با موی لخت و بدون حالت چه کنیم؟

دوشنبه 16 بهمن 1396 - 16:14:44

بهترین مدل بر روی موی لخت و بدون حالت

ویژگیهای موی لخت

 

موی بی حالت

موی لخت و بدون حالت

 

 

موی لخت و بی حالت

 

هنگامی که افراد، آموزش آرایشگری می بینند، معمولا با مانکن هایی کار می کنند که موهای خوش حالتی داشته و کار روی موی آن ها ساده و دلپذیر است. اما این موضوع در مورد مشتری های واقعی صحت نداشته و معمولا کار روی موهای واقعی بسیار دشوارتر از کار روی موی مانکن هاست. به همین دلیل نیز آرایشگران باید با هر نوع مویی کار کرده و آشنایی داشته باشند تا بتوانند در برخورد با هر نوع مو، به مناسب ترین شکل ممکن عمل کنند.

بسیاری از خانم ها موی صاف، ضخیم و کنترل ناپذیری دارند. به همین دلیل نیز مراقبت از این موها و برخورد صحیح با آن ها دشوارتر بوده و کار کردن با آن ها نیاز به دانستن نکاتی دارد. در این مقاله از سایت آرایشگری رژلب، موی لخت و بدون حالت مورد بررسی قرار گرفته است. 

 

 

 

بهترین مدل کوتاهی مو بر روی موی لخت و بدون حالت

از آن جایی که بعضی از خانمها موهای صافی دارند، معمولا روی موی آن ها از مدل موهای بلانت که خط صافی دارد استفاده می شود. این در حالی است که از آن جایی که موهای صاف کم پشت تر دیده می شوند، بهتر است روی آن ها لیر به وجود آید تا پرپشت تر دیده شوند.

 

بهترین حالت و مدل مو بر روی مو لخت

برای به وجود آوردن مدل موهای مختلف روی مو لخت و بدون حالت قبل از هر چیز باید نوع کوپ را در نظر گرفته و سپس موها را حالت داد. همان طور که در کوتاه کردن موی لخت مدلی انتخاب میشود که به آن حجم بدهد، در این جا هم از مدلهایی استفاده می شود که به مو حجم داده و موها را پرپشت تر نشان دهند.

حتی گاهی اوقات می توان برای حجم دادن به موها، ابتدا آن ها را فر کرده و سپس مدل موهای مختلف را روی آن ها پیاده کرد. این کار حجم موها را بیشتر نشان داده و در عین حال مدل موی زیبا و خاصی روی موهای لخت و صاف است.

علاوه بر این که فر کردن مو، باعث حجم دادن به موها می شود، این کار کوتیکل های مو را باز کرده و حالت دادن این موهای غیر قابل کنترل را ساده تر می کند.

 

 

موی صاف و لخت

روش رنگ کردن موی لخت و تیره

 

 

بهترین تکنیک ها برای رنگ کردن موی لخت و بدون حالت

رنگ کردن مو لخت نیز مشکلاتی دارد. زیرا معمولا بیس رنگ این موها، تیره و مشکی است. برای به وجود آوردن بسیاری از رنگ موها باید ابتدا موها را روشن کرده و سپس رنگ کرد. همین موضوع باعث آسیب دیدن موها شده و حالت دادن به موها را دشوارتر می کند.

به طور مثال یک خانمی که موهای مشکی دارد و به دنبال رنگ موی فانتزی صورتی است، ابتدا باید موهای خود را تا جایی دکلره کند که موها بی رنگ شوند و سپس رنگ صورتی را روی آن بزند. همین موضوع نیز رنگ کردن این موها را دشوارتر و احتمال آسیب دیدگی آن ها را بالاتر می برد.

البته می توان روی این موها از تکنیک های مختلفی استفاده کرده و با رنگ کردن تنها یک بخش از موها، آسیب کمتری به موها زده و پروسه روشن کردن موها را به حداقل رساند.

یکی از روش هایی که انجام این کار را ممکن می سازد، هایلایت است. در هایلایت موهای تیرهو لخت، تنها دسته های باریکی از مو، تغییرات شدید پیدا کرده و بقیه موها تا جای ممکن در رنگ بیس خود باقی می مانند.

همچنین می توان روی موی لختی که رنگ تیره دارد، از تکنیک بلیاژ یا آمبره هم استفاده کرده و با حفظ رنگ موی اصلی فرد، تنها ساقه و انتهای مو را روشن کرد.

یکی از روش های دیگری که برای رنگ کردن موی لخت و صاف مناسب است، استفاده از رنگ موهای موقت و یا رنگ کردن موها با گچ های رنگ مو یا رنگ موهای پاستلی است که چون موقتی هستند، نیازی به ایجاد تغییرات اساسی روی مو ندارند ولی نتیجه این رنگ موها بسیار زیبا و خاص است.

 

مطالب مرتبط با مو:

مدل مو برای انواع مو

نکات مهم رنگ مو

انتخاب مدل مو

مدل مو مناسب چهره

 

فیلم آموزش صافی مو دائم

صاف کردن مو

 

 

 

 

 

جمع آوری و ترجمه شده توسط سایت آرایشگری رژلب دات کام

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک  سایت آرایشی رژلب مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم


فیلم های مرتبط
خانم شادی همایونی مدرس کار با مواد در این ویدئو شما را با اصول حرفه ای کانتورینگ مو آشنا میکنند.برای اینکه بتوانیم با توجه به شکل صورت مشتری بهترین تکنیک رنگ را انتخاب کنیم باید با اصول کانتورینگ را بدانیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره های 09192039642 -09127233699 تماس حاصل فرمائید.

فیلم کانتورینگ مو

آموزش تخصصی و فوق تخصصی هیر کات،کوتاهی در آموزشگاه آرایشگری مثلث طلايي از پایه تا تخصصی شامل : ژورنال خوانی ▶️طریقه صحیح نگهداشتن قیچی و شانه ▶️نحوه صحیح کات و برش مو ▶️شناخت و انتخاب انواع قیچی مناسب ▶️شناخت زاویه ها در انواع مدلهای کوتاه وبلند ▶️کوپهای فانتزی کوتا پایه دار ..بدون پایه..ایجاد حجم در مو. حجم گیری صحیح مو ▶️لیر های بلند ▶️آموزش انواع چتری ▶️شناخت چهره و انتخاب صحیح مدل کوپ ▶️انواع کوپهای خشک و خیس ▶️نحوه صحیح کار با تیغ ▶️نحوه صحیح کار با قیچی های پیتاژ پکیج فوق تخصصی: ▶️کوپهای ژورنالی ▶️کوپهای سه بعدی ▶️کوپهای لیزری ▶️کوپهای مریخی( کار با موزر و ایجاد خط و طرح در کوپهای فانتزی خانم ها و برشهای افقی با موزر) ثبت نام و رزرو با شماره 09129200627----09190202530----09129200628

کوتاهی مو

انتخاب یک کوپ یا هیرکات مناسب اصول خاصی دارد.ما باید با در نظر گرفتن  چهره و سن و شخصیت هر فرد مدل مو را که به زیبایی او کمک می کند را پیشنهاد دهیم.همانطور که با گریم صورت عیوب هر یک از اجزای صورت را برطرف می کنیم با کوتاهی مو می توانیم در مناسب تر دیده شدن اندازه و فرم سر هر فرد کمک کنیم به عنوان مثال کوپ منتخب برای یک شخص با سر و صورتی کشیده کاملا باید متفاوت با هیرکات منتخب برای یک شخص با صورت گرد باشد.
حتی در کوتاهی مو باید به جنس مو و سن و موقعیت اجتماعی شخص توجه کرد.بعضی از مدل مو ها برای افرادی با موهای لخت مناسب تر است تا افرادی با موهای فر و یا مجعد.
در این فیلم  مدرس کوپ به آموزش کوتاهی مو خرچنگی می پردازد.

آموزش کوتاهی مو

آموزش تخصصی و فوق تخصصی هیر کات،کوتاهی
در آموزشگاه آرایشگری مثلث طلايي 

از پایه تا تخصصی شامل :
ژورنال خوانی
▶️طریقه صحیح نگهداشتن قیچی و شانه 
▶️نحوه صحیح کات و برش مو
▶️شناخت و انتخاب انواع قیچی مناسب
▶️شناخت زاویه ها در انواع مدلهای کوتاه وبلند
▶️کوپهای فانتزی کوتا پایه دار ..بدون پایه..ایجاد حجم در مو. حجم گیری صحیح مو
▶️لیر های بلند 
▶️آموزش انواع چتری
▶️شناخت چهره و انتخاب صحیح مدل کوپ
▶️انواع کوپهای خشک و خیس
▶️نحوه صحیح کار با تیغ 
▶️نحوه صحیح کار با قیچی های پیتاژ

پکیج فوق تخصصی:
▶️کوپهای ژورنالی
▶️کوپهای سه بعدی
▶️کوپهای لیزری
▶️کوپهای مریخی( کار با موزر و ایجاد خط و طرح در کوپهای فانتزی خانم ها و برشهای افقی با موزر)
ثبت نام و رزرو با شماره 09129200627----09190202530----09129200628

آموزش کوتاهی مو زنانه

در این ویدئوی آموزشی خانم سولماز حاتمیان مدرس کار با مواد و رنگ توضحاتی را در این باره ارائه می دهد

نحوه تشخیص رنگ موی مناسب با چهره

نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "خوب" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: