یکشنبه 07 دی 1399 - 22:50:28

چگونه موهای خود را با قهوه رنگ کنیم؟

 

چگونه موهای خود را با قهوه رنگ کنیم؟

آموزش حرفه ای رنگ کردن مو با قهوه

رنگ کردن مو با قهوه 

آموزش حرفه‌ای رنگ کردن مو با قهوه: 

   قهوه یکی از مواد خارق‌العاده‌ای در طبیعت محسوب می‌شود که در جهت بهتر کردن زیبایی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ‌کردن موی سر همواره چالش‌های خود را به همراه داشته است و انجام دادن آن با توجه به مواد شیمیایی موجود در رنگ‌های مورد استفاده در سالن‌های آرایشی و بسته‌های آرایشی مورد استفاده در منازل، نیاز به کمی ریسک کردن دارد. خوشبختانه می‌توان از قهوه برای تیره‌تر کردن رنگ موی سر آن هم به‌صورت طبیعی استفاده کرد. در نتیجه می‌تواند جایگزین مناسبی برای رنگ‌های شیمیایی باشد. رنگ کردن مو با قهوه خصوصا برای مادران و نیز افرادی که به ندرت مو‌های خود را رنگ می‌کنند، بسیار مفید و موثر می‌باشد. برای انجام این کار تنها نیاز به کمی قهوه و نرم‌کننده موی سر می‌باشد و نیاز به تجهیزات پیچیده‌ای نخواهد بود. همچنین نحوه انجام این عمل به قدری ساده است که به راحتی از پس آن بر خواهید آمد.

رنگ کردن مو با قهوه

روش اول: (رنگ‌کردن موی سر با قهوه و نرم‌کننده)

  1. مقداری قهوه دم کنید:

   برای رنگ کردن مو با قهوه لازم است در قدم اول، یک الی دو فنجان (معادل 240-270 میلی‌لیتر) قهوه دم کنید. دقت شود قهوه مورد استفاده ارگانیک باشد چرا که سایر قهوه‌ها حاوی مواد شیمیایی و نگهدارنده در خود هستند که باعث می‌شود نتیجه مطلوب حاصل نگردد. سعی کنید حتما از قهوه تیره و یا اسپرسو استفاده کنید چرا که باعث می‌شود از نتیجه‌بخش بودن این کار و تیره کردن موهایتان اطمینان حاصل کنید. دقت شود برای رنگ کردن مو، مقدار قهوه مصرفی بیش‌تر از آنچه باشد که برای آماده‌کردن یک الی دو فنجان استفاده می‌شود. قهوه را می‌توانید به هر روش که می‌‌خواهید دم کنید اما فراموش نشود که ممکن است قهوه را نتوان در قهوه‌ساز‌های فوری به میزان غلظتی که برای رنگ‌کردن مو لازم است، تهیه کرد. پس از آماده شدن قهوه، اجازه دهید ولرم یا خنک شود سپس برای رنگ کردن مو از آن استفاده کنید.

دم کردن قهوه

  1. قهوه را با نرم‌کننده مخلوط کنید:

   در مرحله بعد، قهوه را با یک محلول نرم‌کننده مخلوط کنید. برای این‌کار می‌توانید از هر نرم‌کننده‌ای استفاده کنید. نرم‌کننده‌های حجم‌دهنده و قوی برای این کار مناسب‌تر بوده و تاثیرگذارتر هستند. یک فنجان از قهوه دم کشیده‌شده (معادل 240 میلی‌لیتر) را با 2 قاشق غذاخوری (معادل 30 میلی‌لیتر) نرم‌کننده و 2 قاشق غذاخوری (معادل 30 میلی‌لیتر) پودر قهوه ارگانیک مخلوط کرده و از قاشق برای هم‌زدن و مخلوط کردن آنها استفاده کنید. بهتر است برای رنگ کردن موهای بلند با قهوه، مقدار مواد بکار رفته را بیشتر کنید. این مقادیر گفته شده تنها به‌صورت حدودی می‌باشند و مقادیر دقیقی نخواهند بود.

ترکیب قهوه دم‌کشیده و نرم‌کننده با یکدیگر

  1. مخلوط حاصل را روی موی سر خود اعمال کنید:

   به آرامی با دستان خود مخلوط آماده شده را روی مو‌های خود بکشید سپس با استفاده از یک شانه با دندانه‌های پهن، آن را روی موهای خود به آرامی و یکنواخت پخش کنید تا همه قسمت‌ها آغشته به آن شوند. پس از آن، مو‌های خود را جمع کنید تا مدام جلوی صورتتان قرار نگیرید و مخلوط اعمالی مدام بر روی زمین چکیده نشود. اجازه دهید به مدت یک ساعت این ترکیب روی سرتان باقی بماند. دقت شود بیشتر از این مقدار، ممکن است نرم‌کننده روی سرتان خشک شده و شروع به سفت شدن کند. سعی کنید این کار را در حمام و در جلوی یک آینه انجام دهید تا هم نحوه انجام مراحل را به خوبی مشاهده کنید و هم بتوانید بر اجرای درست تک تک مراحل مسلط باشید. یک حوله قدیمی که دیگر به آن نیاز ندارید را روی دوش خود بگذارید. با این‌کار مانع از ریختن مخلوط روی لباس‌ خود و لکه دار شدن آنها می‌شوید.

اعمال مخلوط روی مو‌های سر

  1. موهای خود را بشویید:

   در مرحله آخر به زیر دوش رفته و موهای خود را بشویید. دقت شود شامپو را کنار گذاشته و تنها از آب خالی برای شستن موهای خود استفاده کنید تا موهایتان به خوبی تمیز و عاری از ترکیب موردنظر شود. در صورتی که نتیجه بدست‌آمده مطلوب و در حد انتظار نبود، این کار را چند بار در روز‌های آتی تکرار کنید تا به رنگ مورد نظر دست بیابید. در هنگام استفاده از رنگ‌های طبیعی معمولا باید چند بار این روش تکرار گردد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

شستشوی مو‌ تنها با آب

روش دوم: (رنگ‌کردن موی سر به کمک شستشو با قهوه)

  1. موهای خود را با شامپو بشویید:

در ابتدای کار برای رنگ کردن موی سر با قهوه لازم است مو‌های خود را با شامپو بشویید. بسیار مهم است موهای سر قبل از اعمال قهوه روی آن، عاری از هرگونه چربی، شوره، پوسته و ... باشد.

شستشوی مو‌ی سر با شامپو

  1. مقداری قهوه دم کنید:

   تقریبا دو فنجان (معادل 470 میلی‌لیتر) قهوه ارگانیک غلیظ آماده کنید و اجازه دهید دم بکشد. این مقدار برای شستشوی اولیه سر با قهوه، کفایت می‌کند. هرچه مقدار قهوه بیشتر باشد، پخش کردن آن روی سر راحت‌تر خواهد بود. اجازه دهید قهوه تا دمای اتاق و یا حتی دمایی کمتر خنک شود.

دم‌کردن قهوه

  1. قهوه دم کشیده را به یک ظرف بزرگ‌تر انتقال دهید:

   پس از دم کشیدن قهوه آن را به یک ظرف بزرگ‌تر انتقال دهید. در واقع این ظرف باید به قدری بزرگ باشد که وقتی سر را بالای ظرف نگه می‌دارید، بتوان به هنگام رنگ کردن مو با قهوه، میزان قهوه خارج‌شده از ظرف را کنترل کرد و نیز باقیمانده قهوه را که از روی سر در حال سرازیر شدن است جمع‌آوری کرد.

انتقال قهوه دم کشیده به ظرف بزرگتر

  1. موهای خود را با قهوه بشویید:

   یک تشت یا ظرفی بزرگ تهیه کرده و سر خود را بالای آن نگه دارید. می‌توانید سر خود را در تشت نیز فرو ببرید. به کمک یک فنجان کوچک، قهوه را روی تمام موهای خود بریزید تا تمام نقاط آغشته به قهوه شود. این روش برای رنگ کردن مو با قهوه ، بسیار مفید و کاربردی است چرا که به راحتی به موهای پشت سر خود که ممکن است در حین کار آغشته به قهوه نشده باشند، دسترسی دارید. این کار را تقریبا 15 مرتبه تکرار کنید چرا که باعث می‌شود کل موهای شما به طور کامل آغشته به قهوه گردد. موی خود را از تشت خارج کنید و اجازه دهید قهوه به مدت 20 دقیقه الی چند ساعت روی موهایتان بماند. می‌توانید با جمع کردن موهای خود به بالا و سنجاق زدن به آن، از چکیدن قهوه جلوگیری کنید. دقت شود به هیچ عنوان موهای خود را با حوله یا ... نپیچید چرا که کل قهوه‌ای که روی موها قرار گرفته است، جذب حوله می‌شود. راه دیگر آن است که قهوه دم کشیده شده را در یک بطری ریخته و آن را روی سر خود اسپری کنید. اطمینان حاصل کنید که کل موهای شما با این روش با قهوه پوشانده شده باشد.

اسپری کردن قهوه روی مو

  1. موهای خود را تنها با آب بشویید:

   پس از اینکه قهوه مدتی روی موهایتان باقی ماند، سر خود را زیر دوش تنها با آب بشویید. گاهی لازم است برای اینکه موهایتان به رنگ مورد نظر برسد، این روش را چندین بار تکرار کنید. شستن سر با سرکه سیب باعث بالارفتن دوام و پایداری رنگ اعمال شده بر موهایتان خواهد شد. پس از شستشو موهای خود را خشک کنید.

شستشو موی سر تنها با آب 

 

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "خوب" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: