پنجشنبه 19 مهر 1397 - 01:33:15

درمان جوش های سرسیاه با 5 روش قطعی خانگی

درمان  سریع جوش های سرسیاه

چند روش برای درمان جوش سرسیاه

درمان جوش سرسیاه با ماسک خانگی


درمان جوش های سرسیاه

جوش های سر سیاه را میتوانیم در همه نوع پوستی ببینیم و طوری به نظر میرسند که انگار هیچ وقت راه خلاصی از دست آنها نداریم. محصولات بسیاری برای درمان جوش های سرسیاه تولید شده است، ولی سوال اینجاست که آیا جایگزین و راه های مهمتری هم نیز وجود دارد؟ در این مقاله از سایت آرایش و زیبایی رژلب،  ما قصد داریم که درمان جوش های سرسیاه با 5 روش قطعی خانگی را برای شما توضیح دهیم.


علت به وجود آمدن جوش های سرسیاه چیست؟

جوش های سر سیاه یک نوع جوش چرکی به حساب می آیند. جوش های سر سیاه  بر اثر وجود پوست مرده ظاهر میشوند. عوامل مختلفی هستند که باعث ایجاد جوش های سر سیاه شده یکی از این دلایل رسیدن دوران بلوغ و تغییرات هورمونی ست. همچنین عوامل دیگری چون دوران قاعدگی، حاملگی، استرس، عرق کردن، مصرف الکل و کافئین و سیگار کشیدن دلایل مهم وجود جوش های سر سیاه است. همچنین این موضوع را فراموش نکنید که تمیز نکردن  صورت یا استفاده از محصولات چرب و روغنی یکی دیگر از دلایل وجود جوش های سر سیاه است. یکی دیگر از علت ها  این است که شما ممکن است توهم بزنید که جوش های سر سیاه دارید اگر از نزدیک نگاه کنید نقطه هایی را روی بینی می بینید که جوش نیستند بلکه قسمت های چربی دار پوست هستند. جوش های سر سیاه بزرگتر و روی پوست برجسته به نظر می آیند.

 


چگونه جوش های سر سیاه را از بین ببریم؟

علت بوجود آمدن جوش های سرسیاه چیست؟


درمان جوش های سرسیاه با 5 روش قطعی خانگی

جوش های سر سیاه بیشتر روی گونه، چانه، دور لب و بینی به وجود می آیند.


 ماسک سریع درمان جوش های سرسیاه

1/2 قاشق غذاخوری آبلیمو
یک قاشق غذاخوری نمک دریا
1 قاشق غذاخوری آب

همه ی موارد را در کاسه ای با هم مخلوط کرده و روی صورتتان بمالید. سپس با حرکات دایره ای ماسک را روی صورتتان ماساژ دهید و بگذارید برای 10 الی 15 دقیقه  روی پوست بماند سپس با آب گرم بشویید و دوباره با آب سرد شستشو دهید تا منافذ بسته شوند. استفاده از مرطوب کننده بعد از زدن ماسک را فراموش نکنید. هفته ای یکبار این ماسک را استفاده کنید. لیمو به دلیل اسید های مختلفی که دارد باعث بسته شدن منافذ از بین بردن جوش های سر سیاه و جلوگیری از بروز آکنه میشود.
نکته: این ماسک را برای پوست های حساس و خشک استفاده نکنید

 

  ماسک پوست های حساس و خشک برای درمان جوش های سرسیاه

دو قاشق غذاخوری جو دو سر
نصف لیمو را آب بگیرید
3 قاشق غذاخوری ماست ساده

همه مواد را با هم مخلوط کرده و بگذارید برای 10 دقیقه روی پوست بماند سپس صورت را بشویید و مرطوب کننده بزنید. جو برای اسکراب های خانگی یک مواد پایه و مهم به حساب می آید و ماست باعث متعادل ساختن لیمو میشود. این ماسک را هفته ای یکبار امتحان کنید.

 

 پاک کننده صورت برای درمان جوش های سرسیاه


عسل یک قاشق غذاخوری
شیر یک قاشق غذاخوری

کمی پنبه

عسل و شیر را با هم مخلوط کرده و به مدت 5 الی 10 ثانیه داخل ماکروفر بگذارید وسپس هم بزنید تا مطمئن شوید که مواد به خوبی با هم مخلوط شده اند. سپس وقتی که پاک کننده کمی خنک شد آن را با پنبه روی بینی بمالید  و بگذارید 15 الی 20 دقیقه با پنبه روی بینی بماند سپس بینی خود را با آب سرد بشویید هفته ای یکبار از این مصرف کننده استفاده کنید.

 

  ماسک عسل و دارچین برای درمان جوش های سرسیاه

1 قاشق چای خوری عسل
1قاشق چای خوری پودر دارچین
کمی پنبه

این دو مواد را با هم مخلوط کرده و سپس یک لایه از آن را روی بینی بگذارید و پنبه را روی بینی قرار دهید. پس از 15 الی 20 دقیقه پنبه را برداشته و با آب سرد صورت خود را بشویید.
در این ترکیب عسل اثر مهمی برای مسدود کردن منافذ باز دارد و دارچین کمک میکند تا پوست نرم و یکدست شود تا جوش های سر سیاه به راحتی کنده شوند.

 

 ماسک چای سبز برای درمان جوش های سرسیاه


یک عدد چای کیسه ای سبز
3/1 فنجان آب
 3 قاشق غذاخوری شکر


چای کیسه ای را داخل آب قرار داده تا آب رنگ بگیرد بعد از اینکه آب ولرم شد دو قاشق غذاخوری شکر را در کاسه ای ریخته و یک قاشق از چای سبز را اضافه کرده سپس دوباره یک قاشق دیگر شکر اضافه کنید و هم بزنید. اسکراب را با حرکات دایره ای روی صورت و بینی ماساژ دهید. توجه داشته باشید که اسکراب را به دور چشم و سوراخ های بینی نزنید. پس از 10 الی 15 دقیقه احساس میکنید که اسکراب روی پوست خشک شده آن را با آب سرد بشویید.

همه ی ما دوست داریم که پوستی نرم و لطیف داشته باشیم پس برای داشتن یک پوست زیبا تلاش کنیم.

 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
اولین ماه پاییز چه نام دارد؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: