شنبه 16 فروردین 1399 - 22:19:53

نحوه استفاده از میکرونیدلینگ خانگی

 

آموزش کار با دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

طرز صحیح نگهداری و ضد عفونی کردن دستگاه میکرونیدلینگ

 

همه چیز درباره میکرونیدلینگ خانگی

 

میکرونیدلینگ به منظور جلوگیری از پیری پوست و جوانسازی پوست انجام می شود. پیش از این، میکرونیدلینگ توسط متخصص باتجربه در کلینیک پوست و زیبایی انجام می شد؛ امروزه اما دستگاه میکرونیدلینگ خانگی تولید و عرضه شده است که افراد می توانند بدون مراجعه به کلینیک و در خانه به امور جوانسازی پوست و زیبایی بپردازند. میکرونیدلینگ خانگی در مقایسه با انواع حرفه ای تر، از سوزن های کوتاه تری تشکیل شده اند و در کاهش سایز منافذ پوستی، چین و چروک و همچنین چربی سازی پوست موثر واقع می شوند.
هنگام استفاده از میکرونیدلینگ خانگی باید به عوامل بسیاری توجه کرد که از جمله آن ها می توان به مطالعه کامل دستورالعمل ها، نظافت و ضد عفونی کردن دستگاه و انتخاب صحیح ابزار میکرونیدلینگ خانگی اشاره کرد. در ادامه به آموزش کامل نحوه استفاده از میکرونیدلینگ خانگی خواهیم پرداخت.


انتخاب ابزار میکرونیدیلنگ خانگی


پیش از میکرونیدلینگ باید نسبت به انتخاب ابزار مناسب آن اقدام نمایید. سه نوع ابزار میکرونیدلینگ خانگی وجود دارد: درمارولر، درما استمپ و درماپن. درمارولر، دستگاهی کم هزینه است. استفاده از درما استمپ و درماپن به دلیل این که سوزن آن ها به صورت عمودی در پوست وارد می شود، درد کمتری دارد و راحت تر در اطراف چشم، دهان و بینی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ خانگی درما استمپ و درماپن بیشتر توصیه می شود.


مشخص کردن طول سوزن دستگاه میکرونیدلینگ خانگی


در دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی از سوزن های کوتاه تری نسبت به دستگاه های پیشرفته تر و کلینیکی استفاده می شود. به عنوان مثال، در کلینیک های زیبایی از سوزن با طول نیم تا سه میلی متر استفاده می شود. این در حالی است که سوزن های میکرونیدیلنگ خانگی برای کاربرد ضد پیری باید 0.25 تا 1 میلی متر باشد. برای کار روی اسکارها می توانید از سوزن با طول 1.5 میلی متر استفاده کنید ولی برای طول بیشتر سوزن باید حتما با متخصص مشورت کنید.


مطالعه کامل دستورالعمل میکرونیدلینگ خانگی


قبل از این که دستگاه میکرونیدلینگ خانگی را مورد استفاده قرار دهید، ابتدا دستورالعمل آن را با دقت بخوانید. این دستورالعمل می تواند شامل اطلاعات کامل در مورد تنظیم دستگاه، ایمنی و نگهداری آن باشد که بسیار حائز اهمیت است. بسته به نوع ابزار میکرونیدلینگی که انتخاب می کنید، باید از سوزن کارتریج مخصوص به خود جهت مونتاژ استفاده نمایید.

 

آموزش میکرونیدلینگ در خانه


نحوه صحیح استفاده از ابزار میکرونیدیلنگ خانگی


پیش از استفاده، حتما دستگاه را خوب شستشو داده و ضد عفونی کنید. سپس صورت خود را بشویید تا هیچ گونه ماده آرایشی یا آلودگی روی سطح پوست وجود نداشته باشد. با انجام این کار، مانع از ورود باکتری به داخل پوست هنگام فرآیند میکرونیدیلنگ خواهید شد.
سپس صورت خود را در آینه خوب بررسی کرده و آن را به 6 بخش تقسیم نمایید. لازم به علامت گذاری نیست؛ فقط بخش های پیشانی، گونه ها، چانه، ناحیه چشم، بالای لب و بینی را در ذهن خود از هم تفکیک کنید. دستگاه میکرونیدلینگ خانگی را در امتداد صورت بغلتانید. باید غلطک را به صورت عمودی، افقی و مورب در امتداد سطح پوست حرکت دهید. این کار را برای همه قسمت های صورت انجام دهید. هنگام حرکت غلطک، از دست دیگر خود جهت کشیدن و سفت شدن پوست استفاده نمایید. با انجام این کار، حرکت دستگاه سهولت پیدا می کند. توصیه می شود دستگاه را در هر قسمت از پوست بیش از 10 بار حرکت ندهید.
هنگام استفاده از میکرونیدیلنگ خانگی، فشار زیاد روی پوست وارد نکنید. هنگام تغییر مسیر دستگاه، باید غلطک را کاملا از سطح پوست بردارید و دوباره اعمال کنید. هرگز هنگام تماس با سطح پوست، غلطک را خیلی نکشید یا از وضعیت عمودی به مورب نچرخانید. این کار منجر به آسیب و حتی پارگی پوست می شود.


مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ خانگی


بعد از انجام میکرونیدلینگ در خانه باید تا 8 ساعت صورت خود را نشویید. انجام میکرونیدلینگ باعث بروز التهاب و قرمزی در سطح پوست می شود. اجازه دهید پوست استراحت کند و تا 24 ساعت از لوازم آرایشی استفاده نکنید. هنگام خروج از منزل حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.


طرز صحیح نگهداری از ابزار میکرونیدلینگ


پس از این که کارتان با ابزار میکرونیدلینگ خانگی تمام شد، سوزن ها را با آب گرم شستشو داده و آن را در یک کاسه حاوی الکل قرار دهید. با انجام این کار، هر گونه باکتری و آلودگی بین سوزن ها خوب از بین می رود. ابزار میکرونیدلینگ را حتما در جعبه مخصوص به خود نگهداری کنید. از اشتراک دستگاه با سایر افراد حتی افراد خانواده پرهیز کنید.

 

 


واتس اپ تماس با گروه آرایشی بهروز
واتس اپ تماس با گروه آرایشی بهروز

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
اولین ماه سال را وارد کنید
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
فیلم آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: