شنبه 23 مرداد 1400 - 11:47:38

دکاپاژ مو چیست ؟

حتما تا به حال برایتان پیش آمده که از رنگ موهایتان ناراضی باشید و بخواهید آن را پاک بکنید. برای پاک کردن و تغییر رنگ مو می‌توانید از روش دکوپاژ استفاده کنید. در این مقاله درباره دکوپاژ مو و تمام نکات مهم آن صحبت می‌کنیم.

دکوپاژ مو چیست؟

عمل پاک کردن رنگ مو و خارج کردن دانه‌های مصنوعی رنگ از روی موهای رنگ شده را دکوپاژ رنگ مو می‌گویند. با این کار رنگ موهای شما پاک شده و می‌توانید رنگ جدید را روی موهایتان بگذارید.
 

تفاوت دکوپاژ مو با دکلره چیست؟

عمل دکوپاژ ضعیف‌تر از دکلره کردن مو می‌باشد. دکوپاژ پایه رنگ موی تیره را به روشن تغییر می‌دهد. زمانی که فردی موهای خود را تیره تر از رنگ اصلی خود می‌کند ولی مورد پسند وی نیست و می‌خواهد آن را به رنگ دیگری دربیاورد عمل دکوپاژ را انجام می‌دهد تا موهایش بتواند دوباره رنگ دلخواهش را بگیرد. این یک روش سریع و صحیح پاک کردن رنگ مو می‌باشد که در این صورت موها نهایتا یک درجه روشن تر می‌شود؛ اما در دکلره کردن مو می‌توان تا حد ممکن موها را روشن‌تر کردو به پایه رساند تا بتوان هر رنگی را بر روی آن پیاده کرد. و چون مواد دکاپاژ حالت رقیق تری نسبت به دکلره دارد و زمان کمتری هم روی مو می ماند بیشتر برای زمانیست که رنگ به عمق مو نفوذ پیدا نکرده باشد .
مثلا موها بعد از رنگساژ تن زیتونی گرفته ما با دکاپاژ آن رنگ دونه های سبز را خارج میکنیم و دوباره رنگساژ میکنیم .
برای درست کردن مواد دکاپاژ 30 گرم پودر دکلره را با 90 گرم اکسیدان ترکیب میکنیم . برای موهای نازک و معمولی اکسیدان 6 درصد و برای موهای ضخیم اکسیدان 9 درصد استفاده میکنیم .
مدت زمانی که مواد دکاپاژ باید روی موها بماند برای موهای نازک 10 دقیقه ، موهای معمولی 15-10 دقیقه و برای موهای ضخیم 20-15 دقیقه با اکسیدان 9 درصد میباشد .


 

اینستاگرام خانم مریم علاکم:

@haircolor.maryam.alakom

 

 

 


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
سومین ماه سال را وارد کنید
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: