پنجشنبه 14 فروردین 1399 - 20:39:51

میکروبلیدینگ ابرو

 

میکروبلیدینگ ابرو چیست و چه مزایایی دارد؟

خطرات و معایب میکروبلیدینگ

 

میکروبلیدینگ

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو

 

ابروهای پرپشت به لطف بازیگران و مدل هایی همچون کارا دلوین، اما واتسون و صوفیا ورگارا محبوب شد و طرفداران بسیاری پیدا کرد. این مد روز به نفع خانم هایی شد که از دست گرفتن موچین متنفر بودند. و البته برای خانم هایی که از مد روز پیروی می کنند و ابروهای نازکی دارند نیز به یک دردسر تبدیل شد. بیشتر افراد با استفاده از یک مداد می توانند نسبت به پر کردن مناطق خالی و پراکنده ابروهای خود اقدام کنند. اما اگر نمی خواهید صبح وقت زیادی را بابت طراحی ابروها صرف کنید، می توانید از روش های تاتو ابرو مانند میکروبلیدینگ استفاده نمایید. در ادامه این مطلب از سایت رژلب قصد داریم شما را با متد میکروبلیدینگ بیشتر آشنا کنیم.


در روش میکروبلیدینگ، تارهای ابرو دقیقا مشابه با موهای طبیعی ابرو در نواحی خالی کشیده می شوند و ظاهر آن را پرپشت تر جلوه می دهند. در این بین، برخی خانم ها ادعا می کنند که تجربه خوبی از میکروبلیدینگ ابرو نداشته و با تجربیات تلخی مواجه شده اند. اما آیا واقعا این داستان های وحشتناک که از میکروبلیدینگ تعریف می کنند، حقیقت دارد؟ در مقابل، برخی از افراد نیز وجود دارند که از این روش تاتو ابرو بسیار خرسند به نظر می رسند و این تجربه را باز هم تکرار می کنند. به همین دلیل، به سراغ متخصصان تاتو ابرو و میکروبلیدینگ رفتیم تا ببینیم که دقیقا به چه صورت است؟ چقدر هزینه دارد؟ خطرات و معایب میکروبلیدینگ چیست؟

 

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟


میکروبلیدینگ دقیقا چیست؟


میکروبلیدینگ را می توان یکی از روش های تاتو یا خالکوبی دانست؛ اما نه به آن اندازه عمیق. قلم میکرونیدلینگ از هزاران میکرونیدل تشکیل شده است. میکرونیدل ها به قدری کوچک هستند که با چشم غیر مسلح نمی توان جزئیات آن را مشاهده کرد. بنابراین این گونه می توان تارهای نازک ابرو را تقلید کرد. قلم میکرونیدلینگ به صورت دستی کار می کند و جوهر را به لایه اپیدرم پوست می رساند.


هزینه میکروبلیدینگ چقدر است؟


هزینه میکروبلیدینگ با توجه به موقعیت مکانی و تجربه پیگمنت آرتیست متفاوت است. اما به طور کلی می تواند حدود یک تا یک میلیون و دویست هزار تومان را در بر گیرد.


آیا میکروبلیدینگ موجب آسیب به پوست می شود؟


اولین جلسه از تاتو میکروبلیدینگ، بسیار طولانی تر از سایر جلسات خواهد بود. این زمان بسته به سطح مهارت های تاتوکار می تواند بین یک و نیم تا دو ساعت به طول بینجامد. در این زمان اقداماتی نظیر مشاوره، طراحی اولیه ابروها، بی حسی و تاتو صورت می گیرد. هنگامی که کرم بی حسی را روی سطح ابرو قرار می دهید، باید حدود 30 تا 45 دقیقه صبر کنید تا اثر کند و سپس کار خود را آغاز نمایید.


اگر به انجام میکروبلیدینگ تمایل دارید، باید این مژده را به شما بدهیم که این روش به طور کلی بدون ضرر است. مهمترین عامل در انجام میکروبلیدینگ، تسکین درد است که تا حد زیادی با استفاده از محصولات بی حسی انجام می شود. با این حال، ممکن است پس از برطرف شدن تاثیر بی حسی کمی احساس درد کنید که توصیه می شود از قرص مسکن استفاده نمایید.

 

میکروبلیدینگ


روند بهبودی میکروبلیدینگ چقدر طول می کشد؟


اغلب اوقات دو هفته طول می کشد تا میکروبلیدینگ کاملا بهبود یابد؛ اما این زمان در هر شخص می تواند متفاوت باشد. بلافاصله پس از انجام تاتو ابرو، ابروهای شما بسیار تیره به نظر می رسد. سپس با گذشت 10 الی 14 روز، پوست شروع به لایه برداری کرده و این گونه به نظر می رسد که رنگ تاتو بسیار کمرنگ شده است. دوباره پس از گذشت چند روز، رنگ اصلی میکروبلیدینگ نمایان می شود. توصیه ما این است که تا بهبودی کامل و مشخص شدن رنگ ابرو، یک ماه صبوری کنید. پس از این زمان، رنگ واقعی ابروها آشکار می شود. در طول این یک ماه می تواند هر شب ابروهای خود را چرب کنید. اگر پوست شما خشک است، نیاز بیشتری به مرطوب نگه داشتن پوست خواهید داشت.


ماندگاری میکروبلیدینگ به چه صورت است؟


ممکن است به روش میکروبلیدینگ، آرایش دائم نیز بگوییم؛ اما حقیقت این است که برای همیشه دوام نخواهد داشت و به تدریج رنگ آن محو می شود. در حالی که میکروبلیدینگ می تواند تا دو سال دوام داشته باشد، اما باز هم این میزان به عواملی همچون واکنش پوست شخص به جوهر، نوع پوست و ... متفاوت است. به طور معمول به افراد توصیه می شود هر 6 ماه یکبار نسبت به تمدید تاتو ابروی خود اقدام کنند. بهتر است قبل از این که میکروبلیدینگ شروع به محو شدن کند، آن را تمدید نمایید.


آیا میکروبلیدینگ به ابروهای طبیعی آسیب می زند؟


اگر میکروبلیدینگ به درستی و نزد شخص معتبر انجام شود، باید حداقل آسیب را به ابروهای طبیعی وارد کند. با این تفاصیل، مراجعه به سالن معتبر و دریافت خدمات از پیگمنت آرتیست های باتجربه بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که تکنسین، رنگ را وارد لایه های عمیق پوست کند، ممکن است منجر به بروز عفونت شده و به فولیکول های مو آسیب دائمی وارد نماید. همچنین، ممکن است تیغه قلم میکروبلیدینگ که رنگدانه را به پوست وارد می کند، موهای طبیعی شما را ببرد.


چه افرادی می توانند از روش میکروبلیدینگ ابرو استفاده کنند؟


افرادی که دارای پوست سالم و بدون تاتو هستند، گزینه مناسبی برای انجام میکروبلیدینگ هستند. از آن جایی که در این روش، آسیب های جزئی به پوست وارد می شود، اگر پوست ناسالم باشد نتیجه غیر قابل پیش بینی خواهد بود. این بدان معنی است که افراد مبتلا به اختلالات خونریزی، شرایط التهابی، اگزما، پسوریازیس، زونا، حساسیت به جوهر و افرادی که داروهای حاوی رتینول، رقیق کننده خون یا مکمل مصرف می کند، نباید از روش میکروبلیدینگ ابرو استفاده کنند. اگر دارای هر یک از علائم بالا یا سایر مشکلات پوستی هستید، حتما ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

 

 


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
اولین ماه پاییز چه نام دارد؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
فیلم آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: