سه شنبه 24 بهمن 1396 - 17:31:41

4 نکته حرفه ای رنگ کردن مو

مشکلات ناشی از رنگ کردن مو

نکاتی درباره رنگ کردن مو

 

مشکلات رنگ مو

رفع مشکلات رنگ مو

 

 

 

نکات مهم در رنگ کردن مو

در صورتی که کسی از رنگ موی خود خسته شده و بخواهد رنگ موی خود را تغییر دهد، معمولا یا به آرایشگاه ها مراجعه می کند و یا خود به وسیله رنگ موهای باکسی موهای خود را رنگ می کند. اما رنگ کردن موها کار دشورای بوده و در بسیاری موارد که فرد مهارت و تجربه کارفی نداشته باشد، دچار مشکل می شود. در این مقاله از سایت آرایشی رژلب، 4 نکته حرفه ای رنگ کردن مو عنوان شده است.

 

1- رنگ نگرفتن مو


ممکن است طبق دستورالعمل لازم عمل کرده باشید و پس از قرار دادن ترکیب رنگ مو و صبر کردن برای مدت زمان لازم، موها را بشویید ولی مشاهده کنید که موها در برخی قسمت ها یا به طور کلی رنگ نگرفته اند.

 

علت رنگ نگرفتن مو


برخی موها مقاومت بیشتری به مواد شیمیایی دارند. این موضوع به خصوص در مورد موهای خاکستری و یا موهای ضخیم صادق است و این موها دیرتر رنگ می گیرند.

 

راه حل رنگ نگرفتن مو


موهایی که منافذ کمتری داشته، ضخیم بوده و یا خاکستری یا سفید هستند را باید قبل از رنگ کردن نرم کرد. برای این کار محصولاتی تحت عنوان pre-softening در بازار وجود دارند که با ترکیب با اکسیدان 10، می توانند موها را آماده پذیرش رنگ مو کنند. کافیست ترکیب این ماده با اکسیدان 10 را قبل از رنگ کردن موها و تنها به مدت 10 تا 20 دقیقه روی موها قرار دهید. سپس این ترکیب را از روی موها شسته و موها را به خوبی خشک کنید تا موها آماده رنگ شدن شوند.

 

2- یکسان نبودن رنگ مو در قسمت های مختلف سر


گاهی اوقات پس از رنگ کردن موها، مشاهده می شود که موها در قسمت های مختلف سر رنگ یکسانی نداشته و در برخی جاها تیره تر و در برخی قسمت ها روشن تر هستند.

 

علت یکسان نبودن رنگ مو در قسمت های مختلف سر


یکی از مهمترین عللی که باعث می شود که موها در قسمت های مختلف سر رنگ یکسانی نداشته باشند، کثیفی یا چرب بودن موهاست. به علاوه برخی از بقایای آلودگی روی مو با شامپوی معمولی از بین نمی رود ویا نفوذ درون مو از بین بردن آن را مشکل تر می کند.

 

راه حل یکسان نبودن رنگ مو در قسمت های مختلف سر


برای حل این مشکل می توان قبل از رنگ کردن موها، آن ها را با یک شامپوی پاک کنده قوی (شامپوهای clarifying) شست تا این مشکل در رنگ کردن موها به وجود نیاید.

 

 

مشکلات در رنگ مو

حل مشکل ناشی از رنگ کردن مو

 

 

3- سبز شدن رنگ مو


گاهی اوقات پس از آن که موها شسته شده و خشک می شوند، مشاهده می شود که موها سبز شده و یا به رنگ های عجیب و غریبی در آمده اند.

 

علت سبز شدن موها


از آن جایی که خود موها زیرتوناژهایی دارند، در ترکیب با رنگ مو ممکن است تغییرات متفاوتی از آن چه ما انتظار داشتیم بدهند و به رنگ های عجیبی مانند سبز یا نارنجی در آیند.

 

راه حل جلوگیری از سبز شدن رنگ مو


برای جلوگیری از این مشکل، می توان از اصلاح کننده رنگ مو استفاده کرد و پس از ترکیب آن با کمی اکسیدان با ولوم کم، آن را روی موها زده و بیس سبز، آبی، قرمز یا خاکستری به دست آمده را از بین برد. البته برای اصلاح رنگ مو باید از رنگ های متضاد استفاد کرد. یعنی رنگ موهای سبز شده را با رنگ قرمز، رنگ موهای نارنجی شده را با رنگی با بیس آبی و رنگ موهای زرد و کاهی را با رنگی با بیس بنفش اصلاح کرد.

 

4- تیره تر شدن مو نسبت به رنگ روی جعبه رنگ مو


معمولا این مشکل در حین پروسه رنگ کردن مشاهده می شود و فرد حس می کند که رنگ مویی که روی موها قرار دارد خیلی تیره تر از چیزی است که روی جعبه رنگ مو دیده بوده است.

 

علت تیره تر شدن رنگ مو


علت این امر بیس تیره خود مو است و تیرگی خود موها، رنگ مو را کمی تیره تر از آن چه که روی جعبه رنگ مو دیده می شود، می کند.

 

راه حل تیره تر شدن رنگ مو


برای حل این مشکل می توان یک درجه رنگ مو را روشن کرده و یا قبل از رنگ کردن موها با در نظر گرفتن این موضوع، رنگ موی روشن تری را انتخاب کرد تا با ترکیب با موهای تیره، تیرگی آن به رنگ دلخواه شما برسد.


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
محل تولد عطار نیشابوری کدام شهر بود؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: