شنبه 22 دی 1397 - 11:56:51

10 روش موثر در پاک کردن تاتو دائم

در مورد ریموو کردن تاتو دائم بیشتر بدانید

پاک کردن تتوی دائم در کمترین زمان ممکن

 

پاک کردن تاتو دائم

روش های مختلف پاک کردن تاتو دائم

پاک کردن تاتوی دائم

گاهی اوقات تاتو روی بدن یا روی ابروها را به درستی انتخاب نمی کنیم و مجبوریم مدت ها با این انتخاب غلط زندگی کنیم. این در حالی است که پاک کردن تاتو و از بین بردن آن نیز بسیار دشوار و دردناک است و نمی توان آن را به راحتی از بین برد. البته هر روز برای این کار روش های جدیدی معرفی می شود ولی این روش ها یا خیلی گران هستند و یا خیلی دردناک و اکثر آن ها نیز پس از یک مدت طولانی تاتو را از بین می برند. در این مقاله از سایت آرایشی رژلب به بررسی  10روش موثر در پاک کردن تاتو دائم پرداخته شده است.

در ابتدای مقاله، جای دارد بگوییم که روش های متعددی برای از بین بردن تاتو وجود دارد که بسیاری از آن ها منسوخ شده اند. در گذشته برای از بین بردن تاتو از روش هایی نظیر سایش پوست، سرما درمانی یا مواد اسیدی استفاده می شد. امروزه اما پاک کردن تاتو بسته به عوامل مختلفی همچون سطحی یا عمیق بودن آن انجام می گیرد. شرایط دیگری نظیر میزان حرفه ای بودن رنگ جوهر نیز در پاک کردن تاتو بسیار تاثیر گذار است. به طور مثال، برخی رنگ ها مانند سیاه، آبی و قهوه ای بهتر از رنگ هایی همچون قرمز قابل پاک شدن هستند.

 

 روش های مختلف برای پاک کردن تاتو دائم


 لیزر


یکی از رایج ترین روش های پاک کردن تاتو استفاده از لیزر است که روشی موثر و در عین حال گران است. به علاوه انجام لیزر در چندین جلسه متمادی می تواند تاتو را از بین برده و روشی بسیار دردناک است.مشکل این روش دردناک بودن و گران بودن آن است. از جمله لیزرهای قابل استفاده برای پاک کردن تاتو می توان به Q-Suitched اشاره کرد که از طریق تکه تکه کردن قطعات رنگ موجود در پوست، سلول های ایمنی پوست را در از بین بردن رنگ خالکوبی کمک می کند. این روش معمولا بدون ایجاد زخم بوده و گاهی تا 10 جلسه به طول می انجامد.

انواع دیگر لیزر که به لیزرهای لایه بردار معروف هستند، اربیوم و CO2 نام دارند. این لیزرها نسبت به نوع قبلی، به تعداد دفعات کمتری برای پاک کردن تتو نیاز دارند. برخی آرایشگرها برای ریموو کردن تاتو از رنگ های همرنگ پوست استفاده می کنند که می توان گفت اشتباه بزرگی است. از این جهت که پاک کردن این رنگ ها توسط لیزر با مشکلات متعددی همچون تغییر رنگ تیره صورت می گیرد که وضع را بدتر از قبل می کند.

برای پاک کردن تاتو معمولا به 5 الی 20 جلسه لیزر نیاز است که این عدد بسته به نوع و رنگ پوست، رنگ خالکوبی و ... متغیر می باشد. در برخی مواقع نیز حتی پس از گذشت 20 جلسه لیزر، نمی توان آن را محو کرد. در برخی مواقع نیز تاتو به طور کامل محو نمی شود و ممکن است یک هاله روح مانند از رنگ ها باقی بماند.

 

 پوشاندن تاتو با میکاپ


در صورتی که کسی نخواهد هزینه گزاف لیزر را پرداخت کرده و تنها بخواهد برای موقعیت های خاص تاتوی خود را بپوشاند، می تواند این کار را با محصولات آرایشی انجام دهد. برای این کار نیز باید از کانسیلرهای مخصوص پوشاندن تاتو استفاده کرده و روی آن ها را به رنگ پوست درآورد.

 

انواع روش های پاککردن تاتو

استفاده از کانسیلرهای مخصوص پاک کردن تاتو، روش دیگری برای ریموو کردن خالکوبی است.

 

 پوشاندن تاتو با تاتوی دیگر

 

البته این گزینه، روشی دائمی برای پاک کردن همیشگی تاتو از پوست نیست؛ اما اگر تاتویی دارید که از انجام آن پشیمان شده اید، می توانید با استفاده از تاتوی دیگر آن را بپوشانید. امروزه بسیاری از تاتوکاران قادر به این کار هستند. البته انجام این کار نیاز به دانستن نکاتی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

اگر قصد دارید با استفاده از جوهر قرمز، تاتوی سیاه را بپوشانید، خوب است بدانید که این امکان اصلا وجود ندارد. دلیل این امر نیز قوی تر بودن رنگ مشکی نسبت به رنگ قرمز است که در صورت پوشاندن باز هم خود را نشان خواهد داد. اگر قصد پوشاندن تاتوی خود با استفاده از انجام تاتو جدید را دارید، بهتر است یک تاتوکار بسیار ماهر پیدا کنید. به دلیل این که در صورت عدم انجام صحیح تاتو می تواند نتیجه ای بس افتضاح به دنبال داشته باشد. انجام روش پوشاندن تاتو به وسیله انجام تاتو جدید می تواند در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.

 

 بالم پاک کننده


ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ولی اخیرا کرم هایی در بازار معرفی شده اند که بدون هیچ مشکلی تاتو را از بین می برند. البته این کار در طولانی مدت انجام شده و می توان گفت روشی گران قیمت است. به علاوه در کشورهای متعددی هنوز این محصول به خوبی معرفی نشده است.

 

جراحی پلاستیکیکی از روش های سریع برای پاک کردن تاتو که در مجموع نسبت به روش های دیگر ارزان تر تمام می شود، جراحی پلاستیک است. با این روش سطح پوست تاتو شده با پوست جدید از بدن جایگزین شده و تاتو پوشانده می شود. این روش در مدت کوتاهی اثر کرده و از آن جایی که نسبت به لیزر درد کمتری دارد، روشی محبوب به حساب می آید.

 

روش نور درمانی پالسی شدید 

 

این روش که با نام IPL شناخته می شود، معمولا در مراکز انجام تاتو مورد استفاده قرار می گیرد که طی آن از نور با شدت بالا استفاده شده و عملکردی مشابه با نور لیزر دارد. در این فرآیند از یک ژل استفاده می شود که مستقیما روی پوست محل تاتو مالیده می شود. سپس ناحیه مورد نظر در معرض والس های نوری قرار گرفته که موفق تر بوده و درد کمتری دارد. در حالی که روش نور درمانی از سرعت و اثر بخشی بالایی برخوردار است، اما می تواند هزینه بالایی را برای فرد به همراه داشته باشد.

 

 ساخت لایه بردار شیمیایی در منزل

 

معمولا لایه بردارهای شیمیایی بسیار پرهزینه هستند و برای تاثیرپذیری بیشتر، نیاز به صرف وقت بسیاری نیز دارند. ما قصد داریم روش طبیعی برای ساخت لایه بردار شیمیایی به شما آموزش دهیم که به راحتی درست شده و نیاز به صرف هزینه های بالا ندارد.

ابتدا روغن ویتامین ای، ژل آلوئه ورا و اسکراب زردآلو را به اندازه مساوی با هم مخلوط کنید. ترکیب حاصل شده را با استفاده از گوش پاک کن مستقیما روی پوست محل تاتو گذاشته و به صورت دورانی فشار دهید تا کل تتو پوشانده شوند. اجازه دهید پوست محل تاتو به مدت 5 دقیقه به مواد آغشته باشد. سپس پوست را با آب سرد شستشو داده و این مراحل را به مدت 1 ماه روزی 4 مرتبه انجام دهید.

البته ممکن است با توجه به اندازه تاتو، شدت و تنوع رنگ، مدت زمان انجام آن متغیر باشد. بنابراین اگر تمایل دارید تاتو خود را برای همیشه از بین ببرید، بهتر است این روش را هر روز انجام دهید.

 

 استفاده از تری کلرواستیک اسید

 

این ماده نوعی اسید شیمیایی پیلینگ است که بیشتر به فرم محلول در بازار وجود دارد. انواع دیگری از این اسید به صورت های ژل یا کرم نیز موجودند که با سوزاندن لایه فوقانی پوست، کار خود را انجام می دهند. البته استفاده از این اسید، احتمال بروز اسکار را به دنبال دارد و از آن نمی توان در نواحی حساسی نظیر چشم و لب استفاده کرد. علاوه بر این، باید توجه داشت که روش تری کلرواستیک اسید تنها در افراد با پوست بسیار روشن قابل استفاده است و می تواند منجر به بروز عوارض جدی در افراد با پوست گندمی یا تیره شود.

 

 پاک کردن تاتو با روش های طبیعی در منزل

 

تا اینجای مقاله با انواع روش های پاک کردن تاتو با استفاده از مواد شیمیایی و لیزر آشنا شدید؛ در ادامه قصد داریم انواع دیگر روش های پاک کردن تاتو به صورت گیاهی را مورد بررسی قرار دهیم تا برای افرادی که تمایل به استفاده از روش های شیمیایی ندارند، مورد استفاده واقع شوند.


 

روش های طبیعی و خانگی برای پاک کردن تاتو

روش های طبیعی و خانگی برای پاک کردن تاتو

 

  اسکراب نمک


اسکراب نمک یک روش طبیعی برای پاک کردن تاتو است. در این روش پوست روی تاتو با چندین بار لایه برداری از بین رفته و پوست جدیدی جایگزین آن می شود. این روش بسیار ارزان است ولی از آن جایی که یک روش علمی نیست ممکن است باعث آسیب دیدن پوست شود.

 

 نمک و آب لیمو


برای پاک کردن تاتو علاوه بر نمک ترکیب نمک و آب لیمو نیز موثر است و با کمک این روش می توان تاتو را به شکل کاملا طبیعی از بین برد. برای این کار نیز کافیست 100 گرم نمک با آب لیمو ترکیب شده و روی پوست مالیده شود. پس از مالیده شدن این مخلوط بر روی پوست باید 30 تا 60 دقیقه صبر کرده و آن را با آب ولرم شست. برای استفاده از این روش باید خود را برای تحمل هر گونه سوزشی آماده کنید.

 

 کرم Profade از بین برنده تاتو


در صورتی که کسی به دنبال یک کرم موثر برای پاک کردن تاتو باشد، می تواند از این کرم استفاده کند. این کرم که در واقع به شکل سه کرم متفاوت در بازار ارائه می شود، تاتو روی پوست را در طی 3 تا 9 ماه از بین می برد.از اولین کرم برای آماده کردن پوست استفاده شده و سپس دومین کرم برای پاک کردن اجزاء تاتو و سومین کرم برای توقف پروسه پاک کردن تاتو استفاده می شود.
 

 محلول آب و نمک


یکی از روش هایی که برای پاک کردن تاتو روی ابروها به کار می رود، تزریق آب نمک به محل تاتو است. در این روش نمک تزریق شده در پوست به آرامی و بدون هیچ دردی تاتو را از بین برده و تنها در 4 تا 6 هفته پوست را به حالت اولیه خود برمی گرداند.

 

 عسل


یکی از موادی که برای از بین بردن طبیعی تاتو قابل به کارگیری است، استفاده از عسل است. برای استفاده از عسل نیز باید کمی نمک، ژل آلوئه ورا، عسل و ماست بدون شکر را با هم ترکیب کرده و خمیر به دست آمده را روی محل تاتو زد. البته قبل از زدن این خمیر روی پوست بهتر است محل تاتو به دقت شسته و تمیز شود. بدین صورت که ابتدا محل تاتو را به خوبی تمیز کرده و سپس کرم را روی آن بمالید. ترکیبات روی پوست را به خوبی ماساژ دهید تا عصاره آن به عمق لایه های اپیدرم نفوذ کند و جوهر تاتو را از بین ببرد.

 

روش های پاک کردن تتو در منزل

روش های طبیعی و  خانگی برای پاک کردن تاتو

 

 لیمو ترش


پاک کردن تاتو روشی بسیار دردناک است. یکی از این روش ها استفاده از آب لیمو ترش است که می تواند تاتو را به مرور زمان از بین ببرد.
برای استفاده از این روش، کافیست روی محل تاتو با آب ولرم تمیز شده و سپس کمی آب لیموی طبیعی روی آن مالیده شود. سپس باید کمی صبر کرد تا آب لیموی روی پوست خشک شده و آن را با آب ولرم شست.

 

 آلوئه ورا

به راحتی می توان با استفاده از برخی برگ ها، یک لایه بردار طبیعی درست کرد. تنها کافیست قطعه ای از برگ آلوئه ورا، برگ پنجه گربه و کچسول ویتامین ای را به نسبت برابر با هم مخلوط کرده تا به حالت چسبناک در بیایند. روزانه 3 تا 4 بار از این مخلوط بر روی تتو مالیده و خلاف جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید. این کار را به مدت 10 دقیقه انجام دهید و سپس با آب گرم آبکشی نمایید.

 

 عصاره لوندر

لوندر یکی از معدود گیاهانی است که به دلیل بی خطر بودن، می توان به طور مستقیم روی پوست قرار داد. این گیاه قادر است زخم های ناشی از آفتاب سوختگی و گوشت اضافه های ناشی از فرآیند پاک کردن تاتو را تسکین دهد. اگر شما هم طی پاک کردن تاتو دچار گوشت اضافه شده اید، کافیست با استفاده از یک پنبه آغشته با عصاره لوند، ناخیه تاتو را 2 بار در روز ماساژ دهید.

 

 اسکراب زردآلو و نمک

برای ساخت یک لایه بردار طبیعی می توان از زردآلو و نمک استفاده کرد. نمک مانند یک ساینده عمل کرده و اسکراب زردآلو نیز وهر را پاک می کند. البته این روش تنها برای محو کردن بخش هایی از تاتو به کار می رود و قادر به پاک کردن تاتو به طور کامل نیست.

 

اگر شما هم تجربه ای پاک کردن تاتو دائم چه به صورت شیمیایی و لیزر و چه به صورت طبیعی و در منزل دارید، می توانید آن را از قسمت نظرات در اختیار ما و سایر کاربران قرار دهید. امیدواریم مطلب پاک کردن تاتو دائم به کارتان آمده باشد.

 

 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
اولین ماه پاییز چه نام دارد؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: