سه شنبه 10 بهمن 1396 - 16:54:06

انواع رنگ مو فانتزی

کاربرد رنگ مو فانتزی

انواع تکنیک رنگ مو

 

رنگ مو

انواع رنگ مو

 

 

 

رنگ موهای فانتزی برای هر سن

 

گاهی اوقات این تصور وجود دارد که یک رنگ موی خاص برای کسانی که مسن تر هستند، مناسب نیست. این در حالی است که رنگ موهای فانتزی برای هر سن و سالی مناسب بوده و احساس شادابی و سرزندگی در فرد به وجود می آورد. از گذشته این تفکر وجود داشته است که با بالا رفتن سن باید خانم ها به طور محافظ کارانه تری عمل کرده و رفتارهای پر شور خود را کاهش دهند. به همین دلیل نیز بسیاری از خانم های مسن تر، موهای خود را به مدل موهای کوتاه تری در آورده و رنگ موهایی را امتحان می کنند که کمتر به چشم آید.

در این مقاله از سایت آرایشی رژلب، به انواع رنگ مو برای هر سن و سال، پرداخته شده است.

 

تکنیک های مختلف رنگ مو

 

  به نظر می رسد که رنگ موی بنفش در بین رنگ موهای فانتزی طرفداران بیشتری دارد. شاید علت آن هم این باشد که بنفش کردن موها کار سختی نبوده و کمتر با مشکل مواجه می شود. این در حالی است که در بسیاری از موارد نتیجه رنگ کردن موها به رنگ آبی، ایجاد رنگ موی سبز یا  آبی روشن بوده و نتیجه صورتی کردن موها، ایجاد موی نارنجی است.


  برای تغییر رنگ موها روش های زیادی مانند رنگ موی کلاسیک، هایلایت، آمبره، بلیاژ، مش و غیره وجود دارد. ساده ترین نوع آن، آمبره کردن و هایلایت موهاست که بدون صدمه زدن به ریشه موها، رنگ موی زیبایی به وجود می آورد. در مدل موی آمبره، موها در بالای سر تیره تر بوده و قسمت پایینی موها، به رنگ روشن تری در می آید.

  هایلایت هم همین طور است و در آن موها به صورت رگه رگه به رنگ روشن در می آیند. البته مشکل هایلایت در این است که برای به وجود آوردن هایلایت معمولا باید موها را روشن و دکلره کرد. برای به وجود آوردن رنگ مو فانتزی به خصوص رنگ موی صورتی و بنفش نیز باید موها را دکلره کرده و سپس آن ها را رنگ کرد.

 

 

 

انواع رنگ مو

رنگ مو

 

 


  البته در صورتی که کسی به طور طبیعی موهای روشنی داشته باشد، نیازی به دکلره کردن موهای خود ندارد. اما کسانی که موهای تیره ای دارند، باید ابتدا موهای خود را دکلره کرده و سپس رنگ موهای فانتزی را امتحان کند.
رنگ موهای بنفش، آلویی، صورتی، سبز روشن و چنین رنگ موهای ترکیبی را باید در چند مرحله روی موها امتحان کرد. به علاوه پس از این که موها رنگ شدند، نباید تا چند روز آن ها را با شامپو شست تا رنگ موها تثبیت شده و به سرعت از بین نرود.


  در صورتی که می خواهید کل موهای خود را رنگ کنید، باید رنگ مو را مدت زمان بیشتری بر روی موهای خود قرار دهید. علت آن هم دکلره کردن ریشه موهاست که باید به روشن ترین حالت ممکن در آیند. این در حالی است که رنگ موهایی که به صورت آمبره یا هایلایت بدست می آید، به ریشه موها نرسیده و در آن ها تنها ساقه موها رنگ می شود.

  علاوه بر موارد گفته شده، می توان رنگ موهای فانتزی را به صورت دسته های باریک و زیبایی در لا به لای موها مخفی کرده و تنها در صورتی که موها حرکت کنند این رنگ موهای فانتزی دیده شوند. در این حالت، موهای فانتزی شما مانند یک راز برای خودتان می ماند و هر کسی آن را نمی بیند.

  در صورتی که موهای کسی هم خاکستری یا سفید شده باشد نیز می تواند از رنگ موی بنفش روشن استفاده کرده و با کمک این مدل موی زیبا، سفیدی موهای خود را بپوشاند.
 

رنگ مو فانتزی با پودر دکلره رنگی
چطور از پودر دکلره رنگی برای داشتن رنگ مو فانتزی استفاده کنیم؟

  پودر دکلره رنگی با اکسیدان مخلوط میشوند و چون خودشون دارای رنگ هستند احتیاجی به اضافه کردن رنگ مو در داخل پودر دکلره نیست. ولی میتوانید همانند رنگساژ بعد از دکلره رنگ بزارید مدت استفاده بین 15 تا 30 دقیقه است و بعد از ده تا بیست دقیقه باید مو چک شود.
ترکیب سه رنگ مو فانتزی پرطرفدارفرمول ترکیبی رنگ موی فانتزی پوست پیازی

رنگ مو پوست پیازی را می توانید از ترکیب چند رنگ مو با اکسیدان بدست آورید همچنین این رنگ باید روی موها با پایه 8 دکلره زده شود.

 • رنگ موی شماره 7.1 : نصف تیوپ
 • رنگ موی شماره 8.5 : 1/4 تیوپ
 • رنگ موی شماره 7.67 : 5 سانت
 • رنگ موی شماره 6.45 : 2 سانت
 • اکسیدان 6 درصد
 • پایه 8 دکلره

   

فرمول رنگ مو فانتزی یاسی
 

 توجه داشته باشید برای بدست آوردن رنگ مو یاسی ابتدا باید موهایتان را تا پایه 10 دکلره برسانید سپس با کمک فرمول ذکر شده موهایتان را رنگ بزنید.

 • رنگ موی یاسی 
 • پودر یاسی 
 • 2 سانت واریاسیون نقره ای  
 • رنگ مو شماره 10.1 
 • مقداری واریاسیون بنفش 
 • پایه دکلره 10
   

فرمول ترکیب رنگ مو فانتزی یخی آبی

ابتدا موهای خود را برای این رنگ فانتزی به درجه آخر دکلره برسانید.

 • رنگ موی C10
 • روشن کننده E20 (0.00): به اندازه 1/3
 • واریاسیون آبی (E14) : 3 سانت
 • اکسیدان شماره 2 : به مقدار کمی

نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
محل تولد عطار نیشابوری کدام شهر بود؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: