سه شنبه 04 دی 1397 - 12:18:19

چه ترکیب رنگی برای هاشور ابرو مناسب است؟

 

چگونه رنگ هاشور ابرو را میتوان تغییر داد؟

انواع رنگ هاشور ابرو کدام است؟

ترکیب رنگ هاشور ابرو

 

این مقاله مخصوص پیگمنترهای عزیز نوشته شده تا به بهترین شکل، کار رنگ هاشور ابرو را برای مشتریان عزیز انجام دهند. ما در مقاله پیشین با عنوان انواع مدل های هاشور ابرو درباره هاشور ابرو و تکنیک های مختلف آن با شما سخن گفتیم. امروز قرار است درباره ترکیب رنگ هاشور ابرو با شما صحبت کنیم. با رژلب همراه باشید.

 

  رنگ هاشور ابرو

برای تغییر رنگ هاشور ابرو بهتر است در ابتدا درباره رنگ دانه ها اطلاعاتی کلی داشته باشیم. رنگ دانه ها به سه دسته تقسیم می شود:
 

  آلی= شیمیایی بوده – سرب زیاد دارد – پایه اولیه آن چرب می باشد.

 معدنی= طبیعی بوده – طی فرآیند های مختلف آماده می شوند. رنگ دانه های معدنی، فاقد سرب و زیست سازگار بوده و پایه آب دارند.

 آلی - معدنی= یا معدنی مصنوعی مانند اکسید تیتانیوم – آبی سیر- دوده- سبزکرومی و ...از فرآیند فیزیکی و شیمیایی ساخته می شوند، سرب کم دارند و ماندگاری آن مناسب است.

 

  مواد آلی در رنگ دانه های ابرو


 آلرژی زا و سمی می باشد و دارای آزو می باشد که خود به تنهایی سرطان زا است.

 آلی هالوژنی: حاوی برم – ید یا کلر است، باعث بروز حساسیت می شود و سرطان زا است.

 مواد ترکیبی: از تکنیک های مهندسی- شیمی تولید می شود و ترکیبی از مواد آلی و معدنی می باشد و بسیار گران است.

 معدنی : رنگ های اکسیدی هستند و حاوی فلزات سنگین. زیست سازگار بوده از آلودگی به باکتری پیشگیری می کند.

 رنگ های آزو: سمی بوده و برای افرادی که تحصیلی شیمی ندارند، خطرناک است.

 رنگ تاتو سنتی: شامل مواد رنگی غیر قابل حل شدن است. رنگ را از سطح پوست پس می دهد، باعث التهاب شده و حتی بعضی از آنها در نواحی تزریق پخش می شوند. مانند: چشم هنگام کشیدن خط چشم.

 رنگ های آلی با معدنی به هیچ عنوان قابل ترکیب نمی باشد.

 رنگ های معدنی و آلی معدنی از تنوع رنگ های بسیاری برخوردار هستند و برخلاف رنگ های آلی محدود به چند رنگ خاص نمی شوند در نتیجه دست کاربر برای ایجاد خلاقیت و تنوع رنگ باز می باشد.

 رنگ های Skin color یا رنگ های پوستی: که صرفاً جهت کارهای پزشکی و رفع مشکلات پوستی مانند (رفع اسکارها – پاک کردن تاتو – رفع سوختگی و ...) به کار می رود.

نکته:  هنگام خرید رنگ ها به تاریخ انقضاء آن حتماً توجه کنید.

 

 

ترکیب رنگ هاشور ابرو

رنگ هاشور ابرو

 

  خنثی کننده رنگ هاشور ابرو

دایره رنگ آیتن چیست؟

 

 طبیعت از سه رنگ اصلی به نام های ذیل به وجود آمده است:
زرد – قرمز – آبی


 از ترکیب رنگ های اصلی رنگ های فرعی به وجود می آید.
نارنجی – بنفش – سبز


 در دایره رنگ آیتن هر رنگ، رنگ مقابل خودش را خنثی می کند:
زرد « خنثی کننده» بنفش
سبز «خنثی کننده» قرمز
نارنجی « خنثی کننده» آبی


 در دنیای رنگ دو گروه رنگی وجود دارد:

1- گروه گرم : قرمز- زرد- نارنجی
2- گروه سرد: آبی – سبز- بنفش

 

 

 بهترین رنگ هاشور

آنالیز رنگ دانه قهوه ای

آیا می دانید رنگ قهوه ای از چه پیگمنتیشن های رنگی به وجود آمده است؟
اگر سه رنگ اصلی را به یک میزان باهم ترکیب کنیم یک رنگ قهوه ای خنثی دارید. هنگامی که یکی از این سه رنگ اصلی، میزانش از دو رنگ دیگر بیشتر شود، تناژ رنگ قهوه ای به وجود می آید.


مثال:

 اگر میزان رنگ قرمز زیاد شود به اصطلاح می گوییم: قهوه ای شکلاتی

 اگر میزان رنگ آبی بیشتر شود به اصطلاح می گوییم قهوه ای دودی و غیره.

 

 چرا هاشور ابرویمان بد رنگ می شود؟

 

تمام عزیزان کاربر، سال ها درگیر رنگ هایی هستند که استفاده کرده و متأسفانه با تغییر رنگ و یا بد رنگ شدن، روبرو بوده اند که به عوامل گوناگونی بستگی داشته و عبارتند از:

 رنگ های نامناسب شیمیایی
عدم داشتن آگاهی در مورد علم رنگ شناسی
 آگاه نبودن و نشناختن خنثی کننده ها
 ترکیبات نامناسب و غلط رنگ ها باهم

 

خنثی کننده های رنگ تاتو و میکروپیگمنتیشن

خنثی کننده رنگ هاشور و تاتو

 

 آنالیز رنگ دانه های اصلی چند رنگ قهوه ای    

                                                                                                           

سایه رنگ

 

دمای رنگ

 

بنفش زیاد

بنفش کم

بنفش خیلی کم

آبی

قرمز   (قهوه ای تیره)

زرد

سبز زیاد

سبز کم

سبز خیلی کم

 

زرد

آبی      (قهوه ای روشن)

قرمز

 

 

نارنجی زیاد

نارنجی کم

نارنجی خیلی کم

قرمز

زرد       (شکلاتی)

آبی


 

نکته: همیشه دو رنگ اصلی اول هر رنگ است که تأثیر آن بر روی پوست بیشتر دیده می شود به عنوان مثال: زمانی کاربر از یک رنگ Dark Brown  بدون ترکیب با رنگ دیگری استفاده می کند. همان طور که ذکر شده، رنگ Dark Brown  از سه رنگ آبی زیاد- قرمز کم- زرد خیلی کم به وجود آمده است دو رنگ اصلی اول آن آبی – قرمز بوده و زمانی که روی پوست قرار می گیرد، بعد از دوران اکسیده شدن به مرحله سکته تاتو یعنی روز 7 تا 14 که می رسد. ترکیب این رنگ اصلی به حالت بنفش خاکستری روی پوست دیده می شود.

 راه حل بد رنگ شدن هاشور ابرو

کاربر جهت جلوگیری از این واکنش منفی روی پوست می بایست به دایره رنگ دقت کند و طبق علم دایره رنگ یک رنگ خنثی کننده بنفش، یعنی رنگ خنثی کننده زرد  gold یا رنگی که رنگ دانه زرد آن خیلی زیاد باشد مانند رنگ (کارامل) استفاده کند از آنجا که رنگ بنفش از گروه رنگ های سرد می باشد همیشه در ترکیب این رنگ ها از یک رنگ گرم نیز باید استفاده شود:


 خنثی کننده + رنگ گرم + رنگ سرد
  Gold   Dark Brown 


این فرمول حتی در مورد رنگ هایی که رنگدانه قرمز دارند، نیز اجرا می شود. فقط با این تفاوت رنگی که پیگمن قرمز دارد؛ مانند: COCO که از قرمز زیاد، زرد کم و آبی خیلی کم ساخته شده است. رنگ شکلاتی یا COCO در دوران اکسیده شدن به تنهایی دو رنگ اصلی آن یعنی قرمز و زرد، سایه نارنجی ایجاد می کنند. در نتیجه برای خنثی کردن این حالت باید از رنگی که رنگ دانه سبز دارد استفاده کرد؛ مانند Oliv یا هر رنگی که ترکیب دو رنگ اصلی آن سبز باشد.

چنانچه رنگی روی پوست واکنش آبی - مشکی نشان دهد؛ مانند: رنگ سیاه که این رنگ به دلیل داشتن رنگ دانه آبی زیاد و قرمز کم روی پوست به حالت آبی بنفش یا آبی سبز نشان داده می شود. برای خنثی کردن این رنگ دانه منفی روی پوست طبق دایره رنگ باید از رنگ Orange یا هر رنگی که رنگ نارنجی داشته باشد استفاده گردد.

 Black  + Orange
    نارنجی      آبی بنفش
                  آبی سبز

 آیا امکان روشن کردن رنگ تیره یا مشکی که در تاتوهای قدیمی بوده به رنگ بلوند عسلی در این روش می باشد؟

باید گفته شود در روش های قدیمی متأسفانه امکان روشن کردن تاتوهای تیره به رنگ روشن نبود؛ ولی با پیشرفت علم در این رشته اکنون شما قادر خواهید بود، کلیه رنگ های مشکی را با یک فرمول مشخص تا پایه بلوند عسلی روشن کنید و یا این امکان را برای مشتری فراهم نمایید تا بتواند تغییراتی را که سال ها منتظرش بوده در رنگ تاتو و فرم آن ایجاد نماید. به طور کلی ما دو نوع رنگ مشکی در افراد گوناگون می بینیم یکی رنگ مشکی که زمینه بنفش قرمز دارد و دیگری رنگ مشکی که زمینه بنفش آبی دارد که برای هرکدام از این تاتوها یک فرمول خاص استفاده می شود.


فرمول اول:
            رنگ گروه گرم+ بژ+ کارامل = رنگ مشکی با تناژ بنفش آبی

در این فرمول چون رنگ بنفش آبی مشکی جزء گروه سرد می باشد، جهت خنثی کردن سردی رنگ نیاز به یک ترکیب با تناژ گرم می باشد.


فرمول دوم:
           رنگ گرم و سرد+ بژ + کارامل = رنگ مشکی با تناژ قرمز بنفش

در فرمول دوم چون رنگ مشکی دارای تناژ قرمز بنفش می باشد، برای خنثی کردن آن نیاز به یک رنگ از گروه سرد می باشد.


نسبت ترکیب رنگ ها یک فرمول کلی دارد که عبارت است از 1/3 که عدد بالایی کسر همیشه رنگ پایه بوده و زیر کسر همیشه میزان رنگ های ترکیبی بعدی می باشد.

نکته: برای اینکه کاربر بتواند از نظر ترکیب رنگ به مهارت کافی برسد، حتماً نیاز است با ترکیب رنگ های گواشی مختلف خلاقیت خود را تحریک کرده و با آزمون و خطاهای بسیار تجربه هایی را کسب نماید.
حال برای کمک به کاربران عزیز چند فرمول ترکیب رنگ جهت رنگ ابرو و لب ارائه می دهیم. شایان ذکر است که این ترکیبات برای همه پوست ها قابل اجرا نمی باشد. شما کاربر گرامی باید توجه به رنگ پوست و موقعیت اجتماعی شخص با کم و زیاد کردن رنگ دانه ها به نتیجه مطلوب دست یابید.


Brown+ Huny Brown+ Caramel= قهوه ای عسلی
3+1+1
Wood Brown+ Brown+ Shallow Coffe= قهوه ای دودی
3+1+1
Coco+ Light Brown + Caramel= قهوه ای زیتونی
3+1+1
Caramel+ Huny Brown+ Gold = قهوه ای بلوند
3+1+1
Red  Dark Pink + Dark Red + Sun Brown= کالباسی لب
3+1+1
Red + Orange  Roze Red + = گل بهی
3+1+1
Dark Red +True Magnet + Orange= اناری لب
1+1+3


یکسری رنگ های سه ترکیبه در بازار به نام رنگ های حرفه ای وجود دارد که در فرمول این رنگ ها یک رنگ گرم در کنار یک رنگ سرد قرار گرفته است و این گروه رنگ نیاز به خنثی کننده نداشته و قابل استفاده بدون ترکیب با رنگ ثانویه دیگری می باشد.


مانند:                 

 قهوه ای طلایی نسکافه ای Shallow Coffe  

قهوه ای سوخته Deep Coffe

قهوه ای دودی Wood Brown

قهوه ای نسکافه ای Brown Brown

قهوه ای عسلی Huny Brown

کاراملی Caramel

قهوه ای قرمز طلایی Sun Brown Red


نکته: دقت نمایید از ترکیب رنگ بیش از 3 نوع جداً خودداری نموده؛ زیرا نه تنها باعث زیبایی نشده بلکه رنگ ترکیبی شما، مات و بد رنگ می شود. شرط ماندن رنگ در آرایش دائم را هیچکس نمی تواند قطعی اعلام نماید با وجود اینکه این علم چندین سال است که در اروپا و آمریکا صورت گرفته واقعیت امر این است که زمان مشخصی برای از بین رفتن تاتو اعلام نشده است. لذا کاربر نباید بی احتیاطی کرده و زمان خاصی را به مشتری اعلام نماید. ماندگاری تقریبی آرایش دائم به مهارت کاربر و نوع تکنیک اجرایی آن بستگی دارد و هم چنین نوع دستگاه حرفه ای و ترکیبات رنگی که به کار برده می شود. به هر حال نباید ساختار پوست، سبک زندگی و تقسیمات سلولی مشتری فراموش شود. نکته مهم اینجاست که آرایش دائم صورت با آرایش بدن تفاوت بسیار داشته و قوانین خاص خود را دارا است.

 

 

ترکیب رنگ تاتو و هاشور

رنگ هاشور ابرو

  موارد منع مصرف هاشور ابرو

انجام یک مشاوره دقیق و مطمئن قبل از شروع به کار بسیار ضرورت دارد. این مشاوره از این جهت اهمیت دارد که اطمینان کامل از بابت مشتری حاصل شود که هیچ یک از شرایط منع مصرف را ندارد. موارد منع مصرف به دو دسته تقسیم می‌شود:

 

 موارد منع مصرف موقت

در این موارد پیگمنتر، باید هیچ کاری تا تمام دوره درمان فرد، انجام ندهد یا اگر کاری انجام می‌پذیرد، باید به مشتری یادآوری شود که احتمال پریدگی رنگ زیاد است.

 تب خال حاد: در این افراد به خاطر وجود زخم و پراکندگی ویروس تب خال به هیچ عنوان نباید کار انجام شود. هنگامی که کاملاً زخم ها خوب شد و هیچ اثری از آن نباشد، آنوقت پیگمنتر می‌تواند، کار هاشور ابرو را انجام دهد. جهت جلوگیری از انتشار دوباره تب خال در این افراد 3 روز قبل از تاتو و 3 روز بعد از تاتو استفاده از قرص تب خال توصیه می‌شود. در صورت نداشتن سابقه قبلی تبخال بهتر است، این دسته از افراد هم از قانون مصرف تبخال پیروی کنند. همچنین استفاده از پماد تبخال بعد از تاتو 3 روز ، روزی 1 بار نباید فراموش شود. 


 ورم ملتحمه

 ضعف سیستم ایمنی بدن


 قاعدگی: هاشور ابرو در دوران قاعدگی به خاطر تغییرات هورمونی بدن و بالا بودن حرارت بدن رنگ پذیری در این افراد پایین می‌آید و صد در صد به تناژ رنگ قرمز در این افراد زیاد خواهد بود. دوره سیکل ماهانه در افراد متفاوت می باشد، بعضی از خانم‌ها، دارای دوران سیکل قاعدگی 3 روزه و برخی 5 روزه و برخی 7 و برخی 10 روزه می‌باشند. باید توجه شود که در تمامی این سیکل‌ها 3 روز قبل از شروع قاعدگی و 3 روز بعد از دوره قاعدگی انجام میکروپیگمنتیشن یا هاشور ابرو مناسب نمی‌باشد.


 دوران بارداری: هاشور ابرو در دوران بارداری تنها در هفته آخر بارداری یا بعد از زایمان صورت می‌پذیرد. در این عمل فقط از مواد رنگی معدنی استفاده می‌گردد. در غیر اینصورت ممکن است، عوارض جبران ناپذیری برای جنین به همراه داشته باشد، از جمله: آلرژی شدید تنفسی و حساسیت‌های پوستی.


 شیردهی: خانم‌های شیرده به خاطر تغییرات هورمونی رنگ پذیری بسیار کمی دارند و حتی به علت تغذیه نوزاد از شیر مادر در صورت استفاده ممکن است، مسمومیت‌هایی برایشان ایجاد شود، در این شرایط بهتر است، حتی الامکان هاشور ابرو انجام نشود و در صورت ضرورت از رنگ‌های معدنی استفاده شود.


 درمان چین و چروک پوست: داروهایی که برای این افراد استفاده می‌شود، ممکن است باعث التهاب پوستی شوند. موادی مانند، بوتاکس که 1 ماه تا 1 ماه و نیم طول می‌کشد تا جذب شود در صورت تداخل و برخورد سوزن با پوست، حساسیت و واکنش منفی نشان می دهد. پس تا پایان دوره درمان برای این افراد، نباید هاشور ابرو انجام داد.

زمان مناسب: دو ماه بعد از تزریق


 لیفتینگ پوست

 شیمی درمانی یا رادیوتراپی

 عفونت باکتریایی

 آفتاب سوختگی: توسط اشعه آفتاب یا دستگاه سولاریوم

 مبتلا بودن شخص به یک بیماری ویروسی و داشتن تب بالا

 داشتن زخم و التهابات پوستی


   موارد منع مصرف دائم:


 ایدز یا +HIV

 هپاتیت

هموفیلی حاد یا کم خونی پیشرفته

بیماری‌های مزمن (مانند بیماری‌های روحی و روانی)

 ناراحتی قلبی، فشار خون شدید: این افراد به دلیل مصرف داروهای خاص خود، دارای خون رقیق بوده و بافت‌های آن‌ها نسبت به افراد سالم، دیرتر درمان می‌شود. استفاده از بی حسی و لیدوکائین برای این افراد، می‌تواند خطرناک باشد.

 داشتن بیماری‌های پوستی در ناحیه مورد درمان مانند: ملانوم، زگیل، خال‌های گوشتی

 پسوریازیس: که یک بیماری شایع پوستی همراه با خارش و پلاک‌های قرمز است.

 ویتیلیگو یا برص، لک و پیس: قسمتی از رنگ دانه‌های پوست بدن از بین رفته و لکه‌های سفید ایجاد می‌شود. این مورد در افراد با پوست تیره بیشتر دیده می‌شود. نواحی که بیشتر می‌توان این لک و پیس را دید، عبارتند از: آرنج، دست، پا و آلت تناسلی

 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
سومین ماه سال را وارد کنید
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (2)

یکشنبه 12 خرداد 1398 - 23:33:25
عالیه بود ممنونم ازتوضیحاتتون
پنجشنبه 06 دی 1397 - 18:53:05
سلام.رنگهای ترکیبی کجاگیرمیان؟باسپاس ازشما
رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: