تکنیکهای مهم شینیون

یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 - 13:21:16

7 تکنیک اساسی در شینیون موها

رعایت 7 نکته مهم برای داشتن شینیون خوب

شینیون

شینیون

 


امروزه سطح ارتباطات بسیار بالاتر از گذشته بوده و به همین دلیل نیز هنرمندان و متخصصین مو می توانند از هر جای دنیا تکنیک های خود را در اختیار علاقه مندان قرار داده و آن ها را به اشتراک بگذارند. در این مقاله  از سایت آرایشگری رژ لب نیز تکنیک های مارتین پارسون که یکی از پیشتازان شینیون است، بررسی می شود. طبق نظر این هنرمند خلاق، امروزه باید شینیون ها را لطیف تر و پُرتر نشان داد، اما این پُر بودن باید به صورت هنرمندانه ای انجام شود تا موها و سر بزرگ دیده نشوند.

 

 

7 تکنیک اصولی شینیون

حرکت صحیح در شینیون
هنگامی که یک متخصص شینیون مشغول به خلق یک مدل مو می شود، باید در نظر داشته باشد که کجا بایستد و یا این که چگونه موها را حرکت دهد، زیرا باید بدن در همان جهت حرکت موها، حرکت کند. بنابراین این بار که یک پیچش یا تاب مو به صورت دلخواه شما در نیامده، کافی است جای خود را تغییر داده و در جهت حرکت این پیچ قرار گیرید.

 

 

حجم دادن به موها
گاهی اوقات مشتری، موهای بسیار صافی دارد و به همین دلیل باید زحمت بیشتری برای حجم دادن به موها کشیده شود. در این صورت کافی است دسته کوچکی از موهای زیرین با استفاده از انگشت شصت و اشاره پیچ داده شده و در جهت مخالف سر قرار گیرند. این کار باید در پنج دسته مو و در نقاط مختلف سر تکرار شده تا حجم دلخواه به دست آید. برای به دست آوردن نتیجه بهتر نیز می توان بقیه موها را اتو مو کشید.

 

 

بافت
بافت های مختلف ممکن است در ظاهر پیچیده باشند ولی خلق آن ها سخت نیست. از طرفی از آن جا که بافت ها ساده ودخترانه هستند، طرفداران زیادی دارند. به علاوه با کمی تمرین می توان هر نوع بافتی را در شینیون وارد کرد. یکی از بافت های محبوب، مدل آبشاری است که می توان آن را از موهای بالای پیشانی شروع کرده و تا انتهای موها ادامه داد. به علاوه برای حجیم تر کردن موها نیز می توان کمی آن ها را به سمت جلو فشار داده و سپس بافت مو را انجام داد.

 

 

مدل مو

شینیون مو

شینیون بافت

 

مدت زمان
برای افراد مختلف شینیون کردن مدت زمان متفاوتی به طول می انجامد. اما به طور نرمال حداکثر زمان انجام یک شینیون ساده باید 15 دقیقه در نظر گرفته شود تا هم سرعت فرد بالاتر رفته و هم بتواند با کمترین آسیب به سلامت خود در حداقل زمان ممکن یک شینیون زیبا به وجود آورد. البته دستیابی به این زمان، نیاز به تمرین دارد.

 

 

 

پیچیدن موها
یک روش ساده برای شینیون این است که کار خود را تا پایین گردن ادامه داده و یک قسمت از موها را به شکل مثلثی نگه دارید. این مثلث را به دو قسمت تقسیم بندی کرده و موهای قسمت راست را پس از تاب دادن به سمت چپ و موهای قسمت چپ را پس از تاب دادن به سمت راست برده و محکم کنید. سپس موها را کمی بالا برده و شکل بدیع تری در آن به وجود آورید. البته در این روش می توان برای قسمت جلویی سر از هدبند نیز استفاده کرد.

 

 

حلقه کردن مو
علاوه بر استفاده از بافت در شینیون های مختلف، روش های دیگری نیز برای حالت دادن به یک مدل مو وجود دارد. یکی از این روش ها به این صورت است که یک دسته مو را در دست گرفته و در بالای آن یک گیره یا سنجاق بزنید و با فاصله 10 سانت گیره بعدی را زده و این کار را ادامه دهید. سپس در هر گیره یا سنجاق، موها را تاب داده و دور سنجاق بپیچانید تا موها به صورت یک حلقه در آورده و سپس آن را روی سر قرار دهید. حلقه های خود را ادامه داده و با این کار به موهای مشتری خود حجم بیشتری بدهید.

 

 

 

اسپری مو
این که پس از اتمام شینیون از چه اسپری استفاده شود، اهمیت زیادی دارد. زیرا بعضی از مدل موها نیاز به یک اسپری قوی تر دارند تا موها ثابت مانده و برخی دیگر از مدل موها تنها با یک اسپری سبک حالت گرفته و طبیعی تر به نظر می رسند.

 

مطالب مرتبط با شینیون:

انتخاب بهترین مدل شینیون

شینیون با موهای کشیده

آموزش شینیون فینگر ویو

آموزش شینیون کاغذی

آموزش تصویری شینیون

آموزش تصویری شینیون حرارتی

 

 

فیلم شینیون کاغذی

فیلم شینیون


 

جمع آوری و ترجمه شده توسط سایت آرایشگری رژلب دات کام
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب سایت رژلب مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم


فیلم های مرتبط
آموزش تصویری شینیون ورقه ای  را در این فیلم مشاهده میکنید.

فیلم شینیون عروس

در این فیلم به شما شنیون گره را آموزش می دهیم.

آموزش شینیون

فیلم آموزش  شینیون گل پشت سر را در این ویدئو می بینید

فیلم آموزش شینیون

چند فیلم کوتاه شینیون جدید و شنیون باز و بسته

شینیون جدید

در این فیلم آموزشی میتوانید یکی دیگر از مدل های شینیون را آموزش ببینید

ویدئو شنیون

نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "زیبا" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (2)

دوشنبه 04 دی 1396 - 10:58:05
ممنونم عالی بود
جمعه 30 تیر 1396 - 23:41:08
سلام میشه این روش هایی رو که گفتین یا آموزش تصویری بزارین یا ویدئویی ممنون میشم چون اصلا متوجه نمیشم هرچی میخونمشون
رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: