دوشنبه 11 فروردین 1399 - 19:23:35

چگونه موی خود را در خانه رنگ کنیم؟

 

آموزش رنگ کردن مو در خانه

مراقبت از موی رنگ شده

 

آموزش رنگ کردن مو در خانه

 

رنگ کردن مو در خانه می تواند فرآیند آسانی باشد؛ به شرط آن که یک سری نکات و ترفندهای را به خوبی بدانید و رعایت کنید. یکی از مهمترین مزایای رنگ کردن مو در خانه این است که در وقت و هزینه های شما صرفه جویی بسیاری به عمل می آورد. فقط باید مراقب موهای خاکستری مزاحمی که لابلای موها به چشم می خورند، باشید تا به خوبی رنگ بگیرند. اگر ریشه موهای شما خاکستری شده است، هر دو هفته یکبار باید نسبت به رنگ کردن موی خود اقدام کنید. برای پوشاندن موهای سفید و خاکستری، نیاز به رنگ موی دائمی خواهید داشت. در ادامه این مطلب از سایت رژلب با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه موی خود را در خانه رنگ کنیم؟


برای رنگ کردن موها در خانه، از یک برند شناخته شده و حرفه ای استفاده نمایید. پیشنهاد ما به شما برند رنگ موی شوارتزکوف است. همیشه دو بسته از رنگ موی مورد نظر را خریداری کنید تا وسط کار با کمبود رنگ مو مواجه نشوید. اضافه تیوپ رنگ مو را می توانید در هفته های بعد دوباره مورد استفاده قرار دهید. همچنین، هنگام ترکیب رنگ مو با اکسیدان نیز باید به درصد آن توجه کنید. برخی مواقع درصد ترکیب رنگ مو با اکسیدان یک به یک یا یک به یک و نیم است. برای آگاهی از این اصل، حتما بروشور موجود در رنگ مو را مطالعه کنید.

 

رنگ مو شوارتزکوف

 


قبل از موادگذاری، دستکش و پیشبند یک بار مصرف خود را آماده نمایید. به منظور جلوگیری از لکه شدن پوست دست،‌حتما دستکش بپوشید. همچنین، جهت پیشگیری از لکه شدن لباس نیز از یک لباس به درد نخور یا پیشبند استفاده نمایید. اگر از رنگ موی تیره استفاده می کنید، ابتدا پوست نواحی پیشانی و دور گوش خود را با مقداری وازلین چرب کنید تا از رنگی شدن این مناطق جلوگیری کرده باشید.
موهای خود را تقسیم بندی کنید و برای نگه داشتن آن ها از کلیپس استفاده نمایید. رنگ مو و اکسیدان را در یک کاسه پلاستیکی ترکیب نمایید. سپس قلموی پلاستیکی مخصوص رنگ و مش را آغشته به رنگ مو کرده و از انتهای سر شروع به موادگذاری نمایید. توجه داشته باشید که موهای پشت سر نسبت به موهای جلوی سر دیرتر رنگ را باز می کنند؛ بنابراین باید از پشت سر رنگ گذاری را آغاز نمایید. همیشه موادگذاری را از انتهای مو شروع کرده و کم کم به سمت ریشه مو پیش بروید.


پس از این که کل نواحی مو را به رنگ مو آغشته کردید، موها را کمی با دست ها ماساژ دهید. سپس کلاه مخصوص رنگ و مش به سر بگذارید و حدود نیم ساعت تا 40 دقیقه صبر کنید. میزان مکث شما به عوامل بسیاری نظیر رنگ پذیری موها بستگی دارد که با چک کردن مداوم به آن دست خواهید یافت.

 

آموزش رنگ کردن مو در منزل

 


معمولا در داخل تیوپ رنگ مو، محلول شوینده موی سر به چشم می خورد که می توانید از آن برای شستشوی موها استفاده نمایید. چنانچه در بسته رنگ موی شما این محلول شوینده وجود داشت، از مصرف هر گونه شامپو و نرم کننده خودداری کنید. در صورتی که تیوپ رنگ موی شما فاقد شوینده بود، می توانید تنها از نرم کننده برای شستشوی موها استفاده نمایید. پس از رنگ کردن موها، تا سه روز باید از شستشوی مجدد موها خودداری نمایید.

 


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
اولین ماه پاییز چه نام دارد؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: