شنبه 27 دی 1399 - 17:04:21

ریباندینگ مو و همه چیز درباره آن

 

ریباندینگ مو و همه چیز درباره آن

ریباندینگ مو و سوالات متداول درباره آن

 

هر آنچه درباره ریباندینگ مو باید بدانید

 


مو یکی از بزرگترین دارایی های یک زن است و می تواند نشان دهنده شخصیت وی باشد. به همین دلیل است که روش های بسیاری برای تقویت هر چه بیشتر موها وجود دارد. معمولا پیوندهای طبیعی موها پس از استفاده بی رویه اتو مو یا رنگ مو از بین می رود و حالت زیبای موها را نابود می کند. ریباندینگ یکی از روش هایی است که به کار بردن آن باعث می شود موهایی ابریشمی و براق داشته باشید. در ادامه این مطلب از سایت رژلب قصد داریم شما را با همه چیز درباره ریباندینگ آشنا کنیم.

 

ریباندینگ مو چیست؟


متدهای نوظهور در صنعت زیبایی باعث افزایش گزینه های مراقبت و صافی دائم موهای شما شده است. اغلب ما تمایل به داشتن موهای ابریشمی و صاف داریم؛ نه فقط برای پیروی از آخرین مد روز دنیا، بلکه به این دلیل که مدیریت و مراقبت از موهای لخت و ابریشمی ساده تر است.


ریباندینگ مو یکی از انواع روش های شیمیایی است که توسط سالن ها برای صاف کردن دائمی موهای شما انجام می شود. با این حال، قبل از شروع کار بهتر است از روند انجام کار، کلیه عوارض جانبی آن و نحوه مراقبت از موهای خود اطلاع داشته باشید تا با دانش بیشتری نسبت به انجام کار اقدام نمایید.


موهای شما از پروتئین تشکیل شده است. اینها توسط پیوندهایی به هم متصل شده اند که ساختار مو صاف، فرفری، موج دار یا وز را تشکیل می دهند. ریباندیمگ مو روشی است که باعث می شود پیوندهای مو شما شل شوند تا بتوانید آنها را مطابق به سلیقه خود بازسازی کنید و تغییر دهید.

 

ریباندینگ چیست؟


ابزارها و مواد لازم در ریباندینگ مو


• یک شامپوی ملایم
• سشوار
• اتو مو
• مواد ریباندینگ مو
• خنثی کننده


روش انجام ریباندینگ مو


مرحله 1 ریباندینگ مو:

ابتدا از یک شامپو ملایم برای تمیز کردن پوست سر و مو استفاده می شود. این مرحله موهای شما را آماده می کند تا از روند طولانی ریباندینگ مو استفاده کند.


گام 2 ریباندینگ مو:

در این مرحله باید موها را به وسیله سشوار خشک کرد.


مرحله 3 ریباندینگ مو:

سپس موهای شما در چندین بخش تقسیم می شود تا مطمئن شوید هیچ رشته ای از موها جا نمانده است.


مرحله 4 ریباندینگ مو:

با استفاده از کلیپس های پلاستیکی، هر بخش از موها را خوب فیکس می کنیم تا روند موادگذاری به خوبی انجام شود. این کلیپس های پلاستیکی برای اطمینان از اینکه تمام رشته های مو کاملاً آغشته به محصول شده اند، استفاده می شود.


مرحله 5 ریباندینگ مو:

مواد ریباندینگ مو را روی تمام نواحی موها قرار می دهیم. سپس حدود 30 دقیقه صبر می کنیم تا مواد تاثیر خود را روی موها بگذارد. اگر موهای شما بسیار خشک، وزوزی یا فرفری است، ممکن است مواد ریباندینگ بیش از 30 دقیقه روی آن باقی بماند.

 

آموزش ریباندینگ مو


مرحله 6 ریباندینگ مو:

بسته به ساختار و بافت موهای شما، حدود یک ساعت زمان لازم است تا موها کاملا اتو مو کشیده شود. برای این کار باید از قسمت پشت سر شروع به جدا کردن لایه های بسیار نازکی از مو کرده و آن ها را اتو مو می کشیم.


مرحله 7 ریباندینگ مو:

سپس نوبت به شستشوی موها می رسد. موها را به گونه ای شستشو دهید که حدود 20 درصد از مواد روی آن باقی بماند. برای این کار نیازی به مصرف شوینده ندارید.


مرحله 8 ریباندینگ مو:

لوسیون کراتین روی موهای شما اعمال می شود، که در ادامه موهای شما دوباره تقسیم می شود.


مرحله 9 ریباندینگ مو:

اکنون برای خنثی کردن موهای ریباندینگ شده ، یک خنثی کننده در تمام بخش های مو شما اعمال خواهد شد. این محصول برای مدت زمان 30 دقیقه دیگر باقی می ماند و پس از آن شستشو داده می شود.


مرحله 10 ریباندینگ مو:

بعد از شستشو و خشک شدن موها، از سرم مو استفاده می شود. اکنون موهای شما با استفاده از اتو مو صاف صاف خواهد شد.


اثرات جانبی استفاده از ریباندینگ مو


هر درمان شیمیایی سهم خاص خود را از عوارض جانبی دارد. یکی از مهمترین مواردی که قبل از انجام این عمل باید در نظر داشته باشید این است که موهای شما ترمیم شده است و تا مدت ها به شکل اولیه خود باز نخواهد گشت. پس اگر موهای فرفری خود را دوست دارید و تمایل دارید هر از چند گاهی آن را داشته باشید، از روش ریباندینگ استفاده نکنید.


1. ریباندینگ ممکن است به موهای شما آسیب برساند


درمان های شیمیایی به معنای آسیب دیدگی مو است. ریباندینگ مو ممکن است باعث شکسته شدن موهای شما شود. مواد شیمیایی مورد استفاده در این فرایند همچنین ممکن است پوست سر شما را تحریک کند. اگر پوست حساسی دارید، قبل از ادامه روند با آرایشگر خود صحبت کنید.


2.  احتمال ریزش مو


توجه داشته باشید که موهای ریباندینگ شده شما همیشه صاف و ابریشمی خواهند ماند. اما این به این معنی نیست که موها کاملا تقویت شده هستند. برای خلاص شدن از شکنندگی و ریزش مو مجبور به رسیدگی و تقویت ریشه موها خواهید بود. همچنین استفاده از ریباندینگ مو ممکن است باعث ضعف ریشه موهای شما شده و در برخی موارد منجر به ریزش مو شود.


3. احتیاج به نگهداری زیاد


برای جلوگیری از آسیب دیدگی مو، شما باید روی محصولات مراقبت از مو گران قیمت سرمایه گذاری کنید تا از شکستگی و خشک شدن آن محافظت کنید.


4. ریباندینگ مو ممکن است مناسب هر نوع مو نباشد


استفاده از ریباندینگ مو برای هر نوع مو توصیه نمی شود. ممکن است لازم باشد بسته به نوع بافت مو، با متخصص زیبایی خود صحبت کنید که کدام روش صاف کردن مو برای شما توصیه می شود.

 

مراقبت از ریباندینگ مو


نکات مربوط به مراقبت از مو در روش ریباندینگ مو


1. از قانون 72 ساعته پیروی کنید


حتماً تا 72 ساعت موهای خود را خیس نکنید. حدود 3 روز طول می کشد تا پیوند در موهای شما تثبیت شود. همچنین از به کار بردن سنجاق و کش سر خودداری کنید.


2. رژیم اصلی مراقبت از مو را دنبال کنید


شامپو و نرم کننده مخصوص موهای ریباندینگ تهیه کنید که مخصوص موهای صاف شده باشد. موهای خود تنها با محصولات مخصوص و فاقد سدیم شستشو دهید.


3. پس از هر بار شستشو، موهایتان را چرب کنید


روغن های طبیعی به تغذیه موهای شما و حفظ سلامتی آن کمک می کنند. اطمینان حاصل کنید که موهای خود را مرتباً چرب می کنید تا سالم و نرم شود. با این حال، به مدت 3 روز پس از انجام عمل ریباندینگ، توصیه می شود از هر چیزی که ممکن است اجازه ندهد پیوندهای مو شما تثبیت شود، دوری کنید.


ریباندینگ مو تا چه مدت ماندگاری دارد؟


ریباندینگ مو معمولاً 6-7 ماه دوام دارد. بسته به سرعت رشد موهای شما، ترمیم ریباندینگ مو لازم است. ممکن است بسته به سرعت رشد موهای شما، هر 3 ماه یا 6 ماه نیاز به ترمیم ریباندینگ مو داشته باشید.


آیا ریباندینگ مو برای همه انواع مو مناسب است؟


ریباندینگ مو با انواع خاصی از مو تناسب دارد. شما همیشه باید در مورد اینکه کدام روش شیمیایی برای نوع موی شما مناسب است، با متخصص زیبایی خود مشورت کنید تا از بروز هرگونه آسیب و شکستگی در نهایت جلوگیری شود.


سایر درمان های شیمیایی برای بدست آوردن موهای صاف


تعدادی گزینه دیگر برای صاف کردن دائمی مو وجود دارد که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• کراتین برزیلی
• کراتین ژاپنی
• بوتاکس مو


با آرایشگر خود صحبت کنید که کدام روش صاف کردن برای موهای شما مناسب است و توصیه می شود.


فواید ریباندینگ مو


اولین فایده استفاده از ریباندینگ مو این است که نتایج دائمی را در بر دارد. بر خلاف سایر روش های درمانی مو، ریباندینگ مو باعث صافی دائم مو می شود. فرقی نمی کند موهای شما فر یا وز باشد یا اینکه کمی حالت داشته باشد، با استفاده از این روش موهایی لخت و ابریشمی خواهید داشت. یکی دیگر از مزایای ریباندینگ مو این است که باعث ریزش مو نمی شود. همچنین، این امکان را به شما می دهد تا بدون مزاحمت موهایتان را شانه بزنید یا به مدل دلخواه در بیاورید.

 

فواید ریباندینگ مو


معایب ریباندینگ مو


در حالی که ریباندینگ می تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد، معایبی نیز دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.
- ریباندینگ می تواند باعث شکستگی موها شود. مواد شیمیایی و گرمای اعمال شده طی فرآیند ریباندینگ می تواند منجر به شکسته شدن چند تار از موهایتان شود.
- در روش ریباندینگ از اتو مو استفاده می شود که ممکن است نه تنها موها، بلکه پوست سر شما را نیز بسوزاند.
- نیاز به مراقبت های بعدی و استفاده از روغن های طبیعی دارد.
- نیاز به ترمیم مجدد و پرداخت هزینه دارد.
- ریباندینگ مو به دلیل تعداد محصولات مورد استفاده و روند پر از زحمتی که دارد، هزینه بردار است.
هنگام تصمیم گیری در مورد انجام ریباندینگ باید به نوع موهایی که می خواهید به دست آورید، توجه داشته باشید. یعنی اگر می خواهید حالت طبیعی موهایتان حفظ شود و تنها وز و آسیب آن از بین برود، بهتر است روش دیگری را انتخاب نمایید. چرا که در روش ریباندینگ، موها کاملا صاف می شوند. همچنین باید بدانید که ریباندینگ نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد که حتما باید جهت بهترین نتیجه آن ها را انجام داد. در نظر داشته باشید که ریباندینگ آسیب های زیادی به مو وارد می کند و اگر اهل ریسک نیستید، سایر روش های درمانی کم خطر را برگزینید.


سوالات رایج درباره ریباندینگ مو


شاید شما هم با سوالاتی در مورد ریباندینگ مو مواجه شده باشید. در ادامه تصمیم گرفته ایم به رایج ترین سوالات در مورد این روش درمان مو بپردازیم.

سن مناسب برای انجام ریباندینگ مو چقدر است؟

ریباندنیگ برای دختران زیر یازده سال توصیه نمی شود؛ چرا که موهای کودک هنوز به طور کامل شکل نگرفته است. از آن جایی که روش ریباندینگ ممکن است به مو آسیب وارد کند، بهتر است آن را از سنین 18 سال به بعد مورد استفاده قرار دهید.

مراقبت های بعد از ریباندینگ مو به چه صورت است؟

ریباندینگ یک فرآیند شیمیایی است و اجزای آن به عمق مو نفوذ کرده و پیوندهای دی سولفیدها را می شکنند. به همین دلیل، توانایی فر شدن موها از بین می رود. به همین دلیل مو نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد. استفاده از روغن آرگان بهترین گزینه است. می توان از سایر روغن های طبیعی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل و ... نیز استفاده کرد. محافظت از موها در مقابل اشعه ماوراء بنفش نیز بسیار توصیه می شود. روغن را روی موهای مرطوب اعمال کرده و یک ساعت صبر کنید تا خوب جذب کوتیکول شود. سپس با یک شامپوی ملایم شستشو دهید.

 

مراقبت بعد از ریباندینگ مو

 

آیا امکان رنگ کردن موها قبل از ریباندینگ وجود دارد؟

بهتر است حداقل دو یا سه هفته قبل از ریباندینگ، موهایتان را رنگ کنید. در غیر این صورت اگر موهایتان را در فاصله کمی از ریباندیگ رنگ کنید، ممکن است آسیب های جدی را به دنبال داشته باشد. به طور کلی، موهای سالم و رنگ نشده نسبت به ریباندینگ بهتر جواب می دهد.

 

نتیجه گیری


• ریباندینگ مو یک روش شیمیایی است که برای بازسازی دائمی پیوندها در موهای شما استفاده می شود.
• موهای شما تا پایان روند صاف و ابریشمی می شوند.
• ریباندینگ مو از مواد شیمیایی و گرما استفاده می کند تا به شما در رسیدن به موهای صاف کمک کند.
• ریباندینگ ممکن است عوارض جانبی خاص خود را داشته باشد که از جمله آن می‌توان به که آسیب دیدگی، شکنندگی و ریزش مو اشاره کرد.
• ریباندینگ مو برای همه انواع مو مناسب نیست؛ بنابراین قبل از مراجعه حتما با آرایشگر خود در این مورد مشورت کنید.

 

 

 

همچنین در رژلب بخوانید:

ریباندینگ مو

همه چیز درباره کراتین مو

بوتاکس مو

 

 


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "خوب" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: