یکشنبه 10 آذر 1398 - 12:37:12

تاتو سر – اسکالپ سر – میکرواسکالپ

 

ماندگاری اسکالپ سر

مراقبت های پس از انجام تاتو کف سر

 

تاتو سر

همه چیز درباره تاتو سر

 


ریزش مو می تواند به دلیل عواملی همچون شرایط پزشکی و روانی بروز یابد. ریزش مو چنانچه مداوم باشد، منجر به طاسی سر خواهد شد. فرقی نمی کند علت پیدایش طاسی چه باشد؛ بدون شک بسیار ناراحت کننده است. به خصوص این که هیچ راه حل آسانی برای درمان آن وجود ندارد. میکروپیگمنتیشن پوست سر یکی از راه حل های درمان طاسی سر است. در این روش به جای تلاش برای رویش مجدد مو یا ایجاد پروتز روی سر، تارهای مویی بسیار ریزی روی پوست خالکوبی می شود. این روش درمانی بسیار سریع، موثر و بدون درد است. در ادامه این مطلب از سایت رژلب به بررسی دقیق روش میکرواسکالپ یا تاتو سر خواهیم پرداخت.


میکروپیگمنتیشن پوست سر چیست؟


اسکالپ سر یک روش خالکوبی روی پوست می باشد که می تواند شامل کل نواحی سر یا تنها یک بخش کوچک از آن باشد. این روش کاملا غیرجراحی بوده و برای موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

- پنهان کردن جای زخم و اسکار
- پوشاندن جای سوختگی و جراحت
- رفع مشکلات پوستی مانند آلوپسی
- برطرف کردن طاسی سر

 

تاتو سر

میکروپیگمنتیشن پوست سر


آیا میکروپیگمنتیشن پوست سر درد دارد؟


برخی افراد میکروپیگمنتیشن پوست سر یا SMP را دردناک نمی دانند؛ در حالی که یک سطح درد اندکی در این روش وجود دارد. باید به این نکته توجه داشت که هر فرد آستانه درد متفاوتی دارد. برخی افراد با انجام اسکالپ سر، احساس سوزن زدن های کوچکی را روی پوست خود توصیف می کنند. در حالی که برخی دیگر حتی آن را آرامش بخش می دانند.


ماندگاری اسکالپ سر چقدر است؟


SMP یک روش نیمه دائمی برای درمان ریزش مو و طاسی است. حتی می توان با مراقبت و ترمیم به موقع، ماندگاری آن را تا آخر عمر افزایش داد. البته باید به این نکته توجه داشت که ماندگاری اسکالپ به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن ها می توان به سیستم ایمنی، نوع پوست و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب اشاره کرد. ممکن است یک مشتری هر چهار تا شش سال برای ترمیم اسکالپ سر مراجعه کند؛ در حالی که یک مشتری هر ساله به ترمیم نیاز داشته باشد.


آیا میکروپیگمنتیشن پوست سر گران است؟


میکروپیگمنتیشن پوست سر آسان ترین و ماندگارترین راهکار درمان ریزش مو و طاسی است. اگر چه ممکن است این روش در وهله اول کمی گران به نظر برسد؛ اما هزینه ترمیم آن بسیار کم تر بوده و دیگر نیازی به پرداخت هزینه گزاف نخواهید داشت. هزینه دقیق اسکالپ سر با توجه به محدوده درمان، نوع پوست و ... مشخص می شود که پس از مشاوره قابل تعیین می باشد.

 

اسکالپ سر

هزینه اسکالپ سر


آیا نتایج حاصل از میکروپیگمنتیشن سر فوری است؟


SMP بلافاصله پس از جلسه اول موثر واقع می شود. اکثر افراد برای تکمیل درمان به یک دوره سه جلسه ای نیاز دارند. اما حتی پس از جلسه اول نیز می توان نتایج قابل قبولی کسب کرد. ممکن است بعد از درمان کمی احساس قرمزی روی پوست داشته باشید که البته پس از گذشت چند ساعت فروکش خواهد کرد.


مراقبت های پس از انجام میکرو اسکالپ به چه صورت است؟


در چند روز اول پس از انجام اسکالپ سر باید از ورزش های سنگین و ترجیحا کلاه هایی که به پوست سر شما فشار وارد می کنند، استفاده نکنید. شستشو و تراشیدن سر پس از گذشت چهار روز مجاز است. در این مدت در معرض مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید و پس از آن نیز حتما از ضد آفتاب مناسب برای پوست سر خود مصرف نمایید. روزانه پوست سر خود را مرطوب نگه دارید. چنانچه این اقدامات را به درستی انجام دهید، رنگدانه های میکرو اسکالپ از ماندگاری بیشتری برخوردار خواهند بود.


آیا میکروپیگمنتیشن پوست سر برای همه افراد مجاز است؟


اسکالپ پوست سر را می توان از 18 سالگی به بعد برای خانم ها و آقایان استفاده کرد.

 

تاتو سر

مراقبت بعد از اسکالپ سر


شخصی که میکرو اسکالپ سر انجام می دهد باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟


قبل از انجام هر کار ابتدا بررسی کنید ببینید که آیاد پیگمنت آرتیست از اعتبار بالایی برخوردار است یا خیر؟ بررسی کنید که متخصص اسکالپ در زمینه میکروپیگمنتیشن پوست سر کاملا واجد شرایط است و تا سطح استاندارد 4 (بالاترین سطح صلاحیت برای انجام این کار) پیش رفته و آموزش های گسترده ای را پشت سر گذاشته است؟ همچنین باید اطمینان حاصل کنید که حین انجام اسکالپ سر بیمه تعلق می گیرد یا خیر. یک متخصص یا پزشک خوب باید از تمامی این امکانات برخوردار باشد.


نتیجه گیری


میکروبلیدینگ اسکالپ در واقع نوعی تاتوی آرایشی است. از آن جایی که در این روش از سوزن و قلم مخصوص استفاده می شود، باید اطمینان حاصل کنید که پزشک شما کاملا مورد اعتماد است و از سوزن های یکبار مصرف استفاده می کند. یک پزشک حاذق باید ابتدا از عدم وجود آلرژی و همچنین زخم روی کف سر شما اطمینان حاصل کرده و سپس کار خود را شروع نماید. پس از انجام تاتو سر بهتر است نکات ایمنی را به دقت رعایت نمایید تا ماندگاری آن افزایش یابد. اسکالپ سر را باید با توجه به شرایط بدنی، هر یک الی چهار سال ترمیم کرد. هزینه اولیه اسکالپ معمولا بالا بوده ولی برای ترمیم باید هزینه بسیار کمتری را پرداخت نمایید و تا آخر عمر از ظاهری جذاب تر بهره مند شوید.


فیلم های آرایشی

نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
اولین ماه سال را وارد کنید
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
فیلم آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: