علائم پوست خشک

دوشنبه 13 دی 1395 - 13:24:38

نشانه های داشتن پوست خشک

تشخیص نوع پوست

پوست خشک

 یکی از مشکلات پوستی آزار دهنده، داشتن پوست خشک و حساس است. پوست های خشک به سرعت پوسته پوسته و ملتهب شده و به خصوص در فصل های سرد سال آزار دهنده هستند. به علاوه برخلاف تصور عموم پوست خشک روی دست ها و پاها تاثیر بیشتری داشته و به خصوص در فصول سرما بیشتر دیده می شود. داشتن پوست خشک در مواردی حتی موجب خونریزی هم می شود و علت آن هم ترک خوردن پوست به دلیل کمبود رطوبت لازم آن است. با قرار داشتن در فصل سرما و اهمیت پوست در زیبایی فرد، در این مقاله به مبحث پوست خشک و علائم شایع آن پرداخته می شود.


علائم داشتن پوست خشک 
پوست خشک  به راحتی پوست پوست می شود
• جوش زدن روی پوست
• کنده شدن لایه های پوست


علاوه بر این موارد پوست خشک نشانه های دیگری هم دارند که شامل موراد زیر می شود:
• خارش
• فلسی شدن
• کدر شدن
• دردناک بودن
• زبر شدن
• پوسته شدن


در ادامه به هر کدام از مشکلات ذکر شده به صورت جداگانه پرداخته می شود.


پوست پوست شدن
یکی از مشکلات رایج پوست خشک، پوست پوست شدن آن هاست. این پوست ها گاها بسیار بزرگ و گاهی به کوچکی شوره های سر هستند. در هر صورت چه کوچک و چه بزرگ  پوسته شدن پوست،آزار دهنده می باشد.

خارش
با خشک شدن پوست، مشکلاتی مانند خارش آن نیز به وجود می آید. این موضوع در کسانی که پوست های خشکی دارند، بسیار شایع بوده و اجتناب ناپذیر است.

 

کدری
پوست خشک، به پوستی گفته می شود که رطوبت و چربی لازم پوست در آن از بین رفته و کدری و دلمرگی زیاد بر روی پوست دیده می شود. این پوست ها درخشش و جذابیت خود را کاملاً از دست داده و یک مشکل مهم برای خانم هایی هستند که به زیبایی خود اهمیت می دهند.

قرمزی
هنگامی که فردی با مشکل خشکی پوست مواجه می شود، بدون شک با مشکل قرمزی پوست نیز مواجه خواهد شد. پوست های خشک، معمولا به اندازه دیگر پوست ها چربی و رطوبت لازم را نداشته و به همین دلیل خشک می شوند. علت قرمزی به دلیل ترشح نا متعادل چربی روی پوست بوده و به خصوص این مشکل روی پوست نوزادان کوچک بسیار دیده می شود.

درد
هنگامی که پوست فردی خشک باشد، با کوچکترین تحریکی ملتهب و دردناک شده و در صورت وارد شدن کوچکترین ضربه به آن دچار خونریزی می شود. این مشکل به خصوص در فصل زمستان و روی لب ها بیشتر دیده شد.

زبر شدن پوست
هنگامی که پوست خشک شده و چربی های طبیعی خود را از دست می دهد، معمولا سفت و زبر شده و رطوبت لازمه یک پوست زیبا را ندارد. در این حالت پوست کدر و بی حالت شده و برای درمان آن راه حلی جز استفاده از مرطوب کننده های طبیعی یا مصنوعی وجود ندارد.


جمع آوری و ترجمه شده توسط رژلب دات کام
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب سایت رژلب مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم

 


نرم افزار آرایشگاهی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "زیبا" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (1)

شنبه 16 بهمن 1395 - 16:54:08
من دکتر پوست رفتم و برای خشکی پوستم بهم گفته که کرم مرطوب کننده رو وقتی پوستم مرطوبه مثلا بلافاصله وقتی از حموم میام استفاده کنم تا خاصیت آبرسانی داشته باشه
من از این کرم استفاده کردم خیلی راضی بودم
رژلب - سایت تخصصی آرایشی
ارسال مطلب

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: