه حل عالی برای نشان دادن استعدادها و مهارت های آرایشگری است که از این طریق می توانید به زیباتر شدن دیگران کمک کنید. برای این که سالن زیبایی شما دارای بهترین موقعیت از نظر مکان، جذب مشتری و ... باشد، لازم است یک سری نکات را رعایت کنید. با وب سایت رژلب همراه باشید تا شرایط راه اندازی سالن زیبایی در تهران را مورد بررسی قرار دهیم.


در نظر گرفتن هزینه های اولیه


قبل از انجام هر کار و اتخاذ هر تصمیم، ابتدا باید به بودجه خود توجه کنید. اگر بودجه شما تا حدی بود که بتوان با کمک آن وسایل مورد نیاز را تا حد رفع نیاز خریداری کرده وسالن زیبایی را اداره کرد، بودجه شما مناسب است. توجه داشته باشید که در صورت افتتاح سالن زیبایی، احتمالا افراد دیگری را نیز به استخدام خود در خواهید آورد و باید به آن ها نیز حقوق دهید. از طرفی، امکان این که در ماه های اولیه راه اندازی سالن زیبایی، ورودی کافی از لحاظ هزینه ها را نداشته باشید نیز وجود دارد؛ پس قبل از هر کاری یک تخمین از هزینه های احتمالی به دست آورید. در ادامه نگاهی به هزینه های اولیه یک سالن زیبایی خواهیم داشت:

هزینه اولیه برای تاسیس سالن زیبایی
رهن و اجاره ملک سالن زیبایی
دکوراسیون سالن زیبایی
هزینه خرید تجهیزات سالن زیبایی مثل سشوار، جکوزی مخصوص پدیکور، کامپیوتر و موارد بسیار دیگر
هزینه ساخت تابلو آرایشگاه
بودجه دوربین مداربسته جهت کنترل درب ورودی سالن زیبایی
هزینه خرید اقلام مصرفی مثل رنگ مو، شامپو، کاندیشنر و اقلام مصرفی تخصصی هر لاین. البته اگر قصد استخدام پرسنل درصدی را دارید نیازی نیست که اقلام مصرفی را شما تهیه کنید.
بودجه تبلیغات

 

کسب مجوزهای لازم


برای این که تجارت شما کاملا قانونی باشد، باید جوازها و پروانه های مناسب تاسیس آرایشگاه را تهیه کنید. همچنین باید در صورت نیاز به مدرک یا گواهینامه خاصی از یک مکان، ابتدا آن گواهینامه را دریافت و سپس اقدام به راه اندازی آرایشگاه کنید. بعضی مواقع سالن زیبایی شما باید دارای بیمه های مختلف باشد تا اجازه کار داشته باشید. بنابراین قبل از هرچیز از جزئیات کار آگاه شوید و هر کدام از آن ها را انجام دهید.
برای کسب جواز و برای شروع فعالیت باید امکاناتی در سالن زیبایی شما وجود داشته باشد. این امکانات به صورت استانداردهایی مشخص شده اند که در هر شهر یا کشور متفاوت اند. البته به طور کلی هر آرایشگاه در هر شهر یا کشوری باید دارای موارد زیر باشد:

- یک محل مستقل و مناسب برای کار
- سند مالکیت یا اجاره نامه
- گواهینامه و جواز شهری برای شروع فعالیت

 

سالن آرایش و زیبایی

شرایط تاسیس سالن آرایش و زیبایی

 

خرید تجهیزات مورد نیاز برای افتتاح سالن زیبایی


یک لیست از تجهیزاتی که حتما باید خریداری کنید، تهیه نمایید. پس از تهیه لیست به مراکز خرید مراجعه کرده و بار دیگر لیست خود را چک کنید تا چیزی از قلم نیفتاده باشد. در صورتی که یک وسیله خاص ضروری نبوده و با بودجه شما همخوانی نداشت، می توانید از آن عکس گرفته و مدتی پس از راه اندازی سالن زیبایی آن را خریداری کنید. البته  شرکت هایی که در زمینه دکوراسیون سالن های زیبایی فعالیت می کنند معمولا مسئولیت خرید و چیدمان تجهیزات را هم به عهده می گیرند.
برای راه اندازی یک سالن زیبایی معمولا وسایل زیر مورد نیاز شما خواهد بود:

 صندلی میکاپ
 آینه
 صندلی اصلاح
 مبل انتظار
 صندلی پدیکور
 تخت اپیلاسیون
 کابین دوش
 تخت ماساژ
  میز ناخن
 سرشور
 کمد و قفسه
 جالباسی و یا کمد لباس برای مشتریان
 کامپیوتر
 نرم افزار حسابداری
 دستگاه کارتخوان
 تلویزیون
 آب سرد کن

 

انتخاب نام مناسب برای سالن زیبایی


یکی از مهم ترین مراحل برای بازگشایی یک سالن زیبایی، انتخاب نام مناسب است. بهتر است اسمی که انتخاب می کنید، در میان دیگر سالن ها متمایز بوده و آهنگ مناسبی داشته باشد. این نام قرار است در تمام پوسترهای تبلیغاتی، شبکه های اجتماعی و ... نمایش داده شود؛ پس سعی کنید نامی را انتخاب کنید که با گذشت سال ها از آن دلسرد و پشیمان نشوید.
اولین مرحله بعد از انتخاب اسم، طراحی لوگو سالن زیبایی شماست. اسم و لوگو سالن زیبایی شما، اولین نماینده شما است که می تواند احساس رضایت یا برعکس، احساس نه چندان خوش را در ذهن مخاطب تداعی کند. حتما در انتخاب لوگو سالن زیبایی با چندین متخصص تبلیغات و گرافیست صحبت کنید و توجه داشته باشید که اسم و لوگو شما باید قابلیت ماندگاری طولانی را داشته باشد. اسم ها و طرح هایی که با مد عوض می شوند مناسب شما نیستند.

 

تاسیس آرایشگاه

نکات قابل توجه برای تاسیس آرایشگاه

 

اهمیت تبلیغات در بازگشایی سالن زیبایی


یکی از مهمترین مسائلی که قبل از افتتاح آرایشگاه باید به آن دقت کنید، تبلیغات است. بهتر است یک شعار تبلیغاتی برای آرایشگاه خود در نظر بگیرید؛ جمله کوتاه و مختصر که هدف اصلی مجموعه شما را به راحتی به گوش مخاطب برساند. پس از آن، تدوین بودجه برای تبلیغات ماهانه، مهمترین تصمیم شماست. شما به عنوان مدیر یک سالن زیبایی ابتدا باید بودجه تبلیغاتی یک سال خود را مشخص کنید و سپس این بودجه سالانه را متناسب با بازار کاری خود در ماه های مختلف اختصاص دهید. به عنوان مثال، در برخی ماه های سال مانند بهمن و اسفند، لازم است که هزینه بیشتری را بابت تبلیغات پرداخت کنید.

فضاهای تبلیغاتی مختلف و رسانه های مختلف را بررسی کنید و با کمک یک متخصص تبلیغات بودجه خود را در رسانه های مختلف تقسیم کنید. به عنوان مثال تبلیغات در مجلات، تبلیغات در فضای مجازی، تراکت، تیزر تبلیغاتی، اشانتیون و غیره را یادداشت کنید و به هر کدام از این سبک تبلیغات، درصدی از بودجه را اختصاص دهید. مثلا ممکن است مدیر یک سالن زیبایی به این نتیجه برسد که می خواهد 70 درصد بودجه تبلیغاتی خود را در فضای مجازی صرف کند و الباقی را به اشانتیون و تیزر تبلیغاتی اختصاص دهد. و شاید مدیر یک سالن زیبایی دیگر تصمیم بگیرد به نسبت مساوی در تمام رسانه های چاپی، مجازی و محیطی تبلیغات داشته باشد. تصمیم گیری درباره اختصاص بودجه تبلیغاتی به عوامل مختلفی نظیر مکان سالن زیبایی شما و زمانی که در آن تبلیغات می کنید و همچنین رده سنی و تحصیلات قشری که مشتریان بالقوه شما را تشکیل می دهند، بستگی دارد.

 

استخدام پرسنل برای آرایشگاه


شغل آرایشگری در دسته فعالیت های خدماتی قرار دارد؛ به همین دلیل موفقیت سالن زیبایی شما بستگی زیادی به کیفیت خدمات شما دارد. بسیاری از سالن های زیبایی تازه تاسیس تا مدت زیادی درگیر استخدام آرایشگران حرفه ای و تکمیل کادر سالن زیبایی خود هستند. اگر استخدام پرسنل طبق برنامه پیش نرود، مدیر سالن تا مدت زیادی در چرخه باطل بین پیدا کردن پرسنل حرفه ای و جذب مشتری گرفتار می شود. چرا که اکثر آرایشگران حرفه ای به صورت درصدی کار می کنند و تا زمانی که سالن زیبایی شما شناخته شود و مشتریان شما افزایش پیدا کند، چند ماهی زمان می برد. در این مدت درآمد پرسنل برایشان جذاب نیست و ممکن است همکاری خود را با شما قطع کنند و شما تا پیدا کردن پرسنل حرفه ای دیگرممکن است مشتریانی که از خدمات نفر قبلی راضی بوده اند را نیز از دست بدهید. بنابراین، از مدت زمانی که سالن شما مشغول دکور شدن است تبلیغات خود را برای استخدام شروع کنید. می توانید با عضویت در شبکه اجتماعی مخصوص آرایشگران، تبلیغ استخدام خود را به گوش آرایشگران حرفه ای برسانید.

تنها یک آرایشگر که سال ها تجربه کسب کرده و از طریق مهارت های خود توانسته مشتری جذب کند، می تواند آرایشگاه باز کند. این به این معنی است که درست است که شغل آرایشگری تجارت پردرآمدی است ولی یک فرد عادی نمی تواند دست به انجام آن بزند. در واقع هنگامی که تصمیم به راه اندازی آرایشگاه گرفتید، باید همه مهارت های لازم برای این کار را کسب نمایید تا هیچ نگرانی در این مورد وجود نداشته باشد. اگر تصمیم به راه اندازی سالن زیبایی گرفته اید و به دنبال آموزشگاهی هستید که مهارت های خود را تکمیل نمایید، پیشنهاد وب سایت رژلب به شما شرکت در کلاس های آموزشی آکادمی مراقبت و زیبایی متین رویان است.
آموزشگاه مراقبت و زیبایی متین رویان  با مدیریت خانم ژاله خدایار، دارای بیش از 22 سال سابقه در زمینه آموزش و تعالی سازی نیروی انسانی از موفق ترین آموزشگاه های آرایشگری و مراقبت و زیبایی کشور میباشد.

 

آموزشگاه آرایشگری

معرفی یکی از بهترین آموزشگاه های آرایشگری در تهران


زمینه فعالیت در آموزشگاه مراقبت و زیبایی متین رویان


آموزش های تخصصی و حرفه ای ویژه اشتغال مراقبت زیبایی آموزشگاه مراقبت و زیبایی متین رویان با اندیشه ای ژرف برای آینده روشن هنر جویان برنامه ریزی شده است.

تنها مشاوره راه اندازی کسب و کار مراقبت زیبایی از مرحله اموزش مهارت های لازم تا اشتغال و اخذ جواز و افتتاح و پشتیبانی در ایران
مهندسی جذب مشتری و برندینگ و هدایت شغلی و کارافرینی در کسب و کار مراقبت زیبایی

تنها برگزار کننده آموزش مدیریت کسب و کار مراقبت زیبایی و بهینه سازی و برندینگ MBA و DBA و اخذ مدرک از وزارت علوم و فنی و حرفه ای

آموزش مربیگری و مدیریت به همراه اخذ گواهی مدیریت و مربیگری
تنها برگزار کننده تخصصی ترین و کاملترین  دوره آموزش پوست و مو به همراه ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی دستساز

تنها برگزار کننده تخصصی ترین و تکمیل ترین دوره اموزش رنگ و مش و مهندسی چهره (تکنیکال لایت فیس)
تنها برگزار کننده تخصصی ترین و به روز ترین دوره اموزش چهره پردازی و گریم و ماکیاژ با تکنیک بین المللی پتنون
تنها برگزار کننده کاملترین دوره های تغذیه زیبایی و کرم سازی و صابون سازی ارگانیک

کاملترین دوره های اکستیشن مو و مژه به همراه لیفت و فرمینگ
تنها برگزار کننده دوره های هیر کات با تکنیک های فلامینگ هیر

تنها برگزارکننده پکیچ های مهارتهای شغلی مراقبت زیباییی با گرایش فعالیت اموزشی
فعالیت تجاری و فعالیت خدمات آرایشگاهی در ایران

 

آدرس آموزشگاه آرایشگری و مراقبت وزیبایی متین رویان

تهران- یوسف اباد- جهان ارا- کوچه ٣٥ (معنوی) شماره ٢٩

 

متین رویان راهی برای اشتغال پایدار

با ما برای آینده روشن کسب و کار تان هم گام شوید

 

 

 

تلفن آموزشگاه مراقبت وزیبایی متین رویان

09123369182

02188009693

02188025532
09197777320
09198033606

آدرس و تلفن داشنگاه آرایشگری متین رویان

 

www.matinruyan.com

                                                                                                       

  Ravis.art

  matinruyan.ir

https://t.me/academimatinruyan

 

نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
اولین ماه سال را وارد کنید
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: