یکشنبه 26 اسفند 1397 - 12:38:34

هایلایت مو

هایلات مو در خانه

هایلایت روی موهای تیره و مشکی

 

مدل هایلایت مو


رنگ کردن مو به خصوص هایلایت مو از آن رشته های زیبایی است که نیاز به تخصص بالایی دارد. هایلایت مو یکی از بهترین راه های ایجاد تنوع در ظاهر است که اگر به نحو احسن انجام شود، جذابیت چهره را دو چندان خواهد کرد. اگر شما هم جزء آن دسته خانم هایی هستید که اطلاعات چندانی درباره هایلایت مو ندارید، پیشنهاد می کنیم مقاله هایلایت مو از وب سایت رژلب را تا انتها مطالعه بفرمایید. ما در ادامه سعی کرده ایم به تمام سوالات شما در حوزه هایلایت مو پاسخ بگوییم.


هایلایت مو چیست؟


هایلایت به معنی ایجاد رگه های روشن در لا به لای موهای تیره است. هایلایت دارای مدل های متنوعی است که اگر توسط متخصص انجام شود، نتیجه شگفت انگیزی را به دنبال خواهد داشت. قطعا شما با داشتن پیش زمینه ای در این باره، راحت تر می توانید نسبت به انتخاب مدل های هایلایت اقدام کنید.


روش های انجام هایلایت


معمولا از دو روش کلاه و فویل برای انجام هایلایت استفاده می شود. در روش کلاه، معمولا کلاه مخصوص هایلایت که دارای منافذی در سطح خود است، روی سر قرار می گیرد و تکه هایی از مو به صورت نامنظم از منافذ کلاه بیرون آورده شده و با رنگ دلخواه مشتری رنگ می شود. هایلایت معمولا چند درجه روشن تر از رنگ موی سر انتخاب می شود تا رگه های روشن به خوبی خود نمایی کند. بعد از این که کلاه را از روی سر برداشتید، شاهد تکه های روشن مو در میان موهای تیره خواهید بود.
در روش دیگر هایلایت مو که به وسیله فویل انجام می شود، تکه های رنگ شده در داخل فویل قرار می گیرند. بعد از این که موها داخل فویل رنگ گرفتند، شاهد تکه های هایلایت در میان موهای سر خواهیم بود.

 

روش های انجام هایلایت مو


آموزش هایلایت مو با فویل در خانه


در این روش رنگ کردن مو نحوه جدا کردن مو به دلخواه مشتری انجام میشود. به این ترتیب که موی رنگ شده به صورت یکی در میان  یا برشی درون فویل قرار میگیرد تا علاوه بر منظم کردن تکه های رنگ شده با افزلیش حرارت در فویل مدت زمان رنگ کردن کاهش میابد و مانند روش مش کلاهی کنده شدن و آسیب مو کاهش میابد.

آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ کردن مو با فویل

در ابتدا تقسیم بندی با فویل را به این شکل که یک مستطیل بالای سر و در بغل های گوش 2 تا مستطیل دیگر جدا می کنید. یک لایه نازک از قسمت میانی مو را روی یک فویل قرار دهید و موها را از جایی که می خواهید رنگ موی مجزایی داشته باشد، مشخص کنید و بعد از آن رنگی که می‌خواهید، بر روی فویل قرار دهید را انتخاب کنید. تکه انتخابی مو باید رنگی جدا از دیگر قسمت‌های سر داشته باشد.

تقسیم بندی مو به روش بافت قبل از رنگ کردن مو

ابتدا آن دسته از موهایی که می خواهید رنگ کنید را جدا کرده چرا که جدا کردن موها به شما کنترل بیشتری داده و برای این کار کافیست از شانه و گیره هایی که از قبل آماده کرده بودید، استفاده کنید. بقیه مو را به حال خود بگذارید و قسمت مورد نظر خود را که روی فویل روی آن قرار گرفته است را رنگ کنید. بعد از انجام این مراحل تاثیر طبیعی آن را خواهید دید.

تقسیم بندی مو از پشت سر قبل از رنگ کردن مو

یکی از مزایای روش تقسیم بندی و انتخاب تکه‌های میانی مو این است که می توانید‌ قسمت‌های میانی از موی سر را جدا از قسمت های آزاد مو انتخاب و رنگ مورد نظر خود را روی آن قرار دهید. یک لایه آزاد جدا می کنیم و 2 یا سه تکه از لایه‌های انتخابی داخل فویل قرار دهید. به تجربه ثابت شده است که از سمت بغل گوش قسمت راست سر شروع به مش کنیم نتیجه مطلوب تری می دهد تا مثل قدیم که از پشت سر شروع به کار می کردیم.

تقسیم بندی مو به روش تک تک

در این تکنیک شما می توانید 2 تکه یا 3تکه مو را پشت هم داخل فویل قرار بدهیم. بعد از سفت شدن فویل بر روی سر، شما می‌توانید از رنگ موی جدید برای رنگ کردن استفاده کنید. بعد از انجام این مراحل به سراغ گوشه‌های سر می‌رویم و به صورت عمودی از بالای سر تا نقطه مرکزی گردن، مو را به 2 قسمت و از بلندی گوش هم باز موها را به 2 قسمت تقسیم می کنیم. فویل را به صورت مثلثی قرار دهید و همان مراحلی  را  که برای قسمت‌های بالایی سر به کار بردید را بر روی تکه‌های کنارنیز اعمال کنید. و مو را برای رنگ کردن لا به لای فویل قرار دهید.

 

روش های انجام هایلایت مو در خانه

 

تقسیم بندی مو

قبل از شروع تقسیم بندی مو در هایلایت به شکل T، باید مشاوره کامل در مورد رشد مو و رنگ آن به مشتری داده شود چرا که این نوع مشاوره می تواند به نحوه  تقسیم بندی مو تاثیر بگذارد. موی سر را به 4 قسمت مساوی تقسیم کرده یکی بخش تاج مو و دوتا هم کناره های گوش و دیگری قسمت پایینی آن.
سعی کنید موی سر را به تکه های کوچکی تقسیم کنید و لایه های نازک را برای کار در نظر بگیرید. در ضخامت تکه باعث می شود که ما با ریشه فاصله ی زیادی بگیریم و همچنین باعث می شود که حتما نشت کند چون مو سنگین می شود و فویل ما به سمت پایین هدایت میشود. هم  می توانید با شانه مخصوص مش تکه ای مو را جدا کنید، هم با دم شانه به صورت زیک زاکی مو را جدا کرده و درون فویل قرار دهید.

لایه های آزاد

ضخامت لایه‌ی آزاد شما باید با ضخامت تکه هایی که داخل فویل قرار گرفته یکسان باشد.این نکته هم قابل ذکر هست که ما هر چه تکه هایمان را ظریف تر داخل فویل بگذاریم زودتر به پایه می رسد. وقتی سمت راست و سمت چپ کنار سر که به اتمام رسید می توانیم قسمت جلوی سر را شروع به کار کنیم، اگر مشتری شما تمایل داشته باشد از جلوی سرش باشد شما می توانید قسمت اول را به حالت زیگزاکی داخل فویل قرار بدهید. یک لایه آزاد جدا می کنیم و لایه های بعد را 4 تکه داخل فویل قرار داده و به اندازه ضخامت آن 3 تکه، یک لایه آزاد جدا کنید. از زمانی که پودر دکلره و اکسیدان ترکیب می شود باید توجه بکنید که 45 دقیقه پودر شما کارآیی دارد و بعد از آن پودر کار نمی کند ولی اکسیدان کار می کند و همین عامل سوختن مو می شود. بنابراین زمان در دکلره های ما بسیار حائز اهمیت است.

هایلایت مو به صورت کامل

قبل از شروع به کار، مو را به 9 قسمت مساوی تقسیم می کنید. دو بخش در مرکز پشت، دو قسمت در کنار گوش، یک قسمت فقط بالای گوش و دو بخش در پایین مو که به همان اندازه، دو قسمت بالایی مو نیز جدا کنید. برای شروع کار از قسمت پایینی آغاز کنید. قسمت پایین مو را با شانه جدا کنید. از قسمت پایین مو یک لایه ریخته و لایه بعدی را با کمک شانه دم باریک به صورت زیگزاکی جدا  کنید.
سپس لایه را که با دم شانه جدا کرده اید را با دست بگیرید و اول ریشه آن لایه را با رنگ بپوشانید. بعد از آن با برس رنگ کل مو را رنگ می کنید. با استفاده از شانه، بقیه قسمت ها را انتخاب می کینم و با همان روش قبلی رنگ می کنیم و بعد از آن فویل را بر روی سر سفت کرده تا به طور کامل رنگ در همه جا پخش شود. توجه داشته باید که فویل را خیلی به صورت صاف و مسطح بر روی مو  سفت نکنید چرا که ممکن است نتیجه خوبی را به دست نیاورید. زمانیکه قسمت های پایین را انجام دادیم به سراغ قسمت های بالایی مو رفته و همن کار ها را بر روی مو انجام دهید. این روند را برای تمامی قسمت های سر انجام دهید تا نتیجه کار حاصل شود. این روند را ادامه می دهیم تا تنها قسمت های بالای سر باقی بماند. زمانی که به قسمت بالای موی مشتری رسیدید، تاج مو را جدا کرده و از آنجا شروع به رنگ کردن مو می کنیم.

 

روش تقسیم بندی موها برای هایلایت

 

آموزش هایلایت مو با کلاه در خانه


یکی از روش های انجام هایلایت و لولایت استفاده از کلاه مش است. کلاه مش به راحتی قابل استفاده بوده و با کمک آن، خانم ها می توانند حتی در منزل موهای خود را رنگ کنند.

مرحله اول - ابتدا با توجه به  سوراخ های روی کلاه در ذهن خود، الگوی مورد نظر برای هایلایت و لولایت را مجسم کنید. دقت داشته باشید که هر سوراخ تنها یک بار قابل استفاده است. معمولا توصیه می شود که موهای اطراف صورت هایلایت شده و موهای روی تاج سر و پشت آن لولایت شوند. اما در نهایت انتخاب الگوی هایلایت و لولایت با خود شماست.
مرحله دوم - برای اطمینان، الگوی مورد نظر خود را روی کاغذ پیاده کنید. زیرا این کار روی کلاه مش ممکن نیست ولی اگر روی کاغذ طرح خود را داشته باشد می توانید نتیجه بهتر و زیباتری داشته باشید.
مرحله سوم - موها را خیس کرده و فرق معمول موها را روی آن ها بگیرید.
مرحله چهارم - کلاه مش را روی سر قرار دهید.
مرحله پنجم - برای شروع قلاب را ابتدا روی سوراخی که در جلوی سر قرار دارد، فرو کنید.
مرحله ششم - قلاب را برخلاف جهت سر حرکت داده و پس از این که دسته موی مورد نظر داخل آن قرار گرفت، آن را از سوراخ بیرون بکشید در صورتی که میخواهید هایلایت روی دسته بزرگ تری از موها باشد، در آن ناحیه موهای بیشتری را از سوراخ های کلاه خارج کنید.
مرحله هفتم - مرحله 5 و 6 را با توجه به الگویی که از قبل روی کاغذ رسم کرده بودید، تا جایی تکرار کنید که موی تمام قسمت هایی که برای هایلایت در نظر گرفته شده بود، خارج شوند.
مرحله هشتم - رنگ هایلایت مورد نظر خود را ترکیب کرده و آن را روی دسته موهای خارج شده بزنید. ولی دقت کنید که رنگ داخل سوراخ های کلاه نشود.
مرحله نهم - مطابق دستورالعمل رنگ هایلایت عمل کرده و صبر کنید تا موها رنگ بگیرند. سپس یک دسته را به صورت آزمایشی شسته و در صورتی که مو به رنگ دلخواه در آمده بود، همه موها را بشویید.
مرحله دهم - دقت کنید که موها باید در حالی شسته شوند که کلاه روی سر قرار دارد.
مرحله یازدهم - پس از شستن موها، کلاه را از روی سر برداشته وموها را شانه کنید. در همین مرحله می توانید لولایت ها را هم روی موها اضافه کرده و یا به موها استراحت داده و این کار را روز بعد انجام دهید.
مرحله دوازدهم - مرحله 3 تا 10 را بار دیگر تکرار کرده و موها را با توجه به الگوهایی که برای لولایت روی کاغذ کشیده بودید، از سوراخ ها خارج کنید. بهتر است رنگ موی تیره برای لولایت با توجه به رنگ بیس موها انتخاب شود.

 

هایلایت مو با کلاه در خانه

 

آموزش هایلایت مو بدون دکلره


اگر تصمیم دارید موهایتان را هایلایت کنید ولی تمایلی به مصرف دکلره ندارید، برای شما راهکارهایی داریم.
برای هایلایت مو بدون دکلره باید پودر رنگ را با اکسیدان ترکیب کنید. سپس کمی کرم لایت به ترکیب خود اضافه کنید و با استفاده از یک براش تمیز، آن را روی موها بزنید. می توانید از روش های کلاه و فویل نیز برای انجام این کار کمک بگیرید.

 

انواع هایلایت تیره و روشن برای موهای مشکی


اگر زمینه موهایتان تیره است و قصد انجام هایلایت را دارید، باید به شما بگوییم که بهترین انتخاب را کرده اید. امروه هایلایت های تیره و روشن روی موهای تیره بسیار پرطرفدار هستند.
یکی از رنگ هایی که این روزها شاهد استقبال از آن در دنیای مد هستیم، طوسی است که با رنگ مشکی موها همخوانی بالایی داشته و واقعا خیره کننده است. موهای مشکی پر کلاغی با هایلایت طوسی ترکیب بی نظیری است که خانم های خوش سلیقه آن را انتخاب می کنند.
اگر فانتزی پسند هستید، این مژده را به شما می دهیم که امسال رنگ های فانتزی نیز بسیار پرطرفدار هستند. هایلایت بنفش روی موهای مشکی یکی از بهترین انتخاب ها است که بسیار جلب توجه می کند.

 

انواع هایلایت روی موی مشکی

 

نکاتی که قبل از هایلایت مو باید بدانید

 

- دانستن رنگ پوستتان به شما در انتخاب رنگ هایلایتتان کمک می کند. اینکه رنگ پوست شما سرد، گرم و یا خنثی است مشخص می کند که هایلایت مسی یا طلایی یا رنگ های دیگر به شما می آید یا خیر. البته باید توجه داشت که اگر رنگ پوست تان خنثی باشد، هر رنگی برای شما مناسب است.
- اگر می خواهید هایلایت تان طبیعی به نظر برسد، تنها 2 تا 3 درجه نسبت به رنگ موها وپوستتان روشن تر بودن آن را انتخاب کنید. چرا که اگر رنگ روشن تری انتخاب کنید، ظاهرتان غیر طبیعی می شود.
- اگر به هایلایتتان لولایت هم اضافه کنید، اگرچه کمی گران تر می شود ولی به پرتر نشان دادن موهایتان کمک می کند. برخلاف هایلایت، لولایت از موهای خودتان کمی تیره تر بوده و سایه های تیره تری به موهایتان اضافه می کند.
-  انجام هایلایت که روشن تر از رنگ اصلی موهایتان است به زیبایی موهای شما کمک می کند، اما شما باید برای نگه داری ویژه ای که این کار نیاز دارد، آماده باشید. اگرچه، اگر رنگی که انتخاب کرده اید به رنگ موهایتان نزدیک باشد، کار را برای شما ساده تر می کند.


مراقبت های بعد از هایلایت مو


موهای رنگ شده و هایلایت شده به مراقبت بالایی نیاز دارند. اگر موهای خود را هایلایت کرده اید، از شامپوها و نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. مصرف مرطوب کننده هایی که سولفات پایینی دارند نیز گزینه مناسبی است. البته استفاده روزانه از نرم کننده به هیچ وجه توصیه نمی شود. می توانید برای نرم کردن موهای خود از روش های طبیعی استفاده کنید. بدین صورت که یک قاشق روغن نارگیل را کمی گرم کرده و به موها بمالید و پس از چند دقیقه ماساژ دادن، آبکشی نمایید. حتما پیش از رفتن به استخر، از کلاه استفاده کرده و به موهای خود روغن بزنید تا کلر موجود در آن موجب خشکی بیش از حد موها نشود.


در مقاله هایلایت مو به آموزش انواع روش های رنگ کردن مو به روش هایلایت در خانه پرداختیم. همچنین، روش هایلایت مو بدون دکلره و روی موهای مشکی را نیز شرح دادیم که امیدواریم به کارتان بیاید.
 


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "خوب" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (1)

سه شنبه 28 آبان 1398 - 19:48:58
بسیار عالی ?
رژلب - سایت تخصصی آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: