سه شنبه 11 دی 1397 - 10:29:11

با متد هاشور ابرو به روش فیبروز و انواع روش های آن آشنا شوید

آشنایی با جدیدترین تکنیک هاشور یعنی فیبروز
روش های مختلف فیبروز

 

هاشور ابرو به روش فیبروز


 

این روزها شاهد متدهای بسیاری در عرضه تاتو و هاشور ابرو هستیم که یکی از آن ها، تکنیک فیبروز است. در این مقاله از وب سایت رژلب بر آن شدیم تا شما را با متد فیبروز ابرو و روش های آن بیشتر آشنا کنیم تا با دید بازتری نسبت به انجام آن اقدام کنید. با ما همراه باشید.

تکنیک فیبروز ابرو برای نخستین بار توسط برانکو بابیچ از کشور صربستان ابداع شد. آقای بابیچ موسس یکی از بزرگ ترین آکادمی های هاشور ابرو در جهان به نام «فی» هستند که سبک های مختلفی از آرایش دائمی مانند فیبروز ابرو، فی کانتور، فی ریمووال، فی اسکالپ و ... را ابداع کرده اند. ایشان هر ساله دوره های آموزشی مختلفی را در سراسر جهان از جمله ترکیه، دبی، آذربایجان و ... برگذار می کنند. متاسفانه امکان برگذاری این دوره های آموزشی در ایران فراهم نیست و ایرانیان عزیز جهت آموزش می توانند به سایر کشورها سفر کنند. افرادی که موفق به گذراندن تمام مراحل دوره های آموزشی برانکو بابیچ شوند، لوگوی مخصوصی به آن ها داده شده و نام آن ها به عنوان نماینده رسمی در وب سایت آکادمی فی به نمایش گذاشته می شود. خوب است بدانید که آکادمی فی در کشورهای بزرگی همچون آمریکا، آلمان، روسیه و ... اقدام به راه اندازی دفتر کرده است تا دسترسی مخاطبان به امکانات راحت تر صورت گیرد.

 

متد فیبروز چیست؟

 

فیبروز ابرو، روشی نیمه دائمی برای آرایش ابروها است که طی آن از فرآیند طراحی هاشور و سایه به کار گرفته می شود. این عمل به صورت دستی و با استفاده از سوزن های یکبار مصرف صورت می گیرد و به دلیل آن که تزریق در لایه های سطحی پوست انجام می شود، درد و خونریزی زیادی را به همراه ندارد. همچنین از آن جایی که طراحی هاشور ابرو به صورت نامنظم و با خطوط ریز انجام می شود، فرم زیبا و طبیعی را برای ابروها به ارمغان خواهد آورد.

 

طراحی ابرو با متد فیبروز


طراحی ابرو در روش فیبروز بر اساس فرم کلی صورت فرد و اجزای آن شکل می گیرد و این موضوع بدان معنی است که مشتری هیچ نقشی در تصمیم گیری مدل آن نخواهد داشت. بلکه درستی انجام این عمل و رضایت از نتیجه کار کاملا به تخصص و حرفه تاتو کار بستگی دارد.
معمولا در طراحی ابرو به روش فیبروز از قانون نسبت طلایی استفاده می شود که در آن نسبت اجزای مختلف بدن که بیشترین هماهنگی با هم دارند را عدد 1.618 تعیین کرده اند.

 

طراحی ابرو به روش فیبروز

 

روش انجام هاشور ابرو و سایه زدن در متد فیبروز


انجام هاشور ابرو و سایه زدن در این روش با استفاده از قلم دستی میکروبلیدینگ صورت می گیرد. سوزن های به کار رفته در این قلم، یکبار مصرف هستند و پس از هر بار استفاده تعویض می شوند.

 

رنگ های استفاده شده در هاشور ابرو به روش فیبروز


رنگ های مورد استفاده در تکنیک فیبروز از مواد معدنی ساخته شده اند که فاقد هر گونه فلزات سنگین نظیر سرب هستند و به راحتی جذب پوست می شوند. این موضوع تاثیر به سزایی در طبیعی جلوه دادن ابروها داشته و پس از گذشت مدت زمانی، ته رنگ قرمز از خود به جای نمی گذارند. تاکنون پنج نسل از رنگ های فیبروز تولید و روانه بازار شده است که در حال حاضر دسترسی به نسل سه و پنج میسر است. در ادامه به بررسی رنگ های فیبروز ابرو خواهیم پرداخت. نسل سوم از رنگ های فیبروز که با نام SUP شناخته می شود، در اندازه 10 میل تولید شده و جهت استفاده در روش دستی میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن مفید واقع می شود. این رنگ ها دارای پنج سری هستند. جدیدترین نسل از رنگ های فیبروز نیز SUPE نام دارد که در اندازه 5 میل موجود بوده و برای روش میکروبلیدینگ مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ ها نسبت به سری قبل از کیفیت و ماندگاری بالاتری برخوردارند. علاوه بر این، به دلیل آن که در ساخت آن از الکل استفاده نشده است، دچار ریزش نمی شود.

مزایای فیبروز ابرو


هاشور زدن ابرو با متد میکرو فیبروز دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:
می توان حتی بدون تزریق جوهر در سراسر قاب ابرو نیز نسبت به قرینه سازی آن ها اقدام کرد. با ایجاد تارهای ظریف مو در لا به لای ابروها می توان حالت پرپشتی به آن ها داد. از آن جایی که انجام هاشور ابرو به روش فیبروز به صورت دستی صورت می گیرد، میزان دقت در عملکرد تا حد قابل توجهی افزایش می یابد. همچنین به دلیل تزریق جوهر در بافت ابتدایی پوست، امکان پاک کردن تاتو و تغییر مدل آن راحت تر بوده و درد و خونریزی کمتری را به دنبال خواهد داشت.

 

معایب فیبروز ابرو


متاسفانه چنانچه قبلا از روش تاتو معمولی برای طراحی ابرو استفاده شده باشد، امکان انجام فیبروز وجود نخواهد داشت. به عبارت دیگر، فیبروز در افرادی قابل اجرا است که پیش از آن نسبت به انجام هیچ یک از متدهای تاتو اقدامی نکرده باشند.

 

فرق بین تاتو و قیبروز

 

تفاوت فیبروز با تاتو در چیست؟


در تاتو ابرو به روش قدیمی، جوهر به صورت یک دست و غیر طبیعی در لایه درم پوست تزریق می شد که حالت مصنوعی به چهره می داد. همچنین از آن جایی که لایه درم در عمق پوست قرار دارد، امکان پاک کردن تاتو به امری بس دشوار تبدیل می شد. این در حالی است که تکنیک های جدید تاتو، تمام این معایب را نقض کرده و حالت طبیعی تری به چهره می بخشند. در روش میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و فیبروز که همگی اخیرا در دسته های تاتو جای گرفته اند، جوهر در لایه سطحی پوست تزریق می شود که امکان پاک کردن آن را آسان تر می سازد. همچنین با گذشت زمان و تغییر مد می توان مدل هاشور ابرو را بدون ترس از به جای ماندن تاتو قبلی، حذف کرد یا تغییر داد.

 

قیمت فیبروز ابرو

قیمت فیبروز ابرو با توجه به نوع مدل هاشور متفاوت است. همچنین از آن جایی که فیبروز از جدیدترین متدهای تاتوی ابرو محسوب شده که در آن از قلم دستی برای طراحی هر چه نازک تر و طبیعی تر ابرو استفاده می شود، هزینه بیشتری نسبت به روش های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن دارد. با توجه به این تفاصیل، قیمت فیبروز ابرو را می توان چیزی حدود 300 تا 800 هزار تومان در نظر گرفت. قیمت قلم میکروبلیدینگ نیز با توجه به نوع و جنس آن، هزینه ای بین 20 تا 50 هزار تومان را در بر می گیرد.

مدل های هاشور ابرو به روش فیبروز


هاشور ابرو به روش میکرو فیبروز در روش های مختلفی صورت می گیرد که فیبروز کار می تواند بنا به فرم صورت شما، آن را انتخاب کند.


مدل هاشور Spine – 3

در این مدل که به هاشور ابرو تیغ ماهی نیز مشهور است، نقطه کانونی هاشور روی انتهای ابرو قرار گرفته و سایر قسمت های هاشور در جهت انتهایی ابرو زده می شوند

هاشور Spine – 5

نام دیگر این نوع هاشور، ابروی آسیایی است که در آن نقطه کانونی در قسمت پایینی ابروها و در جایی بین ابتدا و قوس ابروها قرار دارد.

هاشور Spine – 6

به این نوع هاشور ابرو، هاشور کلاسیک نیز گفته می شود که نقطه کانونی آن در قسمت قوس پایینی ابروها قرار داشته و سایر هاشورها در جهت این نقطه زده می شوند.

هاشور Upper Spine

نقطه کانونی هاشور در این مدل، در قسمت بالایی ابروها قرار دارد و همه هاشورها در جهت بالای ابروها زده می شوند.

 

مدل های مختلف فیبروز

 

 

در ادامه تصاویری از فیبروز ابرو توسط فیبروز آرتیست های ماهر را مشاهده خواهید کرد:

 

فیبروز ابرو در سالن دریا

در تصویر بالا، نمونه کار هاشور ابرو به روش فیبروز خانم دریا حسینی را مشاهده می کنید.

 

 

هاشور ابرو به روش فیبروز توسط فائزه جعفری

نمونه ای از فیبروز ابرو که توسط فیبروز آرتیست، فائزه جعفری صورت گرفته است.

 

هاشور ابرو به روش فیبروز توسط سحر هدایتی

نمونه ای دیگر از مدل فیبروز ابرو که توسط خانم سحر هدایتی انجام شده است را در تصویر قبل مشاهده می کنید.

 

هاشور ابرو توسط دینا تقوی

دینا تقوی، فیبروز آرتیست دیگری در شهر اهواز است که نمونه کار وی به نمایش گذاشته شده است.

 

فیبروز ابرو توسط دکتر بصیری

به افرادی که تمایل دارند فیبروز ابرو خود را به فرد متخصص در این حوزه بسپارند، این مژده را می دهیم که خانم دکتر بصیری در شیراز این عمل را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

 

فیبروز ابرو مریم صدوق

مریم صدوق، دارای مدرک بین المللی آکادمی اروپا، فیبروز آرتیست دیگری است که نمونه کار وی را در تصویر بالا مشاهده می کنید.

 

در مطلبی که پیش رو دارید به بررسی کامل متد فیبروز و انواع روش های آن که در زیر شاخه تاتو کردن قرار دارد، پرداختیم. امیدواریم پس از مطالعه مقاله فوق توانسته باشید اطلاعات لازم در خصوص این متد جدید را کسب کنید.

 

 


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
اولین ماه سال را وارد کنید
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
فیلم آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: