پنجشنبه 30 آبان 1398 - 20:18:11

میکروبلیدینگ ابرو با تکنیک فیبروز

 

مرکز تخصصی فیبروز پریسا مطر

هاشور ابرو

 

هاشور چیست؟
هاشور یا تاتو موقت، روشی است که جهت رفع کم پشتی یا کچلی موی ابرو به کار می رود. در این تکنیک از شبیه سازی مو استفاده می شود، آرایشگر به وسیله دستگاهی که انتهای آن دارای سوزنی نازک میباشد، مناطقی که عاری از مو بوده را به صورت نقطه ای پرکند.
هاشور و تاتو چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
مواد مورد استفاده و میزان آسیب‌رسانی به پوست و احتمال حساسیت به رنگ‌های مورد استفاده در هاشور و خالکوبی یا همان تاتو یکسان است و این دو فقط در شکل استفاده با هم متفاوت‌اند. در خالکوبی یا همان تاتو منطقه مورد نظر کامل و یکدست رنگ می‌شود، اما در هاشور خط‌هایی ظریف کنار هم قرار می‌گیرد تا ظاهری طبیعی‌تر ایجاد کند.

انواع هاشور ابرو
• هاشور خطی:
در این نوع هاشور کادری دور ابرو می کشند که فرد بتواند راحت ابروهای خط را تمیز کند، هاشور های ایجاد شده در جهت خواب ابرو می باشد.
هاشور ابرو سه بعدی:
در این نوع هاشور، خطای دید ایجاد می کنند و به منظور برجسته نشان دادن ابرو به آن را به وجود می آورند. و در آن هاشور را به شکل حرف د مانند بر روی پوست می کشند.
هاشور ابرو هایلایت:
در هاشور هایلات از دورنگ دارک برون و لایت برون استفاده می شود، که برای شروع کار از رنگ دارک استفاده کرده و میان آن را با لایت بلوند سایه کاری می کنیم. در ابتدا کار با خط کشی کل اندازه پیشانی را به دست می آورند و بعد آن با شابلون ابرو و مداد، مدل ابرو را روی صورت نقاشی می کند، بعد آن با دستگاه که در انتهای آن حاوی سوزن های است، داخل کادر کشیده شده را پر می کنند.

میکروبلیدینگ چیست ؟
میکروبلیدینگ نیز یکی از روش انجام آرایش دائمی بوده و زیر مجموعه تاتو و هاشور به حساب می آید که جدیدتر بوده و نیمه دائم به حساب می آید. زیرا در این روش جوهر به غشا میانی پوست رفته و به همین دلیل نیمه دائمی محسوب می شود. در این روش، از یک قلم دستی ساده ، که تیغ های سوزنی شکل ردیفی و فلت، به آن متصل میشود، استفاده می شود و رنگدانه ها با آغشته کردن سوزن ها، به رنگ و کشیدن آن با فشار مناسب به داخل پوست، تزریق میشود. این روش در عین سادگی به مهارت و هنر بسیار بالایی در کشیدن خطوط و حفظ فشار دست یکسان، در تمام خطوط نیازدارد که این امر در سایه تمرین و ممارست بسیار زیاد حاصل میشود .
حفظ فاصله بین خطوط هاشور نسبت به موهای ابرو، نوع خواب و کمان خطوط، بسیار حائز اهمیت میباشد.

قبل از میکروبلیدینگ چه کاری باید کرد؟
اگر شما در حال مصرف آسپیرین و رتینول هستید، برای مدت یک هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ، آن را قطع کنید. رتینول باعث می‌شود پوست نازک شود و خونریزی در حین انجام میکروبلدینگ بیشتر گردد. آسپیرین هم که خون را رقیق می‌کند باید قطع شود تا مشکلی پیش نیاید.
تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن:
میکروپیگمنتیشن نیز مانند میکروبلیدینگ روشی نیمه دائم در تاتو کردن محسوب می شود، با این تفاوت که در میکروپیگمنتیشن از یک قلم و دستگاه دیجیتالی استفاده شده و رنگ دانه ها به لایه های عمیق تری از پوست به نام لایه درمال نفوذ می کنند که این روش ماندگارتر از روش های میکروبلیدینگ ابروهاست. میکروپیگمنتیشن هر 2 تا 5 سال باید تمدید شده و ازآن جایی که در انجام آن از قلم دیجیتالی استفاده شده، زمان درمان و بهبودی کامل پوست پس از انجام این پروسه طولانی تر از روش میکروبلیدینگ می باشد بوده و تا یک هفته پس از انجام آن باید از پوست نگه داری شود. این پروسه 2 ساعت طول کشیده و هزینه بیشتری هم دارد
یکی از موارد و در واقع مهمترین کاربرد میکروبلیدینگ، انجام هاشورهای ظریف و مویی میباشد. دلیل این امر هم، در این است که در روش میکروپیگمنتیشن، به دلیل لرزش های دستگاه (تبدیل حرکت دورانی موتور به حرکت خطی سوزن ) و ضربات وارده از سوزن به پوست، خط های هاشور، ضخیم تر از موی ابرو ایجاد میشود و البته عمیقتر .
متد بلیدینگ، در مبحث پوست شناسی، رنگ ها، بی حسی ها کاملا مانند میکروپیگمنتیشن بوده و فقط در روش تزریق رنگ به پوست با تغییراتی همراه میباشد.


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
پنجمین ماه سال را وارد کنید.
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: