سه شنبه 09 مهر 1398 - 16:56:32

چه افرادی نباید از رنگ مو استفاده کنند؟

 

معرفی بیماریهایی که رنگ کردن مو برای آنها ضرر دارد

عوارض رنگ مو چیست؟

 

موارد منع انجام رنگ مو

 

 

 بسیاری از بیماری ها باعث ضعیف شدن مو می شوند. دکترها به این قبیل افراد توصیه می کنند کسانی که بیمار هستند با موهای خود زیاد کلنجار نروند چون باعث ضعیف تر شدن موها می شود و ضعیف بودن سیستم ایمنی را پدید می آورد. برخی از بیماری‌ ها، عوارضی روی موها ایجاد می‌ کنند که می‌ توانند باعث ریزش و یا سست شدن موها شود. پزشکان هشدار می دهند پس از بیماری‌ هایی که به ویژه همراه با تب هستند، از دستکاری موها مانند صاف کردن، رنگ کردن، مش و یا فر نمودن موها جدا خودداری نمایید. گفتنی است در زمان بیماری، اغلب افراد دچار نوعی ریزش موی موقتی می‌ شوند و آن به دلیل نحوه عملکرد “سیستم ایمنی بدن” است که برای مبارزه با میکروب‌ ها و ویروس‌ها، انرژی و مواد غذایی را به گلبول‌ های سفید و اعضای درگیر در بیماری اختصاص می دهد و به دلیل کم شدن میزان مواد مغذی در موها، نوعی ریزش موی موقتی در افراد رخ می دهد.

 

چرا رنگ کردن مو در دوران بارداری ممنوع است؟

 

از آنجایی که تحقیقات در این زمینه هنوز تکمیل نشده است، نمی‌ توان ادعا کرد که صددرصد رنگ مو تاثیر مضری روی جنین دارد. اما همان‌ طور که می‌ دانید، پوست کف سر می‌ تواند مقداری از مواد شیمیایی موجود در رنگ را جذب کرده و وارد جریان خون کند و از آنجایی که سه ماهه اول بارداری، زمان شکل‌ گیری جنین بوده و جنین در این زمان بسیار حساس و آسیب‌ پذیر است، پس به زنان باردار توصیه می‌ شود تا پایان دوران بارداری از رنگ‌ های شیمیایی استفاده نکنند. خصوصا در سه ماهه اول بارداری. این رنگ‌ ها می‌ توانند باعث سقط جنین شوند؛ لذا استفاده از آن در دوران بارداری به هیچ وجه توصیه نمی‌ شود.

 

آموزش نکات رنگ مو توسط خانم بحری

 

در چه مواقعی نباید موهایتان را رنگ کنید؟

 

درجه حرارت بالای بدن می‌ تواند اثرات مخرب کوتاه مدتی بر موهای سر به جای بگذارد و باعث سست شدن ریشه موها شود. پزشکان توصیه می‌ کنند خانم ها برای انجام تغییرات در موهای خود، بعد از دوران نقاهت و برطرف شدن مشکل ریزش موی مقطعی به انجام کارهایی مانند رنگ کردن و … بپردازند تا ریشه‌ مو استحکام و قدرت خود را به دست بیاورد. پزشکان حتی توصیه می کنند در هنگام تب افراد از شانه کردن زیاد موهای خود بپرهیزند، زیرا فشار زیادی به ریشه موهای سست شده وارد می‌ کند. در عین حال در هنگام بیماری و تب به علت ازدیاد تعریق، موها بیشتر چرب می شوند که این علت نیز می تواند باعث ریزش مو شود. لذا توجه به تمیز نگه داشتن موها در حین بیماری بسیار مهم است.

 

عوارض رنگ مو چیست؟

 

استفاده مکرر یا نادرست از رنگ موها، باعث آسیب موها و بروز موخوره می شود. خشک و زبر شدن و شکنندگی موها نیز از آسیب‌هایی است که در اثر از بین رفتن چربی مو به وجود می‌ آید. استفاده مکرر از رنگ مو سبب ایجاد حساسیت‌ های پوستی، شوره سر، خارش و حتی قرمزی پوست سر می‌ شود. چنانچه مواد شیمیایی موجود در رنگ قوی باشد و فرد نسبت به این مواد حساسیت داشته باشد، ممکن است سوختگی در سر ایجاد شود که اثرات آن حتی می‌ تواند تا آخر عمر باقی بماند. گاهی اوقات رنگ کردن مو سبب ایجاد آلرژی می شود که خارش و قرمزی پوست سر از آن جمله اند و در مواردی با سوزش نیز همراه است و گاهی اوقات حتی منجر به ورم می شود.


روش های پیشگیری از عوارض رنگ مو

 

- استفاده از سکیوریتی پی داخل ترکیب رنگ و دکلره
- استفاده از مولتی ماسک و پلاتو یک موراها بعد از رنگ و دکلره

 

 


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
سومین ماه سال را وارد کنید
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: