یکشنبه 09 دی 1397 - 12:01:28

اصطلاحات مهم اینستاگرام

                                   اصطلاحات اینستاگرام چیست؟                                  

20 اصطلاح مهم که باید در مورد اینستاگرام بدانید

 

 

 

اهمیت اینستاگرام برای کسب کار

چرا شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها مهم هستند؟

امروزه مطرح شدن در شبکه ها اجتماعی برای معرفی کسب وکار و برندینگ از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که مخاطبان شما متناسب با کسب و کارتان در یکی از شبکه های اجتماعی حضور جدی دارند و می توان با تولید محتوای هدفمند و با کمترین هزینه آنها را به سمت کسب و کارتان هدایت کنید.

با توجه به نکات مهمی که درباره ی اهمیت  شبکه های اجتماعی بیان شد، برای آشنایی بیشتر با اصطلاحات پرکاربرد اپلیکیشن اینستاگرام، که یکی از بزرگترین و محبوب ترین شبکه ی اجتماعی حال حاظر در جهان است، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

پست (post)  در اصطلاحات اینستاگرام یعنی :

پست اولین قدم برای ورود به شبکه بزرگ اینستاگرام است. که شما با هر عکس یا ویدیوی جدیدی که در اینستاگرام  شخصی خود آپلود کنید، یک پست اینستاگرام محسوب می شود. تمام پست های شما در صفحه پروفایل اینستاگرام تان نمایش داده می شود و تمام پست های جدیدی که فالوورهایتان به نمایش می گذارند، در فید شما قابل مشاهده است.

فالو (follow)  در  اصطلاحات اینستاگرام یعنی :

فالو در لغت به معنای دنبال کردن است. اصطلاح فالو به این معنی است که شما علاقه مندید پست ها و فعالیت های شخص خاصی را دنبال کنید به طورمثال شما دوست دارید دنبال کننده خواننده و یا هنرپیشه، یا سلبریتی خاصی باشید. بنابراین می توانید به پیج او بروید و او را فالو کنید. اگر فالو کنید و او شما را اکسپت کند، شما می توانید تمام پست های او را ببینید و هر پست جدیدی که می گذارد ، در صفحه home شما نشان داده می شود. همچنین شما با فالو کردن اشخاص مختلف می توانید ببینید که آنها چه پست هایی را لایک کرده ا ند و یا کامنت گذاشته اند.

فالوور (follower)  در  اصطلاحات اینستاگرام یعنی :

Follower  در لغت به معنای دنبال کننده یا تعقیب کننده است. هنگامی که شما پیج کسی را دنبال یا فالو میکنید، شما به فالوورها ی آن پیج اضافه میشوید. در مقابل تمام افرادی که پیج شما را فالو (دنبال) می کنند نیز به فالوورهای پیج شما می پیوندند. تعداد این فالورها در صفحه اصلی وhome شما مشخص است.

 

اینستاکرام بزرگترین شبکه اجتماعی جهانی است

 

کا(k)  در  اصطلاحات اینستاگرام یعنی :

هر یک کا در اصطلاحات اینستاگرام ، معادل عدد 1000 است . اینستاگرام در بسیاری مواقع برای ساده کردن اعداد بزرگ ،  از کا (به معنی کیلو) استفاده می کند. با این اوصاف اگر می بینید که پیجی 25k  فالوور دارد،  به این معناست که 25 هزار نفر او را فالو کرده اند.

فالویینگ Following  در  اصطلاحات اینستاگرام یعنی :

Following  در لغت به معنای پیروی یا تقلید است. وقتی شما دیگران را فالو می کنید ، در قسمت فالووینگFollowing  می توانید آنها را مشاهده کنید. در مورد بقیه پیج ها نیز به همین صورت است. فالویینگ هر پیج تعداد کسانی است که توسط آن پیج فالو شده اند.

فید(feed)   در  اصطلاحات اینستاگرام یعنی :

فید در اینستاگرام اولین صفحه ای است که هنگام وارد شدن به اینستاگرام با آن روبرو می شوید. در این صفحه می توانید جدیدترین استوری و پست های فالوورهایتان را مشاهده کنید. در حقیقت این فید در صفحه home  شما نشان داده می شود.

 

استوری(story)  در  اصطلاحات اینستاگرام یعنی :

Story  در لغت به معنای داستان گفتن و روایت کردن است. استوری در شبکه اینستاگرام از قابلیت های پرطرفداراست، که در سال 2017 به این شبکه و اپلیکیشن اضافه شده است. این قابلیت به این صورت است که شما می توانید برای 24 ساعت عکس یا ویدویی با محدودیت 15 ثانیه را با فالوورهای خود شیر کنید. این عکس یا ویدیو بعد از 24 ساعت خود به خود حذف می شود.

اگر می خواهید این استوری را نگه دارید می توانید آنرا به بخش highlight  اضافه کنید. در استوری اینستاگرام امکان لایک وجود ندارد و کامنت های فالوورهای شما تنها توسط خود شما قابل دیدن است. در حقیقت شما می توانید  در این بخش فقط ببینید که چه کسانی استوری شما را دیده اند وکامنت های که برایتان گذاشته اند را بخوانید. استوری دارای قابلیت های گوناگونی برای ادیت تصاویر و ویدیو است که باعث محبوبیت بیشتر آن شده است. همچنین در آپدیت های جدید اینستاگرام قابلیت نظرسنجی نیز به استوری اینستاگرام اضافه شده.
 

شبکه های اجتماعی برای تبلیغات کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردارند

 

لایو (live)  در اصطلاحات اینستاگرام یعنی :

Live به معنای پخش زنده است. در اینستاگرام نیز لایو در همین معنی به کار می رود. شما به صورت زنده و بدون محدودیت زمانی می توانید فیلم بگیرید و با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. تمام کسانی که در حال دیدن لایو شما در اینستاگرام هستند،  می توانند لایک کنند و به صورت آنلاین کامنت بگذارند. این کامنت ها توسط تمام فالوورهای شما قابل دیدن است.

درست مانند استوری لایو شما نیز بعد از 24 ساعت خود به خود حذف می شود، مگر اینکه آن را به هایلایت  highlit   اضافه کنید.

نوتیفیکیشن (notification)  در  اصطلاحات اینستاگرام یعنی :

Notification  در لغت به معنی اطلاعات رسمی درباره موضوعی است. در اینستاگرام این اصطلاح به تمام فعالیت هایی مربوط می شود که دیگران در مورد پیج و پست های شما  انجام می دهند. مانند زمانی که یک پست ازپست های شما را لایک می کنند، کامنت می گذارند یا قصد دارند شما را فالو کنند. تک تک این موارد به صورت نوتیفیکیشن های مجزا به شما گزارش می شود.

 

هشتگ (hashtags)  در اصطلاحات اینستاگرام یعنی :

به زبان ساده هشتگ، برچسبی است که برای دسته بندی و به اشتراک گذاری پست ها به کار می رود. استفاده از هشتگ باعث می شود که به راحتی بتوانید تمام محتواهای متفاوت از فیلم و عکس و ویدیو و ... که در مورد یه موضوع خاص وجود دارد را پیدا کنید. هشتگ صرفا مخصوص به اینستا گرام نیست ، بلکه در توئیتر ، پینترست و فیس بوک نیز وجود دارد. مثلا اگرشما می خواهید عکس های طبیعت را ببینید می توانید با سرچ کردن # طبیعت عکس های زیادی با این عنوان پیدا کنید.

استفاده از هشتگ فوق العاده راحت است. کافی است پیش از هر چیزی که می خواهید بنویسید از یک علامت # استفاده کنید. همچنین این هشتگ ها را در موارد مختلفی می توانید استفاده کنید. مثلا در کامنت ها و زیر پست هایتان.

 

 

آگاهی داشتن از شبکه های اجتماعی بزرگترین کمک به مدیران کسب و کار است.

 

اکسپلور(Explore) در  اصطلاحات اینستاگرام یعنی :

اکسپلور اینستاگرام یا همان explore اینستاگرام صفحه ای است که پست هایی از صفحات سراسری دنیای اینستاگرام چه آن ها را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید را برایتان نمایش خواهد داد. این پست ها  طبق فعالیت های قبلی شما انتخاب می شوند و از الگوریتم هایی  که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام  تعبیه شده است، پیروی می کنند. البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستانتان را نیز زیر نظر می گیرد.

منشن (mention)   در اصطلاحات اینستاگرام یعنی:

منشن mention  در لغت به معنای اشاره کردن، ذکر کردن و نام بردن است. دقیقا به همین معنا اگر بخواهید در اینستاگرام به نام کسی اشاره کنید، از این قابلیت استفاده می کنید. مثلا تصویر کنید که یک عکس مشترک با دوستتان گرفته اید و می خواهید یک نفر را از چیزی آگاه کنید، در این حالت می توانید او را منشن کنید.

برای mention  کردن کافی است از یک علامت @  پیش از ایدی اینستاگرام شخص مورد نظر استفاده کنید. از این قابلیت هم در کپشن ها و هم در کامنت ها می توانید استفاده کنید.

تگ (tag)  در اصطلاحات اینستاگرام یعنی:

تگ (tag)  در لغت به معنای بر چسب زدن و علامت زدن است. تگ دقیقا معادل آنلاین برچسب است. گاهی شما در عکس های اینستاگرام قصد دارید افراد عکس را معرفی کنید و به نام آنها اشاره کنید، در این حالت از قابلیت تگ کردن می توانید استفاده کنید. برای تگ کردن کافی است از @ قبل از آیدی اینستاگرام افراد استاده کنید.

دایرکت (Direct)  در اصطلاحات اینستاگرام یعنی:

Direct  به معنای مستقیم و بی واسطه است. دایرکت در اینستاگرام شبیه ارسال مسیج خصوصی می ماند. در حقیقت هنگامی که شما می خواهید صرفا شما و شخص مورد نظر شما متن پیام را ببیند، از دایرکت استفاده کنید. البته در این قسمت قابلیت گروه ساختن نیز وجود دارد. دایرکت به نوعی همان قسمت پیام رسان اینستاگرام می باشد.

 

لایک(like)  در اصطلاحلت اینستاگرام یعنی:

همان طور که تمام شما عزیزان میدانید like به معنای علاقه داشتن است. لایک کردن در اینستاگرام به این معناست که شما از چیزی خوشتان آمده است و می خواهید این علاقه و توجه تان را نشان دهید. در این حالت حتما از لایک استفاده میکنید . چنانچه بخواهید ببینید چه افرادی پست های شما را لایک کرده اند، می توانید به نوتیفکیشن های گوشی و اینستاگرام خود مراجعه کنید. شما می توانید پست های اینستاگرام و حتی کامنت ها را لایک کنید. اگر پست یا کامنتی را لایک کردید و به هر دلیلی پشیمان شدید، پشیمانی کاملا در اینجا سود دارد چرا که شما میتوانید لایک خود را برداشته و یا درآن راپاک کنید. در واقع انگار که هیج عکسی را از اول لایک نکرده اید.

آرشیو (Archive)  در اصطلاحات اینستاگرام یعنی:

Archive  (آرشیو) در اینستاگرام معادل همان آرشیو کردن است. شما می توانید پست های خود را آرشیو کنید تا هر زمان که بخواهید به آنها دسترسی داشته باشید.

 

سرچ(Search)  در اصطلاحان اینستاگرام یعنی:

سرچ به معنای جست و جو کردن است. این یکی از قابلیت های قدرتمند اینستاگرام است که مخصوص جستجو کردن است. این قسمت شامل چهار بخش است:

  • Search top :

این قسمت به شما صفحاتی را نشان می دهد که بیشترین سرچ های خود شما بوده است.

  • Search people :

از این قسمت می توانید با جستجوی نام افراد یا کسب و کارهای پیج اینستاگرام آنها را پیدا کنید . در همین بخش هنگامی که شما نام کسی را سرچ می کنید، قسمتی به نام suggested به شما افراد یا پیج های مشابه با سرچ شما را نشان خواهد داد.

  • Search tags:

از این قسمت شما می توانید هشتگ های مورد نظر خود را جستجو کنید تا پست هایی که دارای هشتگ مورد نظر هستند، به شما نمایش داده شود.

  • Search places:

زمانی که شما جی پی اس (GPS) دستگاه خود را روشن کرده باشید می توانید در میان مکان ها ،شهرها و کشورهای مختلف جستجو کرده و تمام عکس هایی که در آن لوکیشن (Location) گرفته شده اند را خواهید دید.

 

 

شبکه اینستاگرام

 

Saves در اصطلاحات اینستاگرام:

در اینستاگرام تنها امکانی که برای ذخیره کردن مطالب وجود دارد، سیو کردن در خود برنامه اینستاگرام است. شما هر پستی را که بخواهید می توانید سیو کنید و از طریق صفحه خودتان به آنها دسترسی داشته باشید.

 

 

Collections  در اصطلاحات اینستاگرام:

از این قسمت می توانید برای تمام پست هایی که سیو کرده اید را دسته بندی کنید. با این کار شما کلکسیون خود را ایجاد کرده اید.

Turn on/ off notifications  در اصطلاحات اینستاگرام:

با روشن و خاموش کردن نوتیفیکیشن های اینستاگرام شما می توانید انتخاب کنید  به دلخواه خود از فعالیت های فالوورهای اینستاگرام خود به طور آنلاین با خبر بشوید.

کامنت (comment)  در اصطلاحات اینستاگرام :

کامنت (comment) به معنای اضهار نظر کردن است. در اینستاگرام نیز هنگامی که بخواهید نظر خود را در مورد یک پست اینستا گرام بیان کنید، می توانید زیر همان پست کامنت بگذارید. دقت کنید که این کامنت ها توسط همه قابل دیدن است و امکان پاسخ (reply)  به کامنت شما وجود دارد.

Trun off commenting  در اصطلاحات اینستاگرام یعنی:

اگر پستی را در اینستاگرام منتشر کنید و نخواهید کسی راجع به آن نظری بدهد، می توانید در بخش کامنت آن را غیر فعال کنید. با این گزینه کامنت های شما به اصطلاح بسته شده و دیده نمی شود.

 

کپشن (caption)  در اصطلاحات اینستاگرام یعنی:

کپشن  به صورت کلی به نوشته ای می گویند که زیر یک عکس در کتاب، برنامه تلویزیونی آورده  می شود. در اینستاگرام نیز به نوشته های که در وضیح عکس می آورید کپشن (caption)  می گویند.

 

 

امیدوارم از این مقاله بهره کامل را برده باشد. درمقاله بعدی  تصمیم دارم تا با موضوع: (شناخت کامل اینستاگرام) برای بالا بردن سطح اطلاعات شما عزیزان در این زمینه در خدمتتون باشم .

 

این مقاله با توجه به دانش گروه کارشناسی محتوا و ادمین شبکه های اجتماعی سایت رژلب جمع آوری شده و حق کپی فقط با درج اسم سایت و ادمین مجاز است .

باتشکر

Leiilibeauty.com

 

 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "زیبا" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (2)

چهارشنبه 12 دی 1397 - 19:31:59
عازی ممنون عزیزم
دوشنبه 10 دی 1397 - 23:21:00
لی لی جون بسیار مفید بود خیلی ممنون از توضیحات خوب و کاملت👄👄
رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: