چهارشنبه 12 دی 1397 - 09:28:39

درباره میکروبلیدینگ بیشتر بدانید

میکروبلیدینگ و نکات مربوط به آن
عوارض میکروبلیدینگ چیست؟

 

میکروبلیدینگ چیست؟

 


کمتر کسی را می توان یافت که با اصطلاح تاتو ابرو آشنایی نداشته باشد؛ به خصوص در چند سال اخیر که انواع روش های تتو نظیر میکروپیگمنتیشن، میکروبلیدینگ و فیبروز از رواج بسیاری برخوردار بوده است. گستردگی تنوع روش های تاتو کردن موجب شده که برخی افراد در مورد تصمیم گیری دچار تردید شوند؛ از این رو وب سایت رژلب قصد دارد به تفصیل در مورد هر یک از روش های هاشور زدن توضیح دهد تا کاربران خود را در امر تصمیم گیری کمک کرده باشد. در این مقاله با میکروبلیدینگ و هر چه راجع به آن باید بدانید، آشنا خواهید شد.

 

میکروبلیدینگ چیست؟


در هاشور زدن به روش میکروبلیدینگ از بلید یا تیغ برای برش پوست و انتقال رنگ به لایه های زیرین استفاده می شود. انجام این عمل به وسیله یک قلم غیر الکتریکی و به صورت دستی میسر می گردد. طی روش میکروبلیدینگ که آرایش نیمه دائمی نیز محسوب می شود از دو تکنیک هاشور کردن و شیدینگ برای جلوه بخشی هر چه طبیعی تر به ابروها به کار گرفته می شود.
عمل شیدینگ همان سایه زدن است که قابلیت پوشاندن نقاط خالی از مو و جای زخم را به خوبی دارا می باشد. به عبارتی، ترکیب هاشور و سایه با توجه به رنگ پوست، تاثیر به سزایی در زیباتر و شاداب تر نشان دادن چهره خواهد داشت.

 

وقتی ابروهایتان را میکروبلیدینگ می کنید چه اتفاقی می افتد؟

 

- ابتدا ابروها را با قرار دادن موها کنار هم شکل می دهیم و آن ناحیه را تمیز و برای کاشت اماده می کنیم.

- معمولا بی حسی با یک پماد موضعی حدود چهل دقیقه طول می کشد . در طول این مدت می توان رنگ ها را به مشتری نشان داد و برای داشتن بهترین سایه و ظاهری مطلوب به گفتگو نشست.

- ده دقیقه قبل از اینکه کرم کاملا اماده کار شود با استفاده از ابزارها ، ابروها را اندازه گرفته و شکل صورت , قرینه بودن و ویزگی های صورت و غیره را در نظر میگیریم.

- در این هنگام سوزن زنی را شروع کرده و به ارامی رنگ ها را از طریق خط های ایجاد شده روی پوست می گذاریم.  خط  کاملا سطحی است و رنگ در ان قرار می گیرد، حتی اگر کمی شخص اذیت شود ما باز هم کرم بی حس کننده می زنیم.

- در اخر لایه نهایی از رنگ را اضافه می کنیم و به مدت پنج  دقیقه صبر می کنیم تا روی ابروها بماند و سپس آن قسمت را تمیز می کنیم.

- بعد از گذشت شش تا هفت هفته، یک جلسه را به ترمیم اختصاص می دهیم تا جاهایی که خوب رنگ نگرفته، پر شود.

 

انتخاب رنگ درست

بهتر است رنگ هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ کمی طبیعی تر باشند. شما این امکان را دارید که در هر جلسه ترمیم، ابروهایتان را پررنگ تر کنید. برای این منظور بهتر است ابتدا به رنگ مو ,چشم و پوست دقت کرده و از طریق جدول فیتزپاتریک  که نشان می دهد پوست شما پس از تابش افتاب چه رنگی می شود، استفاده کرد تا از درستی رنگ انتخاب شده، اطمینان حاصل کرد.

 

هزینه میکروبلیدینگ به چه صورت است؟

هزینه میکروبلیدینگ در برخی آرایشگاه های شمال تهران هزینه ای معادل یک میلیون تومان را در بر می گیرد که این قیمت شامل مشاوره، هاشور اولیه و ترمیم ان بعد از شش تا هفت هفته است.

 

مراقبت های پیش از انجام هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ


سعی کنید تا چند ساعت پیش از انجام میکروبلیدینگ از فعالیت های سنگین ورزشی خودداری کنید. همچنین، بهتر است تا 24 ساعت پیش از این نوع تاتو، از آسپیرین، ایبوپروفن، ویتامین و نیاسین مصرف نکنید. توجه داشته باشید که پوست شما در طول عادت ماهیانه حساس تر خواهد بود؛ پس بهتر است زمان دیگری را برای تاتو کردن در نظر بگیرید.
دقت داشته باشید که پوست صورت تان آفتاب سوخته نشده باشد. از سه روز پیش از انجام هاشور، اقدامی جهت برداشتن ابرو انجام ندهید. و در آخر نیز از مصرف الکل و کافئین در روز تاتو پرهیز کنید.

 

کارهایی که پیش از هاشور ابرو باید انجام داد
 

مراقبت های بعد از انجام تاتو به متد میکروبلیدینگ


در ادامه نکاتی را ذکر خواهیم کرد که رعایت آن ها تا 10 روز پس از انجام بلیدینگ، ضروری به حساب می آید:
- به هیچ عنوان موضع مورد نظر را نخارانید یا پوست های خشک آن را جدا نکنید.
- از انجام هر گونه فعالیتی که موجب عرق ریختن می شود، خودداری کنید.
- از شنا کردن، استفاده از سونا و همچنین جکوزی اجتناب کنید.
- غذاهای تند مصرف نکنید.
- تا یک ماه از ماسک صورت، بوتاکس و کرم های شیمیایی استفاده نکنید.
- به مدت یک ماه از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.
- روی صورت نخوابید.
- سیگار نکشید.
- صورت خود را به طور مستقیم در زیر دوش قرار ندهید و پیش از حمام روی ابروهای خود کرم محافظ قرار دهید.
- سعی کنید از وسایل نقلیه سرباز همچون قایق، دوچرخه، موتور سیکلت و ... استفاده نکنید.

 

آیا انجام میکروبلیدینگ با درد همراه است؟

هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ، درد زیادی ندارد و بیشتر به یک حس شبیه می ماند. در واقع به دلیل استفاده از پماد سر کننده، درد زیادی حس نمی شود. اما شاید بتوان گفت که صدای تیغ بدتر از درد می باشد به دلیل آن که به مانند صدای یک خراش کوچک است. به طور کلی انجام این روند بسیار سریع اتفاق می افتد. بیشترین زمان به مرحله سر کردن اختصاص می یابد که حدود پنجاه دقیقه به طول می انجامد وشما دو ساعت کامل زیر سوزن ها نیستید.

 

موارد منع انجام میکروبلیدینگ


اگر به بیماری های پوستی دچار هستید، بهتر است دور انواع تاتوها را خط بکشید. توصیه می شود در زمان بارداری و شیردهی نیز از میکروبلیدینگ استفاده نشود. بیمارانی که از داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند، نباید از میکروبلیدینگ برای طراحی ابرو استفاده کنند. علاوه بر این موارد، بهتر است افرادی که دچار شکستگی ابرو یا آفتاب سوختگی هستند، جایگزین دیگری برای هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ پیدا کنند.

 

چه افرادی نباید میکروبلیدینگ انجام دهند

 

ماندگاری میکروبلیدینگ به چه صورت است؟

 

میکروبلیدینگ بین  دوازده تا هجده ماه باقی ماند؛ اما ماندگاری رنگ ان به جنس پوست شما بستگی دارد. افرادی که پوست چربی دارند حدود دوازده ماه (بدون نیاز به تمدید) و افرادی که پوست معمولی دارند اثر آن هجده ماه ماندگار است.

 

آیا رنگ میکروبلیدینگ به مرور زمان قابل تغییر است؟

 

درطی روند درمان که معمولا هفت تا ده روز به طول می انجامد، روی زخم ها بسته شده و پوسته روی ان جدا می شود. در این زمان بهتر است بدانید که ابروها تا چهل درصد تیره تر می شوند. خانم ها وقتی از ارایشگاه می روند بعد دو روز نگران این هستند که ابروهایشان خیلی تیره شده اند اما لطفا صبور باشید؛ بعد از گذشت هفت تا ده روز, رنگ واقعی ان ها را خواهید دید.

 

مزایای هاشور کردن به روش میکروبلیدینگ


همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم، هاشور زدن ابرو به متد میکروبلیدینگ در عمق سطحی از پوست انجام می شود؛ بنابراین درد و خونریزی را در پی نخواهد داشت. در این روش، خطوط هاشور به صورت نامنظم و با طول نامساوی ایجاد می شوند؛ به همین دلیل ابروها از فرم طبیعی تری برخوردار هستند.

 

معایب میکروبلیدینگ


تاتو کردن به روش میکروبلیدینگ علاوه بر این که باعث تخریب پوست می شود، زخم های ناشی از پارگی اپیدرم را نیز به همراه دارد که گاها برای افرادی با پوست حساس، جبران ناپذیر خواهد بود. علاوه بر این، نباید از خطرات ناشی از انتقال عفونت و بیماری های واگیر دار نیز چشم پوشی کرد.

 

هاشور ابرو به روش میکروبیلدینگ چه تفاوتی با میکروپیگمنتیشن دارد؟


میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ دو روش آرایش نیمه دائمی هستند که در ظاهر شباهت های بسیاری به هم دارند، در صورتی که تفاوت های جزئی نیز در آن ها مشاهده می شود. به عنوان مثال برای طراحی ابرو به متد میکروپیگمنتیشن از ابزار دیجیتالی استفاده می شود؛ این در حالی است که دستگاه مورد استفاده در روش میکروبلیدینگ، غیر الکتریکی بوده و به صورت دستی انجام می گیرد.
انجام تتو به روش میکروپیگمنتیشن در لایه های عمیق تری از پوست صورت می گیرد و مدت زمان بیشتری را نسبت به میکروبلیدینگ می طلبد. در میکروبلیدینگ از تیغ نازکی برای هاشور زدن استفاده می شود؛ در حالی که برای پیاده سازی میکروپیگمنتیشن، نیاز به ایجاد صدها نقطه تا زمان شکل گیری ابرو است.
میکروپیگمنتیشن هر دو تا پنج سال نیاز به ترمیم دارد؛ این مدت زمان در روش میکروبیلدینگ به شش ماه تا یک سال می رسد. میکروپیگمنتیشن به مراقبت های بیشتری نیاز دارد و هزینه آن از تتو به روش میکروبیلدینگ نیز بیشتر است.

 

میکروبلیدینگ چه مزایایی دارد؟

 

اگر تجربه ای در حوزه انجام میکروبلیدینگ داشته اید یا با عوارض احتمالی آن مواجه شده اید، خواشحال می شویم آن را با ما از قسمت نظرات در میان بگذارید.

 

 

فیلم های آرایشی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "خوب" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (5)

شنبه 15 دی 1397 - 23:54:21
ممنون از سایت خوب رژلب
شنبه 15 دی 1397 - 23:53:49
سلام:
شنبه 15 دی 1397 - 23:52:52
ممنون از سایت رژلب جامع و کامل مثل همیشه
جمعه 14 دی 1397 - 02:02:23
ممنون از سایت خوب رژلب
جمعه 14 دی 1397 - 02:02:08
جامع و کامل مثل همیشه
رژلب - سایت تخصصی آرایشی
فیلم آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: