چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 00:02:26

کاشت یا اکستنشن مژه؟

 

تفاوت کاشت و اکستنشن مژه ...

اکستنشن مژه به چه روشی گفته می شود؟

زیبایی یک چهره نتیجه هارمونی و تعادل بین اجزای صورت می باشد. که مژه و مو یکی از بارزترین اجزا تشکیل دهنده یک صورت زیباست. امروزه بسیاری از افراد در اثرعوامل محیطی، استرس و مشکلات عصبی دچارریزش شدید مو و مژه شده اند، که این امر به  معضلی بزرگ تبدیل شده و باعث از بین رفتن اعتماد به نفس دراین افراد شده است. در این مقاله سعی بر این داریم که تفاوت

کاشت مژه و اکستنشن مژه را بیان کنیم تا شما از این مطالب استفاده کنید و بتوانید اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابید.

مژه در زیبایی چشم ها نقش به سزایی را دارد. اکستنشن مژه به چشم های شما زیبایی دو چندلن می بخشد. شما می توانید با روش اکستنشن مژه ، چشمان خود را به فرم دلخواه در آورید. ضمن اینکه اکستنشن خوب به دلیل استفاده از مواد طبیعی و چسب کراتین و ید مخصوص آسیبی به مژه های شما نمی زند .با استفاده از اکستنشن مژه می توانید بلندی مژه خود را به میزان دلخواه تبدیل کنید.

فرق بین کاشت و اکستنشن مژه

یکی از ترفند ها جدید در افزایش زیبایی چشم ها، اکستنشن مژه است. با استفاده از این مژه های موقت می توان مژه ها را پرتر و بلندتر نشان داد و به جذابیت بیشتر چشم ها افزود. البته بسیاری از افراد اکستنشن مژه را با کاشت مژه اشتباه می گیرند در صورتی که این دو با هم کاملا متفاوت هستند.

 

با اکستنشن مژه به چشمانتا حالت دلخواه هدیه دهید.

 

آیا اکستنشن مژه همان کاشت مژه است؟

تارهای مصنوعی مژه که درلا به لای مژه ها قرار می گیرد، اکستنشن مژه نام دارد. کاشت مژه به روش عمل جراحی گفته می شود که متاسفانه در بیشتر موارد این دو با هم اشتباه گرفته می شوند.عمل کاشت مژه باید توسط متخصصان زیبایی انجام گیرد که تبحر ویژه ای برای انجام این عمل دارند.

اکستنشن مژه به چه روشی گفته می شود؟

مژه های ضخیم و پرپشت از چیزهایی است که تقریبا همه مایل به داشتن آن هستند، اما گاهی به صورت ژنتیکی و یا بر اثر عوامل محیطی فرد از مژه های کم پشتی برخوردار می شود و برای رفع آن به روش های مختلفی دست می زند . اگر چه درمان های خانگی مختلفی برای تقویت مژه و پرپشت شدن مژهها وجود دارد. اما همانطور که می دانید این شیوه ها زمان بر هستند. در مقابل می توان از روشی که اصطلاحا به آن اکستنشن مژه می گویند استفاده کرد. در این روش سریع به نتیجه مطلوب خود می رسید اما باید قبل از اقدام برای این کاردر ارتباط با آن آشنایی کامل داشته باشید.

 

 

در زمان کاشت مژه فر مژه ممنوع

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن در واقع به تارهای مویی گفته می شود که از ترکیبات مصنوعی از جنس مو می سازند و در میان مژه ها قرار می دهند. در این روش مژه اضافه تک به تک لا به لای مژه های پلک بالا با چسب اضافه می شود و به این ترتیب دیگر نیازی به استفاده از مژه مصنوعی یا آرایش زیاد چشم ها نیست.

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی

مژه های مصنوعی که استفاده می شود در یک نگاه ساده کاملا قابل تشخیص می باشد اما هنگامی که شما اکستنشن برای مژه ها  انجام میدهید، به سادگی مشخص می شود و با مژگان خودتان تفاوت زیادی ندارد علاوه بر این نتیجه ای که شما با اکستنشن مشاهده می کنید به مراتب خیلی بالاتروبهترازمژه مصنوعی می باشد، همین طورمدت دوام اکستنشن پایدارتر است و مدت طولانی تری بر مژه های شما بدون تغییر باقی می ماند.عموما اکستنشن مژه به مدت 3 الی 4 هفته از زمان کاشت، باقی می مانند البته این مدت به نوع مژه های طبیعی شما و سرعت رشد آن ها بستگی دارد. برای ترمیم معمولا چند هفته یک بار بسته به نظر مژه کارتان باید به سالن زیبایی و یا تخصصی مژه مراجعه کنید. همچنین برای پاک کردن آرایش چشم ها نیز لازم است از ژل های شستشو کمک بگیرید و به کمک دستمالی نرم به آرامی اطراف مژه ها را تمیز کنید. استفاده از شامپو بچه نیز برای شستشوی پوست صورت و چشم ها بهتر است.

کار را به کاردان بسپارید...

انجام کامل اکستنشن مژه حدود 2 ساعت زمان می برد. انواع مختلفی از اکستنشن برای مژه در بازار موجود است اما بهترین نتیجه را روش کاشت تار به تار یا همان روش کلاسیک و یا روش

اکستنشن والیوم که تعداد 3 یا 4 تار مژه خیلی نازک روی یک مژه طبیعی قرار میگیرد را می دهد. اگر می خواهید مطمئن شوید نتیجه کار خوب و طبیعی بوده است و به نتیجه دلخواه رسیدین باید با استفاده از یک برس ریمل تمیزمژه بین آنها را شانه کنید و ببینید آیا احساس ناخوشایندی دارید یا خیر؟ متاسانه اکستنشن مژه در برخی موارد به وسیله افراد ناوارد باعث زخم شدن پوست پلک می شود که در این شرایط حتما باید اکستنشن را ریمو کرد یا آنها را برداشت.

نکاتی که قبل از اکستنشن مژه باید رعایت کرد:

قبل از اکستنشن مژه صورتتان را چند ساعت نشویید تا مژه ها کاملا خشک باشند. از 24 ساعت قبل انجام حرکت های ورزشی که باعث عرق کردن می شود و از 48 ساعت قبل از آن انجام ورزش هایی مانند شنا یا رفتن به سونا ممنوع است. برای انجام این روش حتما از سلامت مژه و چشمان خود مطلع باشید. تحقیق در مورد فردی که قرار است برای شما این کار را انجام دهد الزامی است. رعایت بهداشت فردی جزء واجبات این کار است. مطمئن باشید که چشمانتان به فراورده های شیمیایی، حساسیت و یا آلرژی نداشته باشد.

امروزه اکستنشن مژه مانند کاشت ناخن بین همه افراد که به حوزه زیبایی علاقمندند جای خود را باز کرده است.

آیا با کاشت و یا اکستنشن مژه های طبیعی فرد می ریزد؟

جواب این سوال به چند نکته مهم و کلیدی مرتبط است ، مهمترین این نکات انتخاب مکان و فردی است که قرار است برای شما این کاررا انجام دهد یا به اصطلاح مژه کار شما. دومین نکته در مورد اهمیت این موضوع متریال ای است که مژه کار برای انجام خدمات از آن استفاده می کند و سومین نکته و اصلی ترین نکته این است که اکستنشن و یا کاشت مژه باعث از دست دادن مژه های طبیعی

نمی شود. این روند عوارض و خطر خاصی را به همراه ندارد اما باید در انتخاب نوع کاشت مژهایمان هوشمندانه عمل کنیم و سالم ترین و طبیعی ترین راه را برای داشتن مژه های بلند و زیبا انتخاب کنیم که به مژه های طبیعی خودمان نیز آسیبی وارد نکنیم که بهترین روش برای انجام این کار روش تار به تار یعنی قرار دادن یک مژه بر روی یک مژه طبیعی است. به خاطرداشته باشید چشم فردی که اکستنشن مژه انجام داده است اصلا نباید تا 24 ساعت با آب در تماس باشد تا مژه ها به خوبی بچسبند و روی چشم ها ماندگار شوند، و دوام آنها بالاتر رود.

روش برداشتن مژه های کاشته شده در اکستنشن مژه چگونه است؟

هر چسب مخصوص مژه یک محلول پاک کننده یا به اصطلاح ریمور دارد. اگر شخصی بعد از کاشت مژه تصمیم بگیرد آنها را بردارد بهتر است به کارشناسی که کاشت مژه برایش انجام داده مراجعه کند تا به وسیله پاک کننده مخصوص یا همان ریمور، این مژه های کاشت شده از روی مژه های طبیعی فرد برداشته شود ودیگر مژه ای برروی مژه طبیعی فرد قرار نداشته باشد.

 

شما می تونید با اکستنشن مژه چشمانی فریبنده داشته باشید.

11 قانون طلایی اکستنشن مژه که باید بدانید؟

1) دوستان عزیز در نظر داشته باشید که اکستنشن مژه یک فرآیند دنباله دار است. اکستنشن و یا کاشت مژه دقیقا مثل کاشت ناخن همیشه نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. اکستنشن خوب و عالی البته با کیفیت به ظرافت و نازکی مژه های طبیعی فرد می ماند ولی اگر کیفیت نداشته باشد و یا از ضخامت و یا حجم بالایی برخوردار باشد مکن است آسیب دائمی به مژه های طبیعی فرد برساند. بنابراین قبل از انجام این کار درباره تمام اطلاعاتی که باید در رابطه با اکستنشن مژه باید بدانید را کسب کنید. 

2) توجه داشته باشید تمام تکنیک های اکستنشن مژه مثل هم نیستن

درست مانند کاشت ناخن که متدهای متنوعی دارد اکستنشن مژه هم تکنیک های متنوعی دارد. از سوال کردن نترسید، به هر حال این حق شماست چون این روش کار با چشمان شما مرتبط است. باید از مدرک و سابقه کار فرد مورد نظرتان آگاه باشید، از مژه کارتان بخواهید که عکس کارهای قبلیش را به شما نشان دهد. یک اکستنشن خوب باید حجم و سایز و حالت مناسب داشته باشد و زیبا و طبیعی به نظر رسد. اگر چسب روی مژه ها مشخص بود و یا مژه ها ازهم جدا نبودند وبه هم چسبیده بودند به فرد دیگری مراجعه کنید، این فرد صلاحیت انجام این روش را ندارد.

3) قیمت ها را مقایسه کنید.

این گفته معروف و قدیمی که گفته اند : << هرچقد رپول بدی آش می خوری>> واقعا درست است و بارها به تمام ما ثابت شده. حتی در مورد اکستنشن مژه هم قیمت ها نشان دهنده کیفیت کارها هستند البته استثنا هم وجود دارد

4) افراد بی تجربه دشمن شما هستند.

بازهم تحقیق کنید . خیلی ها و حتی خود شما هم می توانید از روی فیلم های آموزشی تحقیق به عمل آورید. نزد افراد بی تجربه و آرایشگرانی که در این مورد در جای معتبری دوره ندیده اند نروید این موضوع اصلا شوخی بردار نیست؛ چون با چشمان شما در ارتباط است.

5) باید در مورد متفاوت بودن اندازه مژه ها آگاهی داشته باشید.

باید بدانید که مژه ها اندازه های متفاوتی دارند.مژه های اکستنشن مانند مژه های طبیعی افراد مختلف از سایز و ضخامت و اندازه های متنوعی برخوردارند. و از ترکیب متفاوت این سایزها و اندازه های آنها می توان برای جلوه چشمان شما استفاده کرد. اگر مژه کارتان دوره دیده باشد و در این مورد کاملا تحقیق کرده و مطالعه کرده باشد با استفاده از سایزها و اندازه های متفاوت مژه ها می تواند برای شما یک اکستنشن مژه بسیار زیبا با مژه های خودتان ارائه دهد.

6) مژه هایتان را هر روز بیارایید.

بعد از هرباراکستنشن مژه باید یک برس مژه تمیز فراهم کنید وهرروز آن ها را برس بکشید و شانه کنید تا هم یکدست و مرتب به نظر برسند و هم بهم ریخته و درهم رفته نشوند و به اصطلاح با هم گره نخورند.

7) مژه ها را تمیز کنید.

شاید اولین نگرانی شما بعد از کاشت مژه خیس شدن و سنگین شدن مژه های اکستنشن شده تان باشد. نگران نباشید چون برای رفع آلودگی و نظافت چشمانتان هر روز باید آنها را تمیز کنید .پس اصلا جای نگرانی نیست شما با استفاده از کف شامپو بچه به آرامی و آهستگی باید چشمان خود را بشوریید تا از جمع شدن آلودگی بر وی مژه هایتان جلوگیری کنید.

8) از محصولات روغنی نزدیک به چشم ها استفاده نکند.

روغن یک نوع حلال است و باعث از بین رفتن چسبندگی اکستنشن ها می شود و منجر به ریزش و سستی آنها می گردد. کلا ریمل را کنار بگذارید اما اگر این کار برایتان سخت است حداقل از ریمل ضد آب استفاده نکنید. مواد تشکیل دهنده کرم های دور چشم را که استفاده می کنید هم حتما قبل از مصرف مطالعه کنید.

9) بالشتان را عوض کنید.

بالش ابریشمی یا ساتن نه تنها از چروک شدن پوست جلوگیری می کند. بلکه مانع آسیب رسیدن به مژه ها نیز می شود. شب ها هنگام خواب که غلط می زنید صورت به بالش سائیده می شود. اگر ملحفه بالش کتان یا نخ باشد اصطکاک ایجاد می کند، اما پارچه های ساتن سر هستند و مژه ها عمر بیشتری پیدا می کنند .

10) با ملایمت با مژه ها رفتار کنید.

در ابتدا کاشت که برایتان تازگی دارد و یک جسم خارجی بروی مژه های طبیعی خودتان را دارد ممکن است ترغیب شوید که به مژه ها دست بزنید یا آن ها را بکشید. اما هرگز این کار را انجام ندهید. مژه ها هم مثل موی سر چرخه ریزش طبیعی خودشان را دارند. اما اگر به آن ها زیاد دست بزنید ممکن است ریزش دائمی پیدا کنند. شاید با این کار مژه ای که بیوفتد دیگر جای آن مژه ای رشد نکند.

11) مژه هارا ترمیم کنید.

همانطور که برای رنگ موها برنامه ثابتی دارید یا برای ترمیم ناخن هایتان زمان خاصی را در نظر می گیرید در مورد مژه ها نیز همین برنامه را برای ترمیم در نظر بگیرید . هرسه هفته یکبار نزد اکستنشن کار خود برای ترمیم مژه هایتان بروید تا دوباره بعد از رشد مژه های طبیعی زیبایی خود را از دست ندهند ومانند روز اول یکدست و زیبا به چشمانتان جلوه دهند.

 

 

امیدوارم این مطلب به شما عزیزان کمک کرده باشد.

 

                                                                         

 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
اولین ماه پاییز چه نام دارد؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: