ترکیب رنگ مو صحیح با شناخت جدول رنگ مو

جمعه 20 بهمن 1396 - 11:23:38

قوانین ترکیب رنگ مو

شناخت جدول رنگ مو

 

چرخه رنگ مو

کاربرد تئوری رنگ مو

 

 

ترکیب رنگ مو صحیح 

 

هر رنگی را می توان در دایره یا چرخه رنگ قرار داده و ترکیب آن با دیگر رنگ ها را نیز نشان داد. به همین دلیل با کمک این چرخه می توان اشکالات رنگ مو را رفع کرده و رنگ موی مناسب هر فرد را پیدا کرد. در این مقاله از سایت آرایشی رژلب، ترکیب رنگ مو صحیح با شناخت جدول رنگ مو و گروه بندی صحیح انواع رنگ مو با توجه به چرخه رنگ، آموزش داده می شود.

 

رنگ های اولیه در جدول رنگ مو کدامند؟

هر رنگی از سه رنگ اولیه تشکیل شده است. رنگ های اولیه زرد، قرمز و آبی هستند و با کمک آن ها می توان رنگ موهای متنوعی خلق کرد.

 

رنگ های ثانویه در جدول رنگ مو کدامند؟


رنگ های ثانویه از دو رنگ اولیه ساخته شده اند و با پیدا کردن نقطه وسطی رنگ های اولیه با رنگ های دیگر در چرخه رنگ، می توان این رنگ ها را به دست آورد. به طور مثال رنگ مستقیمی که از ترکیب قرمز و آبی به دست می آید، بنفش است و رنگ مستقیمی که از ترکیب رنگ زرد و قرمز به دست می آید، نارنجی است.

 

رنگ های ثالثیه در جدول رنگ مو کدامند؟


این رنگ ها از ترکیب رنگ های اولیه و ثانویه به دست می آیند. به طور مثال با نگاه به چرخه رنگ می توانید مشاهده کنید که ترکیب زرد و نارنجی، توناژی از هر دوی آن ها داشته و رنگی بین زرد و نارنجی ایجاد می کند.

 

 

ترکیب رنگ مو

ترکیب رنگ مو با هم

 

 

رنگ های مکمل یا خنثی کننده در جدول رنگ مو


ترکیب رنگ های خنثی کننده معمولا رنگ موی قهوه ای به دست می آورد. رنگ های مکمل در چرخه رنگ معمولا متضاد هم هستند. به طور مثال سبز و قرمز، آبی و نارنجی، زرد و بنفش. این رنگ ها یکدیگر را خنثی کرده و با استفاده از آن ها می توان اشتباهات رنگ مو را اصلاح کرد.

به طور مثال اگر رنگ موی فرد رگه های قرمزی پیدا کرد و فرد می خواست این قرمزی رنگ مو را از بین ببرد، می تواند از رنگ های با توناژ سبز یا بلوند خاکستری استفاده کرده و قرمزی رنگ مو را به سادگی خنثی کند. به همین شکل نیز از تونر های با بیس بنفش برای از بین بردن زردی مو استفاده می شود.

البته درجه رنگ و تیرگی و روشنی آن باید در نظر گرفته شود و دو رنگی که به اندازه یکدیگر روشن یا تیره هستند، باید برای خنثی کردن دیگری به کار روند. به طور مثال برای از بین بردن زردی مو نمی توان از بنفش کمرنگ یا یاسی استفاده کرد و چنین رنگی زردی مو را از بین نمی برد.

نباید فراموش کرد که گاهی اوقات رنگ های مکمل خود ترکیب رنگ موی جدید می دهند. به طور مثال رنگ سبز و قرمز با یکدیگر رنگ قهوه ای به وجود می آورند.

 

چند کاربرد دیگر ترکیب رنگ مو


برای رفتن از یک رنگ مو به رنگ موی دیگر نیز می توان از تئوری رنگ ها استفاده کرد. اگر به چرخه رنگ زیر دقت کنید، مشاهده می کنید که این چرخه از رنگ قرمز شروع شده و تا رنگ سبز جنگلی، ادامه دارد. همچنین این دو، رنگ مکمل یکدیگر هستند و برای رسیدن یکی به دیگری باید از مسیرهای زیر استفاده کرد.

قرمز- قرمز

نارنجی- زرد

نارنجی- نارنجی- زرد- زرد سبز- سبز


یا


قرمز- قرمز

بنفش- بنفش- آبی

بنفش- آبی- آبی سبز- سبز


در بین این شش مرحله تغییر رنگ کدام بهتر است؟ این موضوع بستگی به درجه سبزی رنگ مورد نظر دارد. به طور مثال اگر در رنگ سبز مورد نظر کمی آبی مشاهده شود، 6 مرحله دوم راحت تر بوده و با کمک آن می توان رنگ موی قرمز را به رنگ سبز تغییر داد.

برای ترکیب رنگ ها نیز باید دقت کرد که تنها سفید و مشکی به راحتی با رنگ های دیگر ترکیب شده و جلوه زیبایی به وجود می آورند. این در حالی است که برای ترکیب رنگ های دیگر باید به روشنی و تیرگی آن ها توجه کرده و با توجه به این نکته، رنگ ها را با یکدیگر ترکیب کرد.

البته ترکیب رنگ ها با استفاده از تضاد آن ها در بین رنگ های ثانویه بهتر است و با کمک این رنگ ها می توان به سادگی ترکیب رنگ های زیبا و ساده ای به دست آورد.

همچنین می توان با ترکیب رنگ های اولیه و ثانویه نیز رنگ های زیبایی به دست آورد. به طور مثال ترکیب رنگ قرمز و رنگ زرد، نارنجی تولید می کند و در صورتی که کسی بخواهد موهای بلوند خود را قرمز کند، می توان از نارنجی به عنوان رنگ واسطه استفاده کرده و به سادگی رنگ موها را قرمز کند.

 

 

مطالب مرتبط با ترکیب رنگ مو با شناخت جدول رنگ مو:

آموزش ترکیب رنگ مو با توجه به جدول رنگ مو

قوانین ترکیب رنگ مو با شناخت صحیح جدول رنگ مو

شناخت پایه رنگ مو 

 

 

فیلم آموزش جدول رنگ مو

استفاده از چرخه رنگ مو

 

 

جمع آوری و ترجمه شده توسط سایت آرایشگری رژلب دات کام

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک  سایت آرایشی رژلب مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم


 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "زیبا" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (1)

دوشنبه 07 اسفند 1396 - 04:39:17
بسیار عالی وکاربردی ومفید
رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: