سه شنبه 19 فروردین 1399 - 19:56:14

5 لوازم آرایش صورت که همیشه نیاز دارید

معرفی انواع براش و کاربرد هر یک

نقش قلموها در گریم و آرایش صورت

 

براش آرایشی

انواع براش آرایشی که هر خانمی باید داشته باشد

 

 

شما هم مانند نجارها و میکانیک ها، برای آرایش صورت خود به ابزارهای خاصی نیاز دارید. یک متخصص گریم و میکاپ می گوید که داشتن برس های بزرگ برای آرایشگران مبتدی از جمله ضروریات است. اما هنگامی که در کار خود پیشرفت کنید، خواهید فهمید که یک میکاپ حرفه ای نیاز به تعداد زیادی براش در اندازه ها و فرم های مختلف دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این آیتم از وب سایت رژلب، شما را با 5 لوازم آرایش صورت که همیشه به آن ها نیاز دارید، آشنا نماییم.


نکات بسیاری در خصوص براش ها وجود دارد. به عنوان مثال، باید قبل از مصرف براش از تمیزی آن اطمینان حاصل کنید. استفاده از براش کثیف، درست مانند پوشیدن لباس های کثیف است. معمولا براش ها، آلودگی ها، باکتری ها و پوسته های مرده را به خود جذب می کنند و مصرف براش آلوده باعث بروز جوش و آکنه و همچنین التهاب پوستی می شود. شستشوی حداقل یک بار در هفته برس ها و براش های آرایشی بسیار پیشنهاد می شود. برای این کار می توانید از صابون و آب گرم استفاده کنید. پس از این که براش را به خوبی شستید، آن را خشک کرده و سپس مورد استفاده قرار دهید.


برس کرم پودر و فوندیشین


همیشه باید یک براش مخصوص کرم پودر به همراه داشته باشید. هنگام استفاده از کرم پودر مایع، براش این امکان را به شما می دهد که خطوط اطراف دهان، بینی و چشم ها را به خوبی پوشش دهید. برای براش کرم پودر به دنبال برس با موهای مصنوعی و سفت باشید. این الیاف بدون جذب آرایش می توانند محصولات سنگین تری مانند فوندیشن را روی پوست منتقل کنند.

 

برس کرم پودر

برس کرم پودر


برس پودر فیکس برای تثبیت آرایش


یک قلموی بزرگ گرد، گزینه بسیار خوبی برای استفاده از پودر فیکس و تثبیت کردن آرایش می باشد. حتی با کمک این براش می توان رژگونه را نیز به خوبی فیکس کرد. الیاف برس پودر فیکس چندان سفت و محکم نیستند و گزینه مطلوبی برای مصرف لوازم آرایش پودری محسوب می شوند.

 

برس پودر فیکس

برس پودر فیکس


برس سایه چشم


برای زدن سایه چشم می توانید از براش گنبدی شکل استفاده کنید. استفاده از این نوع برس باعث می شود سایه چشم شما به نرمی و لطافت روی پلک ها بنشیند و هیچ گونه درزی ایجاد نشود. فید کردن سایه برای یکدست کردن ظاهر آن و از بین بردن لبه های خشن بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل همیشه باید یک براش سایه تمیز همراه خود داشته باشید تا رنگ ها را به خوبی با هم فید نمایید.

 

برس سایه

برس سایه چشم


برس سایه زاویه دار


برس های زاویه دار کوتاه می توانند رنگدانه ای را در چین و چروک پلک جمع کنند تا عمق بیشتری پیدا کند. همچنین می توان قسمت زاویه دار براش را در گوشه بیرونی پلک قرار داد و از آن برای زدن دنباله سایه یا خط چشم استفاده کرد. حتی می توان از این نوع براش زاویه دار برای سایه زدن زیر استخوان ابرو نیز استفاده کرد.

 

برس

کاربرد برس زاویه دار


قلموی کوچک


برای کار روی جزئیات، به یک قلموی کوچک نیاز خواهید داشت. این نوع براش برای پوشاندن انواع لک، فوق العاده عمل می کند. زیرا به خوبی انواع لک و جوش را پوشش داده و آن را مخفی نگه می دارند. اندازه کوچک قلمو باعث می شود به یک ابزار چند کاره تبدیل شود؛ به عنوان مثال می توانید از آن برای زدن خط چشم، طراحی ابرو یا حتی زدن رژلب استفاده نمایید.

 

قلمو

کاربردهای قلموی کوچک

 


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "خوب" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (0)

رژلب - سایت تخصصی آرایشی
فیلم آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: