لایه برداری پوست سر

یکشنبه 12 دی 1395 - 16:59:09

چرا باید پوست سر رالایه برداری کرد؟

اهمیت لایه برداری پوست سر

لایه برداری پوست سربسیاری از خانم ها لایه برداری پوست بدن و صورت خود را بسیار جدی گرفته و برای از بین بردن لک ها، چین و چروک ها و هرگونه مشکل پوستی دیگر از آن استفاه می کنند. اما لایه برداری پوست بدن کافی نبوده و برای داشتن پوستی سالم و زیبا باید پوست سر را هم لایه برداری کرد. متاسفانه بسیاری از افراد بر این باورند که شامپو زدن و شستن موها پوست سر را هم شسته و سلامت آن را تضمین می کند. این درحالی است که گاهی اوقات حتی پوست تمیز و تازه شسته شده سر هم خارش داشته و ملتهب می شود. به همین دلیل در این مقاله به بررسی اهمیت لایه برداری پوست سر و روش های انجام آن پرداخته می شود.

مزایای لایه برداری پوست سر

یکی از مهم ترین مزایای لایه برداری پوست سر که کاملا شناخته شده است این موضوع می باشد که با لایه برداری پوست های مرده، از روی پوست جدا شده  پوست های سالم و جدید جایگزین آن ها می شوند. به علاوه هنگامی که پوست های مرده از روی سر کنده می شوند، منافذ پوست سر باز شده و پوست بهتر تنفس می کند. البته برای لایه برداری پوست سر و بعد از آن باید دقت کرد تا هیچ اثری از مواد شستشو روی پوست باقی نماند تا پوست سر ملتهب و حساس نشود. علاوه بر موارد ذکر شده لایه برداری پوست سر، ذرات اضافی بر روی پوست سر را از بین برده و به موها کمک می کند تا جوان تر و زیباتر به نظر برسند. حتی می توان گفت یکی از علل شکنندگی و نازک شدن موها، عدم لایه برداری پوست سر است که با انجام این کار، این مشکل نیز رفع می شود. به همین دلیل پوست سری که تمیز شده باشد، سالم بوده و هیچ گونه مشکلی روی موها و پوست خود نخواهد داشت.


همچنین انجام لایه برداری و باز شدن منافذ پوست، به گردش بهتر خون کمک کرده و تنفس پوست را میسر می سازد. گردش بهتر خون نیز به رشد بهتر موها کمک کرده، آن ها را تقویت کرده و از ریزش موها جلوگیری می کند. یکی از مزیت های دیگر لایه برداری پوست سر نیز این موضوع است که با انجام این کار می توان شوره های روی سر را از بین برده و از بروز جوش هایی که بر روی سر به وجود می آیند، جلوگیری کرد.

 

نحوه لایه برداری پوست سر

لایه برداری پوست سر امری ساده و در عین حال ضروری است. برای انجام این کار کافی است از لایه بردارهای مخصوصی از برندهای معتبری مانند لورآل و یا کیل استفاده کرده و با کمک این مواد لایه برداری پوست سر را انجام داد. همچنین برای این کار می توان از روش های طبیعی نیز کمک گرفته و پوست سر را لایه برداری کرد.

 

لایه برداری طبیعی  پوست سر

برای انجام این کار نیاز به 2 قاشق شکر، 1 قاشق روغن نارگیل و یا روغن زیتون می باشد.
این مواد را باید در هم ترکیب کرده و ترکیب آن ها را باید به صورت دایره مانند روی سر ماساژ داد. سپس باید مطابق معمول پوست سر و موها را با شامپو و کاندیشنر شسته و خشک کرد.
در انجام لایه برداری پوست سر باید دقت داشته و تنها یک بار در ماه آن را روی موهای خشک و معمولی انجام داد. البته در صورتی که فردی پوست و موی چربی داشته باشد، می تواند هر 15 روز یک بار این کار را انجام دهد.

 

جمع آوری و ترجمه شده توسط رژلب دات کام
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب سایت رژلب مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم

 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "خوب" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: