شنبه 06 آذر 1395 - 16:57:31

اسکالپ سر scalp

هاشور بهترین روش پوشاندن موهای کم پشت

رفع طاسی سر با اسکالپ سر

اسکالپ سر

 

 

کاربرد میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن در حوزه پزشکی کاربرد فراوانی دارد اما کاربرد آن به شکل گسترده و به عنوان یک فرآیند زیبایی موضوعی است که باید به آن توجه کرد. امروزه در کاربرد های پزشکی از اصطلاح میکروپیگمنتیشن یا درماتوگرافی به جای عنوان تاتو استفاده می شود. از این روش برای درمان ضایعات پوستی، اسکار ها، سوختگی، ترمیم ابرو،لب ، علامت گذاری در آندوسکوپی ها، میکروپیگمنتیشن قرنیه، درمان ضایعات پوستی با منشاء ویروسی و... بهره می برند. در کشورهای پیشرفته، پزشکان متخصص پوست و جراحان پلاستیک به عنوان آخرین مرحله درمان از آن استفاده می کنند،


‎اسکالپ چیست؟

اسکالپ فضای آناتومیکالی است که از جلو به صورت و از اطراف به گردن محدود می شود.این پوشش دارای پنج لایه است که حروف لاتین این پنج لایه نام "اسکالپ" را تشکیل می دهند. موی سر، در بیرونی ترین لایه اسکالپ رشد می نماید.
میکرو اسکالپ سر،(کلا منطقه کف سر را اسکالپ میگویند ) میکرو اسکالپ پر کردن جاهای خالی سر با پیگمنت میباشد که برای آقایان بصورت نقطه ای است ،جلوی سر با سوزن 1 وبرای عقب سر،سوزن 3سر و 5 سر و اگر به جایی ختم بشود که مو داشته باشد نقطه ها تبدیل به هاشور میشود،پیگمنت ،با ترکیب رنگ شکلاتی و کمی مشکی برای آقایان و برای خانمها بهتراست رنگ قهوه ای زیتونی کار بشود که بعدا به دلیل حرارت کف سر به قرمز متمایل نشود با زاویه 90 انجام میشودعمق سوزن 1/5بیشتر نباشد، لازم به ذکر است که زاویه دست رعایت شود ، زاویه  کار بین80الی90 باشد که رنگ موقع زدن هاشورسر پخش نشود.

هاشور کف سر

هاشور کف سر

 

 

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن سر برای چه کسانی انجام می شود؟

افرادی که دچار کم پشتی مو هستند

افرادی که از طاسی رنج می برند

افرادی که بر اثر اسکار یا جای شکستگی در ابرو و سر قسمتی از موهایشان رشد نمی کند

افرادی که دارای کچلی موضعی هستند

افرادی که پس از کاشت مو احتیاج به اصلاح فضاهای خالی سر دارند.

اصلاح خطوط رویش مو

شبیه سازی مو در ناحیه ریش و سیبیل

میکرواسکالپ سر سعادت آباد

اسکالپ سر

 

 

انواع روش اسکالپ  سر

روش اس ام پی  یا اسکالپ سر ،هم با دستگاه میکروپیگمنتیشن و هم  رول انجام میشود.ظرافت کار در میکرو بیشتر از رول هست چون مناطق خالی رابا طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط ،سایه گذاری میکند
تنها حسن رول ،حجم وسیع کار با فواصل منظم است ،که در هر صورت بهتراست منظم نباشد و برای کسانی که مو دارند و نواحی خالی سر زیر مو پوشش داده میشود ،سرعت عمل را  بالا میبرد

 

مراقبت بعد ازاسکالپ

مراقبتهای ویژه بعد از انجام اسکالپ یا هاشور سر شامل نداشتن استحمام ،استخرو سونا تا ٣روز و و نبودن در معرض مستقیم نور آفتاب میباشد و پس از سه روز ازشامپو بچه برای شستشو استفاده شود ،از پماد خیلی استفاده نشود ، چون کف سر خودش تولید چربی میکند ، مخصوصا برای پوستهای چرب بهتراست که  پوست سر تمیز باشد، برای گرفتن چربی و ضد عفونی ، از الکل استفاده شود.
 

زمان اسکالپ 

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن سر ٢ تا ٥ جلسه زمان می برد که هر جلسه ٢تا ٤ساعت طول میکشد ،کل این مراحل تقریبا ٥ماه طول می کشد.

 

اصطلاح میکروپیگمنتیشن سر

شاید از خیلی از افراد اسم های متفاوتی را برای این کار شنیده باشید در گفتگو های عمومی از این روش به اسکالپ،اسکالپ سر،هاشور سر،هاشور کف سر،تاتو سر یا پیگمنت سر و... یاد می شود.

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن محدودیت سنی و جنسیت ندارد.این کار هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام می شود.

 

میکروپیگمنتیشن سر آقایان

هاشور سر

 

 

 

زمان میکروپیگمنتیشن سر در هر جلسه برای کسی که کاملا طاس شده است ،چقدر طول می کشد و فاصله جلسات چقدر باید باشد؟

یک برنامه ریزی نرمال برای میکروپیگمنتیشن سر به این صورت خواهد بود:در ابتدا جلسه مشاوره و آشنایی و بعد اولین جلسه کار بین ٤-٨ ساعت طول می کشد بر اساس نیاز سر شخص.
دومین جلسه معمولا یک هفته بعداز جلسه اول که معمولا ٢-٤ ساعت طول می کشد جهت تثبیت بیشتر رنگ ها و گذاشتن رنگ در نقاطی که لازم است.
جلسه سوم بین  ١تا ٢ هفته بعد که معمولا ٣ ساعت طول می کشد جهت ایجاد سایه ها و ایجاد نقاط ضروری جهت نتیجه بهتر و زیباتر شدن به زمان های ذکر شده یک ساعت زمان بیحسی اضافه می شود.

 

جلسه درمان در میکروپیگمنتیشن سر چقدر طول می کشد؟

سر انسان در هر 5/2 سانت حدود ٢٠٠٠ فولیکول دارد،در نتیجه تعجب آور نیست که حداقل سه جلسه کار جهت سری که کاملا طاس شده است نیاز باشد.
در جلسه اول از رنگ روشن تر از موی برای 
میکروپیگمنتیشن سر خودتان استفاده می کنیم.

در جلسه دوم از ترکیبی از رنگ ها جهت  ایجاد سایه روشن برای میکروپیگمنتیشن سر استفاده می کنیم.

در جلسه آخر ما به کامل کردن کار میکروپیگمنتیشن سر واضافه کردن جزئیات می پردازیم.

 

 

اسکالپ سر سعادت آباد

اسکالپ سر

 

پس از درمان smp شخص چگونه بنظر می آید؟

شما بعد از انجام پیگمنت سر به سرعت ظاهری طبیعی با ریشه های موهایی که سریع قابل دیدن هستند مواجهید.البته بعد از اینکه قرمزی و التهاب برطرف شود که معمولا دو روز طول می کشد.
معمولا نقاط رنگ کار شده در چهار هفته اول تیره تر می شوند و بعد از آن به رنگ و سایز طبیعی که برایتان گذاشته شده است،تغییر می کند و ظاهر طبیعی تری به شما می دهد.

آیا میکروپیگمنتیشن سر ،اسکار (جای زخم)پیوند مو را می پوشاند؟
بله ما هر نوع اسکاری ناشی از جراحی های سر را با پیگمنت می توانیم بپوشانیم.

آیا مراقبت خاصی بعد از میکروپیگمنتیشن کامل سر نیاز است؟
بله سه روز اول پماد جنتامایسین بی رنگ استفاده شود.
پنج روز اول از انجام ورزش های سنگین که باعث عرق کردن شود و یا قرار گرفتن درمحیط های گرمی که تعریق را تشدید می کند خودداری کنید.
بهتر است در ٥روز اول شیو و شستشوی سر انجام نشود.
از استخر و شنا در آب های کلر دار تا یک ماه بعد از انجام میکروپیگمنتیشن سر اجتناب کنید.

وحداقل یک ماه پس از انجام میکروپیگمنتیشن سر از ضد افتاب استفاده کنید وهمین طور اگر به کشور های ساحلی با آفتاب شدید تشریف می برید از کلاه استفاده کنید.

 

enlightenedجهت مشاوره و انجام خدمات با شماره 09122268648 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

برای مشاهده فیلم آموزش میروپیگمنتیشن سر اینجا کلیک کنید.

میکروپیگمنتیشن سر

 

 
جمع آوری و ترجمه شده توسط رژلب دات کام
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب سایت رژ لب مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم

 

 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
سومین ماه سال را وارد کنید
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: