دوشنبه 10 دی 1397 - 11:21:11

همه چیز درباره میکروپیگمنتیشن

درباره میکروپیگمنتیشن چه می دانید؟

آشنایی با انواع دستگاه های میکروپیگمنتیشن

 

درباره میکروپیگمنتیشن

 

شاید شما هم تاکنون با خانم هایی برخورد داشته اید که همیشه ظاهر آراسته و آرایش کرده دارند و احتمالا اولین چیزی که از خود پرسیده اید این است که چگونه امکان دارد آرایش یک شخص برای مدت زمان طولانی خوب به نظر برسد. با اندکی جستجو در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی به این نتیجه خواهید رسید که آراستگی همیشگی ظاهر چیزی نیست جز میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائم که طی آن، رنگ ها به صورت دائم روی صورت فرد می نشینند. با سایت رژلب همراه باشید تا همه چیز درباره میکروپیگمنتیشن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

میکروپیگمنتیشن چیست؟


برخلاف تاتو که برای نقش زدن روی بدن کاربرد دارد، میکروپیگمنتیشن جهت بازسازی طبیعی، جلوه بخشی و متعادل سازی چهره مورد استفاده قرار می گیرد. اساس کار میکروپیگمنتیشن مبتنی بر اصول علمی است که با استفاده از دستگاه های استاندارد و وسایل یکبار مصرف صورت می گیرد و این امکان را به پیگمنتر می دهد که آرایش دائمی ایمن را پیاده سازی کند.
طی انجام میکروپیگمنتیشن، رنگدانه های زیست سازگار در عمق مشخصی از پوست تزریق می شوند که این عمل، آسیب به بافت های پوستی را به حداقل می رساند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که این نوع تتو علاوه بر کاربردهای زیبایی در حوزه پزشکی نیز کاربرد دارد. میکروپیگمنتیشن نسبت به تاتو سنتی، دارای درد و خونریزی کمتری است و ماندگاری بالاتری نیز دارد.

 

تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو


تفاوت پیگمنت با تاتو در روش اجرای آن است؛ بدین صورت که دیپر خبری از کادر پررنگ و غیر طبیعی نیست و فقط تارهایی به مانند مو داخل ابرو کشیده می شوند که ظاهر طبیعی تری به چهره می دهند. از دیگر تفاوت های میکروپیگمنتیشن با تاتو قدیمی می توان به بدون درد و خونریزی بودن آن اشاره کرد و این که التهاب تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.
به دلیل آن که در روش میکروپیگمنتیشن از کارتریج های یکبار مصرف استفاده می شود، امکان انتقال بیماری و ویروس به حداقل می رسد. این در حالی است که تاتوی قدیمی تنها از قابلیت تعویض سوزن برخوردار هستند. خوب است بدانید که دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای محفظه ایمنی جهت جلوگیری از بازگشت مواد و خون به هندپیس هستند؛ در صورتی که در دستگاه های تاتو قدیمی، خون و لنف نفر قبلی حتی با استفاده از سوزن جدید نیز قابل انتقال به سایرین بود. همچنین سوزن هایی که در دستگاه پیگمنت به کار برده می شوند، برخلاف مدل های قدیمی بسیار نازک هستند که درد حاصل از خالکوبی را به حداقل می رسانند.

 

تفاوت میکروپیگمنتیشن با میکروبلیدینگ


طراحی ابرو در روش میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن دارای دوره بهبودی کوتاه تر، هزینه و ماندگاری کمتری است. علاوه بر این، برای افرادی که به دنبال طراحی طبیعی تر ابروها هستند، گزینه مناسب تری می باشد. مدت زمان ماندگاری طراحی ابرو در روش میکروبلیدینگ، حدود یک تا سه سال است؛ در صورتی که این مدت زمان در روش میکروپیگمنتیشن به حدود دو الی پنج سال می رسد.

 

تفاوت میکروپیگمنتیشن با انواع دیگر متدهای تاتو

 

انواع دستگاه های میکروپیگمنتیشن


محصولات آمیا Amiea بر اساس استانداردهای پزشکی تولید شده اند و تنها محصولاتی هستند که از بازگشت خون و لنف طی فرآیند میکروپیگمنتیشن جلوگیری می کنند. این محصولات مجهز به هندپیس های سبک و ارگونومیکی هستند که از بروز آسیب جلوگیری به عمل می آورند.
دستگاه های تاتو ایمن آمیا با کم ترین میزان لرزش طراحی شده اند تا منافذ بسیار ظریف و منظمی را در عمق مورد نظر پوست ایجاد کنند. در ادامه با این دستگاه ها بیشتر آشنا خواهید شد:

 

دستگاه Med revive

این دستگاه دارای صفحه نمایش دیجیتال است که بدنه خارجی بهداشتی و مقاومی دارد. قدرت و سرعت Med revive بسیار بالاست و میزان صدا و لرزش در آن پایین است. دو خروجی برای هندپیس این دستگاه در نظر گرفته شده است.
 

دستگاه Linelle two

Linelle two بسیار سبک و دقیق بوده و از سرعت بالایی برخوردار است. این دستگاه دارای قابلیت های تنظیم تعداد ضربات در ثانیه و عمق نفوذ سوزن می باشد.
 

دستگاه Symphony

حمل این دستگاه بسیار آسان و دارای پدال پا است. می توان گفت عنوان سبک ترین و کوچک ترین هندپیس آمیا به دستگاه سیمفونی اختصاص دارد. طراحی آن ارگونومیک بوده و از قابلیت تنظیم عمق نفوذ سوزن برخوردار است.
از میکروپیگمنتیشن در حوزه آرایش چه استفاده هایی می شود؟
تاتو ایمن در حوزه آرایش کاربردهای فراوانی دارد که از جمله آن ها می توان به قرینه سازی ابرو با استفاده از تکنیک های هاشور ابرو و سایه ابرو، کشیدن خط چشم دائمی، بهبود خط لب، بهبود ظاهر پلک ها و از بین بردن سیاهی دور لب اشاره کرد. کاربردهای پزشکی نظیر پوشاندن لک های ماه گرفتگی، ناهنجاری های مویرگی، بازسازی هاله سینه و مخفی کردن قسمت های بدون مو در بیماران دارای جای زخم روی فرق سر نیز از دیگر مزایای استفاده از میکروپیگمنتیشن هستند.

 

دستگاه های میکروپیگمنتیشن

 

معایب آرایش دائمی میکروپیگمنتیشن


افرادی که به بی حس کننده های موضعی حساسیت دارند، ممکن است پس از به کارگیری این مواد دچار آسیب هایی شوند. از آنجایی که میکروپیگمنتیشن روی اندام های حساسی نظیر لب و چشم ها طراحی می شود، توجه به این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است. به جرأت می توان گفت که از بزرگترین معایب آرایش دائمی، عدم رضایت از نتیجه نهایی است. از آن جایی که این تکنیک روز به روز از محبوبیت بیشتری برخوردار می شود، احتمال تغییر مد در آن بسیار بالاست و به طبع احتمال افزایش پشیمانی از انجام آن نیز بالا می رود.

 

فواید آرایش دائمی میکروپیگمنتیشن


آرایش دائمی این امکان را در اختیار بانوان قرار می دهد که در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنند. علاوه بر این، برای افرادی که به آرایش حساسیت دارند یا افرادی که اختلالات حرکتی دارند و قادر به آرایش کردن نیستند، بسیار مناسب واقع می شود.

 

اهمیت رنگ در روش میکروپیگمنتیشن


انتخاب رنگ مناسب در تاتو ایمن یا آرایش دائمی از اهمیت بالایی برخوردار است. به طوری که چنانچه از رنگ های فاقد اصول  بهداشتی استفاده شود، احتمال به خطر افتادن سلامت افراد افزایش می یابد. طبق متد هاشور، رنگدانه ها باید توسط کارتریج های استریل از اولین سد دفاعی بدن یا همان اپیدرم عبور کرده و به لایه درمیس منتقل شود. از این رو، اطمینان از استریل بودن رنگ و عاری از هرگونه مواد سرطان زا از اهمیت بسیاری برخوردار است. توصیه می شود تا 7 روز پیش از انجام آرایش دائمی، مقدار کوچکی از رنگدانه های مورد نظر به پوست تزریق شود تا در صورت بروز واکنش های ناخواسته،از انجام آن صرفه نظر شود.

 

هاشور ابرو با میکروپیگمنتیشن
 

هاشور ابرو با میکروپیگمنتیشن


با به کارگیری تکنیک میکروپیگمنتیشن می توان تاتو ابرو انجام داد و با طراحی حالت طبیعی موها، شکل طبیعی تری به چهره داد. حتی می توان ناحیه خارجی ابرو را تغییر داد و با شکل دادن به آن، چهره را جوان تر و زیباتر کرد. اصلاح رنگ و شکل ابروها نیز با استفاده از این روش امکان پذیر است.

 

انواع میکروپیگمنتیشن ابرو


روش های مختلفی برای هاشور ابرو وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:
 

هاشور ابرو سه بعدی

در این روش، زمانی که کار هاشور به اتمام رسید و هایلایت با رنگی نسبتا لایت زده شد، با یک رنگ سوخته تر و با استفاده از سوزن نازک، پرزهایی شبیه به موهای نازک در وسط کار زده می شود که حالت ابروها را بسیار طبیعی نشان می دهد.
 

هاشور ابرو طبیعی

این روش هاشور یکی از بهترین روش ها برای داشتن ابروهایی زیبا و پرپشت است. در این روش، تنها قسمت های خالی ابرو که معمولا قسمت تاج می باشد، از هاشور استفاده می شود.
 

هاشور زدن ابرو به صورت هایلایت

در روش هاشور ابرو به صورت هایلایت، هاشور به صورت کامل و با قهوه ای تیره طراحی می شود و در قسمت وسط بین دو خط هاشور از خط هایی به رنگ قهوه ای روشن استفاده می شود. بهتر است برای پیاده سازی این روش از دو سوزن جداگانه استفاده شود.
 

هاشور کردن ابرو به صورت ترکیبی

طی این روش دم ابرو، به وسیله سایه یا ماژیکی یک دست طراحی شده و سر ابروها هاشور زده می شود که معمولا حالت جذابی به ابروها می دهد.

 

 

بهتر است همواره به این نکته توجه داشته باشید که اصولی ترین میکروپیگمنتیشن، زمانی صورت می گیرد که دانش کافی در مورد روش های انجام آن و بهترین نوع برای فرم های مختلف صورت کسب شود. رژلب سعی دارد با ارائه مقاله همه چیز درباره میکروپیگمنتیشن شما را با ریزترین نکات پیرامون آرایش دائمی آشنا کند تا با دید بازتری نسبت به انجام آن اقدام فرمایید.

 

 


فیلم های آرایشی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
سومین ماه سال را وارد کنید
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (1)

سه شنبه 13 فروردین 1398 - 13:03:57
جالب بود
رژلب - سایت تخصصی آرایشی
فیلم آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: