چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 - 11:28:22

ترکیب رنگ مو بدون دکلره با عکس

آموزش ترکیب رنگ موهای جدید

عوارض رنگ کردن مو با دکلره

 

ترکیب رنگ مو

ترکیب رنگ مو بدون دکلره

 

 

فرآیند دکلره کردن، آسیب زیادی به موها وارد می کند و حتی باعث ریزش، سوزش و وز شدن موها می شود. از این رو، بسیاری از خانم ها تمایلی به انجام دکلره ندارند و تنها به رنگ کردن اکتفا می کنند. البته که روشن کردن موها با دکلره جلوه زیباتری دارد؛ اما ما برای شما ترفندهایی را آماده کرده ایم که حتی بدون دکلره کردن هم موهای زیبا و درخشانی داشته باشید. در ادامه مطلب ترکیب رنگ مو بدون دکلره با عکس با وب سایت رژلب همراه باشید.


عوارض دکلره کردن موها

 

علاوه بر درد و التهاب پوست سر، مشکلات دیگری نیز با دکلره کردن موها به وجود می آید. به طور مثال با دکلره کردن، موها شکننده شده و ساقه های مو خشک می شوند. به علاوه در صورتی که موها بلند باشند، ممکن است خشک تر از معمول شده و برای حفظ سلامت آن ها نیاز به مراقبت های بیشتری باشد.
روش های زیادی برای نرم کردن موها وجود دارد که ممکن است به طور موقتی مشکل خشکی موها را حل کنند ولی تنها ظاهر موها را تغییر می دهند و در طولانی مدت تاثیر چندانی ندارند. به علاوه دکلره کردن موها، احتمال شکنندگی، دوشاخگی و وز شدن موها بیشتر شده و در بسیاری از این موارد برای ترمیم موها باید قسمت دکلره شده را کوتاه کرد. علاوه بر آسیب هایی که به دلیل دکلره کردن روی موها به وجود می آید، استفاده از سشوار و اتو مو نیز موها را خشک تر کرده و با سرعت بیشتری از بین می برد.
غیراز دکلره کردن کل موها، رنگ کردن ریشه موها نیز نباید فراموش شود. زیرا معمولا پس از شش تا هشت هفته ریشه موها به رنگ اصلی آن ها در آمده و برای از بین بردن این دو رنگی باید ریشه موها را رنگ کرد. اما این کار هم زمان بر بوده و هم هزینه های زیادی دارد. به علاوه از آن جایی که رنگ کردن ریشه موها نیاز به تخصص دارد، نباید توسط افراد آماتور انجام شود. زیرا ممکن است ریشه موها و کف سر بسوزد. با تمام این تفاصیل، ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای رنگ کردن موها از دکلره استفاده نکنید. شاید با خود بگویید که دکلره تاثیر زیادی در هر چه زیباتر کردن رنگ مو دارد؛ اما با مطالعه این مقاله نظرتان به کلی تغییر خواهد کرد.

 

ترفندهای روشن کردن مو بدون دکلره


- رنگ و اکسیدان مناسب برای رنگ کردن مو به جنس، پایه و رنگ اصلی مو بستگی دارد.
- اگر پیش از این موهایتان را هایلایت کرده اید، با استفاده از رنگ های اسپیشال آن را به رنگ دلخواه در آورید. ترکیب رنگ موهای اسپیشال بلوند با اکسیدان مناسب می توانند بدون نیاز به دکلره، موها را تا 6 درجه روشن تر کنند.
- در انتخاب رنگ مو و اکسیدان باید دقت زیادی به خرج دهید تا جذاب شود.
- اگر بیش از نیمی از موهایتان سفید است، به شما پیشنهاد می کنیم از رنگ موهای شماره 11 استفاده نمایید.
- چنانچه قصد دارید موهای نازک و رنگ نشده خود را سه درجه روشن تر کنید، باید از اکسیدان شماره 2 یا همان 9 درصد استفاده نمایید.
- اگر می خواهید موهای خود را یک درجه روشن تر کنید، اکسیدان شماره یک یا 6 درصد استفاده کنید و با رنگ دلخواه خود ترکیب نمایید.
- چنانچه قصد دارید موهایتان را 4 یا 5 درجه روشن تر کنید، بهتر است از اکسیدان 12 درصدی استفاده کرده و آن را با هر رنگی که تمایل دارید، ترکیب نمایید.
- اگر موهایتان ضخیم و پرپشت است از اکسیدان با درصد بالا استفاده نمایید.


ترکیب رنگ موی نسکافه ای بدون دکلره


برای ایجاد رنگ موی نسکافه ای بدون نیاز به دکلره، از راهنمای ذیل استفاده کنید:
رنگ مو بلوند نسکافه ای شماره 6 و رنگ مو بلوند کاپوچینو شماره 8 به مقدار مساوی به علاوه کمی واریاسیون نقره ای و به میزان کافی از اکسیدان 9 درصد را با هم ترکیب نمایید. در تصویر زیر، نمونه کار رنگ موی نسکافه ای را از رنگ و مش کار خانم سمیرا جوانمرد از سالن زیبایی بیوتی بار مشاهده می کنید. در این مدل رنگ مو، از تکنیک آمبره استفاده شده است. پیش از این مقالات زیادی در رابطه با تکنیک رنگ موی آمبره منتشر کرده ایم که می توانید مورد مطالعه قرار دهید.

 

ترکیب رنگ مو نسکافه ای

نمونه کار رنگ موی نسکافه ای توسط خانم سمیرا جوانمرد


ترکیب رنگ موی زیتونی بدون دکلره


برای ایجاد رنگ موی زیتونی بدون نیاز به دکلره می توانید از راهنمای زیر استفاده نمایید:
رنگ موی زیتونی که با حرف M شناخته می شود با شماره های 5، 9 و 10 (به دلخواه) را با مقداری واریاسیون سبز و نقره ای ترکیب کنید. اکسیدان شماره 2 یا 9 درصد را نیز به اندازه دو برابر رنگ مو به کار ببرید. در تصویری که در ادامه مشاهده می فرمایید، نمونه کاری از رنگ موی زیتونی توسط رنگ و مش کار خانم سولماز حاتمیان را از سالن زیبایی شیمر مشاهده می کنید.

 

ترکیب رنگ مو بدون دکلره

ترکیب رنگ مو زیتونی نمونه کار خانم حاتمیان


ترکیب رنگ موی شکلاتی بدون دکلره


اگر تمایل به شکلاتی کردن موها بدون مصرف دکلره دارید، مقدار 50 میل از رنگ موی شکلاتی متوسط، 50 میل از رنگ موی دودی شماره 5، 10 سانت از واریاسیون نقره ای و به میزان مناسب از اکسیدان شماره یک را با هم ترکیب نمایید. خانم جعفریانی یکی از بهترین مدرسان کار با مواد هستند که نمونه کار رنگ موی شکلاتی ایشان را در تصویر زیر مشاهده می کنید. همچنین، ایشان موسس آموزشگاه های سیمای ماندگار در تهران و اصفهان هستند که جهت آموزش تکنیک های به روز رنگ و مش می توانید مراجعه نمایید.

 

ترکیب رنگ مو شکلاتی

ترکیب رنگ مو شکلاتی نمونه کار خانم جعفریانی


ترکیب رنگ موی عسلی بدون دکلره


برای در آوردن رنگ موی طبیعی به رنگ عسلی، کافیست میزان یک سوم از رنگ موی سری N شماره 9 را با یک چهارم رنگ موی دودی به شماره 9.2، رنگ موی سه صفر و واریاسیون طلایی را همراه با اکسیدان 9 درصد یا 12 درصد ترکیب نمایید. در تصویر زیر نمونه کار رنگ موی عسلی را از مدرس بین المللی کار با مواد خانم جعفریانی مشاهده می کنید.

 

ترکیب رنگ مو عسلی

ترکیب رنگ موی عسلی نمونه کار خانم جعفریانی


ترکیب رنگ موی دودی بدون دکلره


چنانچه تمایل به تغییر رنگ موی طبیعی به رنگ دودی را دارید، کافیست رنگ های بژ متوسط و بژ روشن را به میزان 40 و 30 میل  به همراه 30 میل از رنگ موی زیتونی و 20 میل از رنگ موی دودی شماره 6 و 4 سانت واریاسیون نقره ای و اکسیدان شماره 1 ترکیب کرده و مورد استفاده قرار دهید. در تصویر زیر نمونه ای از رنگ موی دودی بدون دکلره توسط خانم زهرا کریمی را مشاهده می کنید.

 

ترکیب رنگ مو بدون دکلره

ترکیب رنگ موی دودی بدون دکلره توسط خانم زهرا کریمی


ترکیب رنگ موی تنباکویی بدون دکلره


یک سوم تیوپ از رنگ موی 6.45، یک ششم تیوپ از رنگ موی سری N شماره 10، دو سوم تیوپ رنگ موی تنباکویی روشن شماره 6.31 و اکسیدان شماره یک به میزان دوبرابر رنگ را با هم ترکیب کرده و روی موها قرار دهید. در ادامه تصویری از نمونه کار رنگ موی تنباکویی توسط خانم جعفریانی را مشاهده می فرمایید.

 

ترکیب رنگ مو تنباکویی

ترکیب رنگ مو تنباکویی توسط سرکار خانم جعفریانی


ترکیب رنگ موی بژ بدون دکلره


برای به دست آوردن بهترین نتیجه از رنگ موی بژ بدون نیاز به استفاده از دکلره، کافیست بلوند شکلاتی W6 به میزان 20 میل، عسلی روشن H7 به میزان 70 میل، دودی روشن C7 به میزان 30 میل، واریاسیون نقره ای به میزان 10 سانت، واریاسیون طلایی به میزان 5 سانت و اکسیدان 9 درصد به میزان 130 میل را با هم ترکیب کرده و روی موها قرار دهید. تصویری که در ادامه مشاهده خواهید کرد، نمونه کار رنگ مش بژ از خانم بیتا عبداللهی درج شده است.

 

ترکیب رنگ مو

ترکیب رنگ مو بژ بدون دکلره توسط خانم بیتا عبداللهی


ترکیب رنگ موی دودی طلایی بدون دکلره


برای ایجاد رنگ موی دودی طلایی بدون نیاز به دکلره می بایست بلوند دودی طلایی 8.31 را به میزان 10 سانت، واریاسیون دودی 0.11 به میزان 1 سانت، واریاسیون نقره ای 0.22 به میزان 2 سانت و اکسیدان شماره 1 به میزان 30 سی سی را با هم ترکیب کرده و روی موها قرار دهید. نمونه کار دیگری از سرکار خانم بیتا عبداللهی را مشاهده می کنید که موها به رنگ بسیار جذاب دودی طلایی درآمده اند.

 

ترکیب رنگ مو بدون دکلره

ترکیب رنگ مو دودی طلایی توسط خانم عبداللهی


ترکیب رنگ موی ماهگونی تیره بدون دکلره


برای علاقه مندان رنگ های بادمجانی – ماهگونی، یک ترکیب رنگ زیبا بدون نیاز به دکلره آورده ایم: ترکیب آلبالویی 7 به میزان 30 میل، بادمجانی 7 به میزان 30 میل و واریاسیون قرمز به میزان 3 میل را با هم ترکیب کرده و از اکسیدان 9 درصد استفاده نمایید. در تصویری که در ادامه مشاهده می کنید، نمونه کاری از رنگ موی ماهگونی توسط خانم بیتا عبداللهی درج شده است. در این مدل رنگ مو، از تکنیک آمبره استفاده شده که جلوه این رنگ مو در کنار پایه طبیعی مشکی را چند برابر کرده است.

 

ترکیب رنگ مو ماهگونی

ترکیب رنگ مو ماهگونی نمونه کار خانم بیتا عبداللهی


ترکیب رنگ موی فندوقی بدون دکلره


نتیجه این رنگ مو تیره خواهد بود. برای به دست آوردن فندوقی جذاب و خوش رنگ، کافیست رنگ دودی شماره 5 به میزان 60 میل، رنگ N5 به میزان 30 میل، شکلاتی شماره 6 به میزان 30 میل، واریاسیون نقره ای به میزام 10 سانت و اکسیدان شماره یک به میزان دو برابر رنگ مو را با هم ترکیب کرده و روی موها قرار دهید. سرکار خانم جعفریانی، نمونه ای دیگر از رنگ موی فندوقی را در کارنامه خود دارند که مورد مشاهده قرار می دهید.

 

ترکیب رنگ مو فندوقی

آموزش ترکیب رنگ موی فندوقی بدون دکلره


ترکیب رنگ موی شامپاینی بدون دکلره


اگر می خواهید روی موهای طبیعی رنگ شامپاینی بگذارید، باید از ترکیب رنگ ذیل استفاده نمایید:
رنگ موی مسی شماره 6 به میزان 30 میل
شکلاتی شماره 5 به میزان 40 میل
دودی شماره 6 به میزان 20 میل
واریاسیون نقره ای به میزان 3 میل
اکسیدان 6 درصد
تصویری که در ادامه مشاهده خواهید کرد، نمونه کاری از رنگ موی شامپاینی توسط خانم بحری را نشان می دهد.

 

ترکیب رنگ مو شامپاینی

ترکیب رنگ مو شامپاینی توسط خانم بحری

 

در مطلب ترکیب رنگ مو بدون دکلره با عکس به آموزش جدیدترین ترکیب رنگ موها پرداختیم. چنانچه هر گونه سوالی در این رابطه داشتید، آن را از طریق قسمت نظرات در میان بگذارید تا کارشناسان در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "خوب" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (2)

سلام خسته نباشیددر مورد رنگ مویدودی بدون دکلره از آرایشگر پرسیدم میگه رنگ باز نمیشه و بعد چند بار شستشو میره خواستم نظرشما روبدونم ممنون
جمعه 20 اردیبهشت 1398 - 11:02:24
بسیار عالی و کاربردی ،ممنون از مطلب خوبتون
رژلب - سایت تخصصی آرایشی
فیلم آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: