چهارشنبه 01 اسفند 1397 - 15:38:47

آموزش کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن به روش پودری

مراحل انجام دادن کاشت ناخن پودری

 

آموزش کاشت ناخن پودری

آموزش کاشت ناخن پودری

 

سال های زیادی است که سالن داران و متخصصین ناخن، به دنبال روش جایگزینی برای ناخن های آکریلیک هستند. روشی که هم آسیب کمتری به ناخن ها زده و هم کاشت ناخن ها و زیبایی آن ها را بهتر نشان دهد. برای رسیدن به این هدف کاشت ناخن پودری معرفی شده است. در این روش نه تنها ناخن ها بلند، بلکه تقویت شده و کاملا طبیعی به نظر می رسند. در این مقاله از وب سایت رژ لب به آموزش کاشت ناخن پودری و تمام نکات مربوط به آن پرداخته شده است.


کاشت ناخن پودری چیست؟


کاشت ناخن پودری روشی ایمن است که جایگزین مناسبی برای ناخن های آکریلیک به حساب می آید. در این روش بوی نامطبوعی وجود نداشته و زمان کمتری صرف کاشت ناخن می شود. کاشت ناخن پودری نسبت به انواع دیگر کاشت ناخن، جدید تر بوده و با مزایای مختلفی که دارد، جایگزین کاشت های آکریلیک و ژله ای خواهد شد. در کاشت ناخن پودری هیچ نیازی به نور UV نیست که این خود یکی از مزایای استفاده از کاشت ناخن پودری بوده و با استفاده از این روش نیازی به نگرانی در مورد اشعه های مضر UV وجود ندارد. به خصوص این که تحقیقات نشان می دهند که قرار گرفتن در نور UV باعث ایجاد انواع سرطان می شود.


لوازم کاشت ناخن پودری


کاشت ناخن پودری به مواد و لوازمی نیاز دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:
1- پودر کاشت در رنگ صورتی pink یا شفاف
2- جا پودری یا گوده
3-لیکوئید
4-پمپ لیکوئید
5-پرایمر ( چسب بین ناخن و مواد)
6-لاک مانیکور
7-ضد قارچ (برای جلوگیری از عفونت های قارچی)
8-قلم پودر ( قلم تخت شماره 6 یا8 )
9- روغن ( جهت سهولت در کار پولیش)
10-چسب ( جهت چسباندن تیپ)
11-تیپ (پایه کوتاه - پایه بلند - فرنچ - طرحدار)
12-پوشر یا عقب زن
13- نیپر یا گوشت گیر
14-کاتر سرگرد یا صاف یا هر دو - جهت کوتاه کردن تیپ
15- ناخن گیر
16- بافر
17 -برق ناخن و لاک ناخن جهت طراحی و دیزاین ناخن کاشته شده
و در آخر یک جعبه ابزار تا وسایل فوق را در آن قرار دهیم .

 

لوازم کاشت ناخن پودری

لوازم کاشت ناخن پودری


آموزش مرحله به مرحله کاشت ناخن پودری در منزل

 

مرحله اول آموزش کاشت ناخن پودری: مرتب کردن ناخن ها

در این مرحله لاک های روی ناخن را به خوبی پاک کرده و ناخن ها را برای انجام کاشت آماده کنید. سپس سطح ناخن را با استفاده از سوهان از هرگونه بقایای کاشت های قبلی پاک کنید.مرحله دوم آموزش کاشت ناخن پودری: ضدعفونی کردن ناخن با الکل

در این مرحله یک تکه پارچه آغشته به الکل را روی سطح ناخن و پوست اطراف آن کشیده و ناخن را ضدعفونی کنید.


مرحله سوم آموزش کاشت ناخن پودری: پیدا کردن اندازه مناسب ناخن

هر کس به ناخن های بلند، متوسط و یا کوتاه علاقه دارد. به همین دلیل قبل از هر کاری باید اندازه مناسب سر ناخن ها را پیدا کرده و این سری را به گونه ای انتخاب کنید که تمام عرض ناخن را به خوبی بگیرد. هر سری را با زاویه 45 درجه نگه داشته و 20 ثانیه صبر کنید. در صورتی که اندازه مناسب را ندارید، می توانید از سایزهای بزرگ تر استفاده کرده و سپس با سوهان آن ها را کوتاه کنید.

 

 آموزش کاشت ناخن


مرحله چهارم آموزش کاشت ناخن پودری: باندِر را روی ناخن بزنید

باندر را در حرکات ضربه مانند و آهسته روی ناخن ها بزنید. سپس 1 دقیقه صبر کنید تا به خوبی خشک شود. این کار را برای هر ناخن به صورت جداگانه انجام دهید.
 


مرحله پنجم آموزش کاشت ناخن پودری: صمغ یا چسب را روی ناخن بزنید

این کار را به آهستگی انجام داده و در تمام سطح ناخن انجام دهید.


مرحله ششم آموزش کاشت ناخن پودری: قرار دادن انگشت در محفظه حاوی پودر ناخن

ناخن را به آهستگی در پودر ناخن موجود در محفظه فرو کرده و 5 ثانیه صبر کنید. سپس ناخن را بیرون آورده و این کار را برای انگشت های دیگر انجام دهید. برای از بین بردن پودرهای اضافی، ضربه های کوتاهی با انگشت بزنید تا پودر های اضافی از روی ناخن بریزند. پس از خشک شدن ناخن از یک برس ناخناستفاده کرده و بقیه پودرهای اضافی را از سطح ناخن پاک کنید.


مرحله هفتم آموزش کاشت ناخن پودری: پودر و چسب بیشتر

در این مرحله بار دیگر کمی چسب روی سطح ناخن ها و نوک آن ها زده و آن ها را به آهستگی با چسب بپوشانید. در صورتی که به دنبال داشتن یک کاشت ناخن  رنگی هستید، می توانید ناخن ها را در پودرهای رنگی فرو کنید. سپس پودر اضافی را پاک کرده و برای بار سوم و آخر روی ناخن ها چسب بزنید.در صورتی که می خواهید ناخن ها ضخیم تر به نظر برسند می توانید این مراحل را چند بار دیگر هم تکرار کنید.


مرحله هشتم آموزش کاشت ناخن پودری: اکتیوِیتِر

در این مرحله اکتیویتر را مانند لاک معمولی روی ناخن ها زده و 5 ثانیه صبر کنید. سپس بار دیگر این کار را تکرار کرده و باز هم 5 ثانیه صبر کنید.

 

آموزش کاشت ناخن

 

مرحله نهم آموزش کاشت ناخن پودری: سوهان کشیدن

با استفاده از یک سوهان نرم کناره های ناخن و قسمت های بیرون زده را سوهان بکشید.
 

مرحله دهم آموزش کاشت ناخن پودری: تاپ کُت

برای پایان کار از تاپ کُت استفاده کرده و آن را روی ناخن ها بکشید. سپس دو دقیقه صبر کنید تا ناخن ها خشک شوند.
 

مرحله یازدهم آموزش کاشت ناخن پودری: روغن ناخن

در این مرحله روغن ناخن را هم به کناره های ناخن بمالید.
 

مرحله دوازدهم آموزش کاشت ناخن پودری: شستن دست ها

پس از این که از خشک شدن لاک روی ناخن ها، مطمئن شدید، با استفاده از آب ولرم دست ها را با صابون و یک برس ناخن بشویید تا هرگونه پودری از رویناخن ها پاک شود. سپس دست ها را با حوله خوب خشک کنید.

 

کاشت ناخن پودری هلویی


تنها تفاوت کاشت ناخن هلویی با کاشت ناخن پودری این است که در این روش از پودر هلویی رنگ برای کاشت استفاده می شود. در روش کاشت ناخن پودری هلویی معمولا صدف ناخن با پودر هلویی رنگ پوشانده شده تا جلوه ناخن ها افزایش یابد. معمولا زمانی که از تیپ برای کاشت ناخن استفاده می شود، حالت دو رنگی روی صدف ناخن ایجاد می گردد. استفاده از پودر هلویی کمک می کند تا این دو رنگی به خوبی پوشش داده شود و سطح ناخن صاف و یکدست شود.

 

کاشت ناخن پودری هلویی

کاشت ناخن پودری هلویی


مزایای کاشت ناخن پودری


در مقایسه با روش آکریلیک، کاشت ناخن پودری به راحتی و سریع تر روی ناخن ها قرار گرفته و بوی بدی ندارند. کاشت ناخن پودری ، به بستر طبیعی ناخنها، آسیبی نرسانده و و در مقایسه با دیگر روش های کاشت ناخن دوام بالاتری دارند. به علاوه این نوع ناخن ها در هر رنگی موجود بوده و به صورت تکنیک های مختلف قابل طراحی هستند. این روش هم برای مصرف کنندگان آن مزایای زیادی داشته و سلامت ناخن ها را حفظ می کند و هم برای دارندگان سالن های زیبایی صرفه اقتصادی دارد. کاشت  ناخن پودری تا 8 هفته روی ناخن ها باقی می ماند، این در حالی است که ناخن های ژله ای در بهترین حالت تنها 2 هفته روی ناخن ها باقی می مانند. علت دیگری که سالن داران به کاشت ناخن پودری تمایل دارند، این است که پروسه قرار دادن آن روی ناخن ها، سریع تر بوده و این به معنی تعداد بیشتری مشتری است. به علاوه در این روش بوی نامطبوعی که در روش های دیگر کاشت ناخن به وجود می آید، وجود نخواهد داشت. مزیت دیگر کاشت ناخن پودری در عدم استفاده از دستگاه UV است که خطر ابتلا به سرطان را از بین می برد.


معایب کاشت ناخن پودری


کاشت ناخن پودری، فرآیند زمان بری دارد و اگر حوصله کافی برای انجام این کار را ندارید، به شما پیشنهاد نمی شود. در روش کاشت ناخن پودری باید روی هر انگشت به طور جداگانه تیپ نصب کنید و آن ها را سوهان کشی نمایید. این کار می تواند حدود یک و نیم تا دو ساعت از شما زمان بگیرد.


فوت و فن کاشت ناخن پودری


- ابتدا صدف ناخن را به خوبی سوهان بکشید تا شیارهایی روی آن ایجاد شود. سپس با استفاده از سوهان دور، کوتیکول ناخن را جدا کرده و ضد قارچ بزنید.
- از آن جایی که فرم و اندازه همه ناخن ها یکی نیست، تیپ مناسب را با توجه به سایز ناخن ها انتخاب کنید و این کار را برای هر ده ناخن دست انجام دهید. بعد از خشک شدن ضد قارچ می توانید تیپ گذاری را شروع نمایید.
- سوهان کشی روی کاشت شامل 4 مرحله است که از جمله آن ها می توان به سوهان دور، سوهان روی ناخن، سوهان دستی و بافرکشی اشاره کرد.
- پس از اتمام انجام کاشت، روی ناخن ها روغن بزنید تا شفافیت و درخشندگی داشته باشند. سپس کمی صبر کنید تا روغن به خوبی جذب شود و طراحی ناخن را شروع نمایید.
- اگر می خواهید پس از کاشت ناخن با عوارضی همچون عفونت، قارچ، هواگرفتگی، زرد شدن و ... مواجه نشوید، حتما از مواد مرغوب استفاده کرده و نکات ایمنی و بهداشت را رعایت نمایید.


آموزش هواگیری کاشت ناخن


اگر کار کاشت ناخن انجام می دهید، احتمالا تاکنون برایتان پیش آمده که از مشاهده هوا در زیر ناخن های مشتری خود شوکه شده باشید. هوا گرفتن ناخن بنا به چند دلیل رخ می دهد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.


روش صحیح انجام زیرسازی کاشت

پیش از کاشت باید مانیکور خشک انجام شود. کوتیکول ها را با استفاده از سوهان شنی عقب زده و پوست های اضافی را با نیپر کات کنید. سپس سطح ناخن را با استفاده از سوهان دستی یا سوهان کاغذی خط و خش بیندازید تا حدی که براقیت صدف کامل از بین رفته و پس از آن کلینزر بزنید تا چربی ناخن به طور کامل گرفته شود. گرده ها را با کمک شوت تمیز کنید.

تا خشک شدن پرایمر از مواد گذاری اجتناب کنید

ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که پرایمر تا 20 دقیقه پس از تماس با ناخن، اثر خود را خواهد گذاشت. بعد از زدن ضد قارچ، پرایمر بزنید و از اولین ناخن، شروع به مواد گذاری کنید. بعد از اتمام ناخن پنجم، به سراغ دست بعدی رفته و به ترتیب از ضد قارچ شروع کرده و پس از پرایمر، مواد گذاری کنید.
توصیه می شود از پرایمر فری اسید استفاده کنید. اما برای افرادی که دارای صدف چرب هستند یا سر و کار بسیاری با آب دارند، مثل خانم های خانه دار، کسانی که غرق نجات هستند یا در محیط بهداشتی و آزمایشگاهی کارمی کنند، بهتر است از پرایمر اسیدی استفاده شود.

 

هواگیری ناخن کاشت

آموزش هواگیری ناخن کاشت


از صدف براق و جنس موی افراد می توان به چرب یا معمولی بودن ناخن افراد پی برد. ترجیحا 2 میل آخر پرایمر را استفاده نکنید؛ به دلیل آن که به مرور زمان گرده هایی که به قلم پرایمر می چسبند، داخل ظرف ته نشین شده و موجب غلیظ شدن آن می شوند. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که پیش از مصرف، به هیچ عنوان ظرف حاوی پرایمر را تکان ندهید.

مواد را خمیری بردارید

پیش از آن که قلم را به پودر بزنید، چند بار داخل گوده لیکویید فشار دهید و بچرخانید تا هوای بین موهای قلم گرفته شود. نسبت لیکویید و پودر باید مناسب باشد؛ به طوری که مواد خیلی شل یا خیلی سفت نباشند.
زمانی که مواد شل باشند، بدین معنی است که لیکویید را بیشتر از پودر برداشته اید. مواد شل خیلی راحت به کوتیکول چسبیده و موجب هوا گرفتن ناخن می شوند. برعکس، مواد سفت نیز از لیکویید کم حکایت دارد و از آن جایی که تمام دانه های پودر با لیکویید ترکیب نشده اند، به طور کامل روی صدف نمی خوابند و هوا گرفتن را پدید می آورند.

بهتر است توپ مواد را به طور مستقیم در ریشه قرار ندهید؛ بلکه کمی بالاتر از سطح ریشه بگذارید و با استفاده از نوک قلم اشکی به سمت ریشه هول دهید. سپس با حفظ فاصله میلی متری، مواد را با استفاده از کمر قلم به طور ضربه ای را روی صدف پخش کنید. در آخر با قلم تمیزی که به لیکویید آغشته است، دور کار را تمیز کنید تا مواد موجود در ریشه و کناره های کار برداشته شود.


انجام اصولی و درست دورگیری مواد

 

بهتر است دورگیری مواد کاملا درست و اصولی انجام شود. در صورتی که مواد به کوتیکول چسبیده باشد، پس از گذشت 24 ساعت که رشد طبیعی ناخن آغاز می شود، مواد بلند شده و هوا گرفتن ناخن روی می دهد. انتخاب سر سوهان مناسب به شما کمک می کند تا دورگیری به درست ترین شکل خود انجام شود.
سعی کنید فشار دست به قلم سوهان برقی خیلی ملایم و کنترل شده صورت گیرد تا حجم زیاد مواد، یک دفعه برداشته نشود. دورگیری یک بار با سوهان برقی انجام شود و بار دیگر با استفاده ار سوهان دستی. زمانی که کار دورگیری به اتمام رسید، مواد باید نیم میل با کوتیکول فاصله داشته باشند.


آموزش دورگیری کاشت ناخن


بعد از این که کاشت ناخن انجام شد، با سر سوهان دور مواد را به صورت نیم دایره سوهان کشی می کنیم. سپس با سر سوهان مخصوص دور گیری، فاصله ناخن و مواد را دور گیری می کنیم که هیچ موادی اضافه نماند. سپس با استفاده از سوهان دستی، عمل دورگیری را دوباره انجام می دهیم. می توان با استفاده از خلال دندان، یک میلی متر بین کاشت و ریشه ناخن فاصله ایجاد کنیم.


علت کنده شدن ناخن کاشت


کنده شدن ناخن کاشت می تواند به یک یا چند دلیل از موارد ذیل مرتبط باشد:

- کیفیت پایین مواد
- عدم سوهان کشی صحیح روی سطح پایه کار و باقی ماندن چربی صدف ناخن
- عدم رعایت زمان اکتیو پرایمر؛ به عنوان مثال برخی پرایمر ها را می توان حتی با گذشت 15 دقیقه از زمان زدن آن ها، مواد گذاری را آغاز کرد. اما برخی دیگر چند دقیقه پس از زدن غیرفعال می شوند.
- برخورد مواد با پوست کناره ناخن که موجب هوا گرفتن و کنده شدن ناخن کاشت می شود
- عدم قرارگیری صحیح تیپ روی ناخن که موجب هوا گرفتن و کنده شدن ناخن می شود
- بروز قارچ زیر ناخن کاشت که مواد را پس می زند


عکس مدل کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری جدید

کاشت ناخن پودری جدید

 

کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری 2019

 

کاشت ناخن پودری سیاه و سفید

کاشت ناخن پودری سیاه و سفید

 

کاشت ناخن پودری صورتی

کاشت ناخن پودری صورتی

 

کاشت ناخن هلویی

کاشت ناخن هلویی

 

کاشت ناخن پودری بنفش

کاشت ناخن پودری بنفش

 

کاشت ناخن کروم

کاشت ناخن پودری کروم

 

کاشت ناخن پودری سبز

کاشت ناخن پودری سبز

 

کاشت ناخن پودری با اکلیل

کاشت ناخن پودری با اکلیل

 

کاشت ناخن پودری فانتزی

کاشت ناخن پودری فانتزی

 

کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری آمبره

 

کاشت ناخن پودری با نگین

کاشت ناخن پودری با نگین

 

کاشت ناخن میکس

کاشت ناخن پودری جذاب

 

کاشت ناخن پودری ارغوانی

کاشت ناخن پودری ارغوانی

کاشت ناخن پودری زمستانی

کاشت ناخن پودری طرح زمستانی

 

کاشت ناخن پودری یاسی

کاشت ناخن پودری یاسی رنگ

 

کاشت ناخن پودری برای نامزدی

کاشت ناخن پودری برای نامزدی

 

کاشت ناخن پودری برای عروسی

کاشت ناخن پودری برای عروسی

 

 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
شب یلدا آغاز چه فصلی از سال است؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: