سه شنبه 21 دی 1400 - 16:15:26

کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده

 

در این مقاله می‌خواهیم یکی از راه‌های درمان موی خشک و آسیب دیده را بررسی کنیم. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که موهای خشک و آسیب دیده دارید، باید بگوییم که بهترین راه برای نجات از این مشکل کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده است. اگر از این مشکل رنج می‌برید، حتماً ادامه مطلب را مطالعه کنید تا بهترین راه برای درمان موهای خشک و آسیب دیده را برایتان شرح دهیم.

 

فهرست مطالب:

 کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده

 دلایل به وجود آمدن موی خشک و آسیب دیده

 روغن راهی برای مراقبت از مو بعد از کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده

 

 

کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده 

 

کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده

مو از زیباترین نعمت‌هایی است که به انسان داده شده است. موهای افراد مختلف با یکدیگر یکسان نیست و با هم تفاوت‌هایی دارد. بعضی موی فر دارند و برخی دیگر موی صاف و لخت. حتی جنس موی هر فرد با دیگری تفاوت‌هایی دارد. همان گونه که پوست افراد جنس‌های مختلفی دارد. مو از نظر جنس به خشک، چرب و معمولی تقسیم می‌شود. اگر از چند نفر بپرسید که از جنس موی خودتان اطلاعی دارید، ممکن است طبق فرضیات یکی از انواع جنس مو را نام ببرند. مشکل اصلی این است که اغلب بدون مکث می‌گویند، جنس موی ما خشک است، ولی پس از بررسی مشخص می‌شود که موی فرد به دلیل آسیب دیده بودن خشک و وز شده است.

 

 

دلایل به وجود آمدن موی خشک و آسیب دیده

رنگ کردن مو یکی از آن دسته کارهای زیبایی است که در میان خانم‌های جوان و حتی میان‌سال بسیار طرف‌دار دارد. زیبایی و جذابیتی که رنگ کردن به مو می‌بخشد، غیر قابل انکار است، اما حتماً برایتان پیش آمده که پس از چند دفعه دکلره کردن مو یا رنگ کردن‌های متوالی به موهایتان آسیب‌های جدی وارد کرده باشید. یکی از دلایلی که باعث آسیب‌های زیاد به مو می‌شود، همین رنگ‌های مو و دکلره است و تنها راه درمان آن کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده است.
با توجه به شدت آسیبی که دکلره و رنگ کردن به مو وارد می‌کند، میزان کوتاهی که انجام می‌شود، متفاوت خواهد بود. اگر شخصی که کار دکلره را برای موهایتان انجام می‌دهد، ناشی و غیر حرفه‌ای باشد، باعث می‌شود که دکلره موی شما را بسوزاند و با توجه به میزان آسیبی که وارد شده است، باید مو کوتاه شود.

 

 

کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده 

 

روش خشک کردن مو

در روز برای خشک کردن موی سر خودتان از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید؟ معمولاً افراد به وسیله سشوار موهای خیس خودشان را خشک می‌کنند، بعضی از افراد نیز به کمک حوله، موهای سرشان را خشک می‌کنند. باید بگوییم که هر دو مورد باعث آسیب رسیدن به مو می‌شود. استفاده از انواع لوازم حرارتی برای مو، باعث آسیب رسیدن به آن در کوتاه مدت می‌شود. البته نگران نباشید، راه درمان و جلوگیری از این مشکل را برایتان خواهیم گفت.
استفاده از حوله برای نم گیری یا خشک کردن مو، اگر به آرامی صورت گیرد، هیچ آسیبی به موهایتان وارد نخواهد کرد. البته اگر با شدت و محکم، مو را با حوله خشک کنید، قطعاً آسیب‌های جدی به موهایتان وارد می‌کند.
معمولاً درمانی برای موهای خشک و آسیب دیده به‌جز کوتاهی وجود ندارد. البته محصولات زیادی ادعا دارند که موخوره حاصل از خشکی و آسیب‌دیدگی را درمان می‌کند، اما تاکنون هیچ روشی پاسخگو نبوده و تنها راه درمان کوتاه کردن موهایتان است.

 

 

کوتاهی مو تنها راه درمان موهای آسیب دیده

کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده تنها راه درمان آسیب‌دیدگی مو خواهد بود. معمولاً وقتی موها دچار آسیب می‌شوند، اگر مشکل زیاد نباشد با کوتاهی جزئی برطرف می‌شود و دیگر نیازی به نگرانی نیست. معمولاً در صورت مراقبت نامناسب و اشتباه از مو، دچار موخوره می‌شوید. زمانی که نوک موها به چند تار تقسیم شود، اصطلاحاً گفته می‌شود که مو دچار موخوره شده است.
محصولات زیادی در بازار عرضه شده‌اند که ادعا دارند درمان کننده موخوره هستند، اما تاکنون هیچ‌کدام کارایی لازم را نداشته‌اند و تنها راهی که برای درمان موخوره وجود دارد، همان روش قدیمی کوتاهی است. البته امروزه دستگاه‌های مختلفی برای این کار طراحی شده‌اند که بدون آن که از قد موهایتان به مقدار زیاد کاسته شود، موخوره‌ها را گرفته و مشکل را حل می‌کند.

 

 

کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده 


البته باز هم پس از مدتی، مو دچار موخوره خواهد شد. خوشبختانه در آرایشگاه‌ها با استفاده از همان روش قدیمی و استفاده از قیچی و ترکیب متد قدیم و جدید به راحتی موهایتان را از شر موخوره راحت می‌کنند. معمولاً وجود موخوره باعث می‌شود که مو خشک و آسیب دیده به نظر برسد. حتی اگر موی لخت و ابریشمی داشته باشید، با وجود موخوره موهایتان وز و زشت به نظر خواهد رسید. اگر قصد مراقبت از موهایتان را دارید، باید پس از کوتاه کردن آن، اقدام کنید، زیرا در غیر این صورت تمام مواد و محصولاتی که برای موهایتان استفاده می‌کنید، به جای تقویت مو، صرف تقویت آسیب‌های وارد شده می‌شود و آنها را تقویت می‌کند.
ابتدا باید موخوره‌ها را کوتاه کرده و پس از آن برای برطرف کردن خشکی مو اقدام کنید. در غیر این صورت تمام تلاشتان بیهوده خواهد بود و پس از مدت کوتاهی نتیجه نگرفتن، خسته و دل‌زده می‌شوید.

 

 

 

 

مراقبت‌های بعد از کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده

کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده بهترین تصمیمی است که برای درمان موهایتان می‌توانید بگیرید. اگر دوست ندارید مجدداً دچار آسیب‌های این چنینی شوید باید پس از کوتاهی مواردی را رعایت کنید تا از خشکی و آسیب مجدداً به موهایتان پیشگیری کنید. سعی کنید هر ماه مقدار کمی از موها را نوک گیری کنید. این کار در جلوگیری از موخوره بسیار مؤثر است و اگر احیاناً موخوره‌ای داشته باشید، آن را رفع خواهد کرد. اگر هر ماه چند سانت از نوک موها کوتاه شود، بهتر از این است که مجبور شوید مقدار بسیار زیادی از قد موهایتان را کوتاه کنید.

موی آسیب دیده به وسیله دکلره به هیچ عنوان درمانی به‌غیراز کوتاهی ندارد. هرچه زودتر اقدام به کوتاه کردن موی آسیب دیده کنید، بهتر است و از پیش روی مشکل جلوگیری خواهد کرد. پیش از اقدام به انجام رنگ و دکلره کردن، از کیفیت مواد و تخصص فردی که قرار است برایتان این کار را انجام دهد، اطمینان حاصل کنید تا دچار مشکل نشوید. از رنگ کردن متوالی مو خودداری کنید. موها نیز همچون تمام اعضای بدن به مراقبت نیاز دارند. به مو استراحت دهید و از رنگ کردن مدام و بی وقفه مو دست بردارید.

 

 

کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده 


روغن راهی برای مراقبت از مو بعد از کوتاهی برای موهای خشک و آسیب دیده

بعد از کوتاه کردن موهای آسیب دیده خود می‌توانید از انواع محصولات مراقبت از مو استفاده کنید تا از آسیب مجدد به مو جلوگیری کنید. حتماً در روتین مراقبت مویی خود از انواع روغن‌های مناسب برای مو مثل روغن آرگان استفاده کنید.
برای استفاده از روغن مو باید ابتدا روغن را گرم کنید. روش‌های مختلفی وجود دارد که ساده‌ترین آنها این است که مقدار مناسبی از روغن را در دست بریزید و با مالش دو دست روغن را گرم کنید و به نوک موهایتان بزنید. استفاده از این نوع روغن‌ها برای مو باعث رفع خشکی در نوک موهایتان می‌شود. همین امر سبب پیشگیری از موخوره و ایجاد آسیب‌های مجدد می‌شود.

همچنین می‌توانید از انواع ماسک‌های خانگی و آماده برای مو استفاده کنید تا آبرسانی به ساقه مو صورت گیرد. استفاده بیش از حد از ماسک مو نیز باعث آسیب رسانی مجدد می‌گردد. ماسک را با توجه به دستورالعمل آن استفاده کنید. به هنگام استفاده از سشوار و دیگر لوازم حرارتی حتماً از اسپری‌های ضد حرارتی که جدیداً بسیار در بازار وجود دارد، استفاده کنید. اسپری مو از آسیب رسیدن حرار

 

 

مطالب مرتبط

 فیلم آموزش 5 مدل کوتاهی مو

6 تکنیک برای کوتاهی مو به شیوه ای بی نقص

 

 
ویدئوهای مرتبط

کوتاهی موهای بلند

آموزش کوتاهی مو

 

اینستاگرام خانم گلستانی

hair_maryamgolestani

 

 


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
سومین ماه سال را وارد کنید
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: