شنبه 02 فروردین 1399 - 20:31:29

5 نکته مهم آرایشی برای خانم های عینکی

 

نکات سایه چشم برای خانم های عینکی

متعادل سازی آرایش زمان استفاده از عینک

 

نکات آرایشی برای خانم های عینکی

 

شاید در گذشته استفاده از عینک طبی چندان خوشایند نبود و افراد از زدن عینک فراری بودند؛ اما در حال حاضر به استفاده از عینک به عنوان یک ترند شیک و جذاب شناخته شده است. یک سری نکات و ترفندها وجود دارد که برای خانم های عینکی صادق است و در صورت رعایت آن ها، چهره جذاب تری را برای خود رقم خواهید زد.


1. استفاده از آینه بزرگنمایی


از آن جایی که قصد دارید آرایش خود را به بهترین نحوه ممکن انجام دهید، از یک آینه بزرگنمایی شده استفاده کنید تا دید بهتری داشته باشید. این می توان اولین سرمایه گذاری شما باشد. سطوح آینه بزرگنما، منعکس کننده نور هستند و به شما اجازه می دهند به طور واضح روی میکاپ خود تسلط داشته باشید. با کمک این نوع آینه دیگر نیازی به زدن عینک حین آرایش صورت نخواهید داشت.

 

نکات آرایش با عینک


2. قوانین آرایش چشم برای خانم های عینکی


اگر عینک شما نزدیک بین است، مردمک چشم های شما را کوچک تر نشان می دهد. شما می توانید با ترفندهایی، مانع از کوچک دیده شدن مردمک چشم تان شوید و آن را متعادل جلوه دهید. برای این کار کافیست از سایه چشم براق استفاده کنید. یک سایه چشم ساتنی و براق به شما کمک می کند تا چشم های شما در مرکز دید باشد. برای زیبایی بیشتر، یک خط چشم باریک روی بن مژه خود ترسیم نمایید و آن را کمی دنباله رو به سمت بالا دهید.
برعکس، استفاده از عینک دوربینی باعث بزرگ جلوه دادن مردمک چشم می شود. این عامل باعث می شود تمرکز از سایر مناطق چهره گرفته شده و چشم ها در دید باشند. برای حل کردن این مشکل هم می توانید از سایه چشم مات استفاده کنید. یک خط چشم ساده و بدون دنباله نیز تکمیل کننده خوبی برای میکاپ شما خواهد بود.


3. جلوگیری از آغشته شدن قاب عینک به کرم پودر


- اگر اهل زدن کرم پودر و کانسیلر باشید، حتما با آغشته شدن قاب عینک به کرم آشنا هستید. از آنجا که بافت کرم پودر و کانسیلر چرب است، احتمال چسبیدن آن به عینک بسیار زیاد است. برای جلوگیری از این مشکل می توانید در مرحله آخر از میکاپ خود، پودر فیکس یا اسپری فیکساتور استفاده کنید. انجام این کار باعث می شود آرایش ماسیده نشود و به عینک شما نچسبد. اگر به دنبال تثبیت کننده آرایش خوب هستید، پیشنهاد ما به شما Urban Decay All Nighter Long Long Long Set Setting Spray است.

 

فیکساتور اربان دیکی


4. استفاده از ریمل حجم دهنده به جای مژه مصنوعی


استفاده از مژه مصنوعی باعث بزرگ جلوه دادن چشم ها می شود و استفاده همزمان از عینک تاثیر متضادی را به دنبال خواهد داشت. استفاده از مژه مصنوعی علاوه بر این که در کنار عینک جلوه زیبایی ندارد، باعث تحریک چشم نیز می شود. به همین دلیل استفاده از مژه مصنوعی در کنار عینک به هیچ عنوان توصیه نمی شود. به جای آن توصیه می کنیم از ریمل حجم دهنده و بلند کننده استفاده کنید.

 

آرایش چشم و لب خانم های عینکی


5. استفاده از رژلب تیره و جسورانه


استفاده از عینک باعث جلب توجه روی چشم ها شده و تمرکز را از روی لب ها بر می دارد. جهت متعادل سازی چشم ها و لب ها می توانید از رژلب جسورانه استفاده کنید. رژلب به رنگ قرمز، سرخابی، زرشکی و ... بهترین گزینه برای ایجاد تعادل چشم و لب است. همچنین، اگر قاب عینک شما مشکی است ترکیب خوبی با این رنگ ها ایجاد خواهد شد.

 


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
اولین ماه پاییز چه نام دارد؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: