سه شنبه 01 آبان 1397 - 14:10:21

مراقبت از پوست چرب

 

چگونه چربی پوست را بزداییم؟

پوست چرب چه ویژگی هایی دارد؟

 

نقره نگار

 

 

یک پوست نرمال به طور معمول در هر سانتی متر مربع، پانصد میکروگرم غدد چربی ترشح می کند. در حالیکه در پوست چرب، ترشح غدد چربی بیش از این اندازه است. ترشح چربی، روی صورت باعث می شود که پوست فرد حالت روغنی و براق پیدا کند. البته چربی پوست مزایایی نیز دارد، مثلاً چربی موجود در پوست باعث می شود، رطوبت پوست حفظ شده و فرد دچار چین و چروک کمتری شود. امّا معایب پوست چرب، رشد دانه های سرسیاه یا جوشهای درشت و سرسفید است. در این مقاله از سایت آرایشی رژلب  درباره مراقبت از پوست چرب با کمک مدرسین ارشد سالن زیبایی نقره نگار برایتان مطالبی را گرد آوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

 

 ویژگی های پوست چرب

 

اگر به افرادی که پوست چرب دارند، دقت کنید؛ متوجه می شوید که منافذ پوست این افراد معمولاً چرب، ضخیم و کدر است و معمولاً منافذ پوست در این نوع اشخاص درشت تر است. کسانی که دارای پوست چرب هستند، فعالیت غدد داخلیشان نسب به پوست خشک و نرمال، متفاوت و تغذیه شان نامناسب است و مصرف چربی و شیرینی جاتشان بیشتر از اشخاصیست که پوست خشک و یا نرمالی دارند. البته زمینه ارثی هم بی تأثیر نیست. به طور مثال، ممکن است که ما در یک خانواده ببینیم که حداقل چند نفر پوست چرب پر جوش دارند. البته پوست چرب بد نیست، درصورتی که بتوانیم چربی پوست خود را کنترل کنیم.

پوست چرب، پوستی است که معمولاً جوانتر از پوست خشک به نظر می رسد. امّا این مسئله مستلزم بکارگیری محصولات متناسب با پوست چرب است. در صورت انتخاب نادرست، پوست دچار عارضه های مختلفی می شود و ممکن است، رطوبت لازم برای پوست از بین برود و یک خشکی مضاعف برای پوست ایجاد شود.

 

 عوارض پوست چرب 

یک عارضه مهم و شایع که در میان افراد مختلف وجود دارد، بازشدن منافذ پوست است که در پوستهای بیش از حد چرب دیده می شود. پوستهای خیلی چرب، صورت براقی دارند. این افراد معمولاً منافذ باز زیادی دارند و اگر پوستشان را مرتب تمیز نکنند، چربی در مجاری ترشحی آنها جمع می شود و این مجاری را گشاد می کند و این گشاد شدن باعث می شود که منافذ پوست باز بماند، این منافذ روی پوست باقی می ماند، به طوریکه با چشم، کاملاً قابل رویت است. باز ماندن منافذ پوست باعث می شود که گرد و غبار آلودگی روزانه، چربی آشپزی و... در این منافذ بیشتر جمع شود و جوشهای سرسیاه و سرسفید بوجود آید. در این شرایط، اگر چربی پوست به صورت کامل تخلیه نشود، به پوست آسیب خواهد رسید. 

 

 

درمان چربی پوست

 

آموزش مجازی


 

 

 محصولاتی که برای پوست چرب استفاده می شود

 

 پوست چرب، دو نوع است: پوست چرب رسوبی و پوست چرب جوشدار، در واقع محصولاتی که پوست های چرب جوشدار استفاده می کنند، باید از پوستهای چرب رسوبی متفاوت باشد. چون داستان پوستهای چرب رسوبی همان منافذ باز، برق صورت و جوشهای سر سیاه و سرسفید است؛ امّا پوست چرب جوشداربا جوشهایی قرمز و سرسفید چرکی مواجه هستند. بنابراین محصولات این دو نوع پوست با یکدیگر تاحدی متمایز است. کسی که پوست چرب دارد، معمولاً باید از ژل های پاک کننده مخصوص پوست چرب و مختلط استفاده کند و یا می تواند از صابون های مرتبط با پوست چرب مانند: صابون جلبک، انواع کرم ها و یا فوم های مرتبط با پوست چرب استفاده کند.

 

 طریقه استفاده شوینده ها در پوست چرب

 

برای مصرف شوینده باید در ابتدا آن را به مدت 30 ثانیه تا یک دقیقه روی پوست بگذارید و پس از آن صورت را بشویید. حتی می توانید کف را یک دقیقه روی صورت بگذارید که چربی پوست تا حد زیادی گرفته شود. پیش از مصرف شوینده، حتماً دستان خود را با آب و صابون بشویید تا کار با دستهای تمیز انجام شود. بعد از تمام شدن کار شست و شوی صورت، صورت تان را با یک دستمال که بهتر است، دستمال کاغذی باشد خشک کنید. توجه داشته باشید که برای خشک کردن صورت هرگز از دستمال به صورت کششی استفاده نکنید. بعد ازشستشوی پوست، از یک تونر مخصوص پوست چرب استفاده کنید که این تونرها معمولاً قابض منفاذ باز پوست هستند؛ چربی پوست را تنظیم می کنند و پوست را درخشان نگه می دارند. شوینده ها باید دو بار در روز مصرف شوند. این موضوع درباره مصرف تونر یا لوسیون نیز صادق است. افرادی که پوست چرب دارند، باید همیشه از کرم هایی استفاده کنند که چربی کنترل شده دارد. در انتها به خاطر داشته باشید که چه پوست شما چرب رسوبی باشد و چه چرب جوشدار، باید از یک کرم آبرسان مناسب پوست چرب استفاده کنید. در ضمن استفاده از ضدآفتاب مخصوص پوست چرب نیز ضروری است.

 

 

 طریقه درمان پوست چرب

 

عزیزانی که علاقه دارند پوست چرب خود را پاکسازی کنند. سالن زیبای نقره نگار با انجام یک فیشیال کامل 90 دقیقه ای، جوش و چربی موجود در صورت شما را کنترل می کند. برای کسانی که روزنه های باز دارند، کنترل روزنه انجام شده و تقریباً به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت ماسک درمانی انجام می شود. استفاده ماسک های مرتبط با کنترل جوش و چربی، پلینگ یا لایه برداری نیز از جمله اموری است که در سالن زیبای نقره نگار انجام می شود. امیدواریم شما عزیزان علاقمند از مقاله "مراقبت از پوست چرب" استفاده کافی را برده باشید. برای استفاده از خدمات یا شرکت در کلاس های آموزشی پوست، سالن زیبایی نقره نگار می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمائید.

 

 

 

 

 

 

 

 

تلفن سالن زیبایی نقره نگار

تلفن آموزشگاه کاشت ناخن شرق تهران

 

 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
اولین ماه سال را وارد کنید
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (1)

جمعه 09 فروردین 1398 - 01:01:43
خوب بود
رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: