دوشنبه 22 آذر 1395 - 11:34:44

استروبینگ چیست

هایلایتر صورت

برق انداختن صورت

 

معرفی تکنیک جدید هایلایت کردن صورت

امروزه تکنیک کانتورینگ صورت پیچیده تر شده و وسعت بیشتری پیدا کرده، به گونه ای که حتی کانتورینگ روی بدن و موها نیز انجام میشود و تکنیک سایه و روشن زدن در بین همه افراد محبوبیت پیدا کرده است. اما حتی کانتورینگ هم مانند هر چیز دیگری تاریخ مصرف خود را داشته و امروزه با به وجود آمدن تکنیک های جدیدتر از بین رفته و یا کمتر از آن استفاده می شود. تکنیک جدیدی که تقریبا جایگزین کانتورینگ شده، استروبینگ نام دارد و امروزه همه جا صحبت از آن است. این تکنیک کاربردی برای آرایش صورت می باشد  و در آن به جای سایه روشن زدن روی صورت تنها از هایلایت زدن استفاده می شود. در این مقاله برای بینندگان عزیز سایت آرایشی رژلب، توضیح داده می شود که استروبینگ چیست؟.

 

استروبینگ چیست؟


استروبینگ یک کلمه انگلیسی است و به معنای بارقه های روشنی است که به طور منقطع دیده می شود. شاید انتخاب این کلمه برای یک تکنیک آرایشی عجیب به نظر برسد ولی باید گفت که این نام برازنده این تکنیک است. زیرا درتکنیک استروبینگ از هایلایت های منقطعی روی صورت استفاده می شود و تنها با استفاده از این هایلایت هاست که میکاپ و گریم انجام شده و ازهیچ رنگ تیره ای درآرایش استفاده نمی شود.

 

تفاوت استروبینگ و کانتورینگ


همان طور که همه ما می دانیم در تکنیک کانتورینگ از سایه روشن هایی در آرایش صورت استفاده شده و با استفاده از این سایه روشن ها بعضی قسمت های صورت کم تر و بعضی قسمت ها برجسته تر به نظر می رسند. اما در تکنیک استروبینگ از هایلایت صورت استفاده شده و تنها با هایلایت است که میکاپ صورت انجام می شود و هیچ پودر و یا کرم برنزه ای درتکنیک استروبینگ به کار نمی رود.

 

پرسش و پاسخ در مورد استروبینگ

 

آیا استروبینگ میکاپ را روشن می کند؟

  • پاسخ به این سوال مشخصا مثبت است. زیرا در این تکنیک تنها از هایلایت استفاده می شود ولی ذکر این نکته هم ضروری است که در این تکنیک به جای براق بودن میکاپ، پوست بیشتر روشن به نظر می رسد و روی پوست اکلیل به کار نخواهد رفت تا براق دیده شود. در این تکنیک هدف اصلی این است که پوست درخشش طبیعی خاص خود را داشته باشد نه این که براق دیده شود.

 

آیا استروبینگ همان هایلایت کردن صورت است؟

 

  • درست است که این تکنیک به هایلایت کردن بسیار نزدیک است ولی استروبینگ نسبت به هایلایت کردن بسیار پیچیده تر بوده و مراحل بیشتری دارد. همان طور که در کانتورینگ از برنزه استفاده می شود ولی مراحل بسیار پیچیده تری وجود دارد، در استروبینگ هم از مراحل گسترده تر و پیچیده تری استفاده می شود.

 

آیا استروبینگ هم به اندازه کانتورینگ پیچیده است؟

  • در تکنیک استروبینگ دیگر نیازی به نگرانی در مورد ترکیب سایه های روشن و تیره نیست و به همین دلیل این تکنیک ساده تر است. البته برای به دست آوردن یک نتیجه مناسب باید با دقت زیادی عمل کرده و تکنیک مناسب این کار را فرا گرفت ولی به طور کلی این روش به پیچیدگی کانتورینگ نیست.

 

 استروبینگ چگونه انجام میشود؟

  • در تکنیک استروبینگ باید قبل از هر کاری کمی صورت را مرطوب کرد تا آرایش بهتر روی آن قرار گیرد. به علاوه باید از هر محصول ماتی دوری کرده و هایلایتر را روی قسمت هایی از صورت زد که نور به طور طبیعی آن ها را درخشان تر نشان می دهد. برای این کار باید شقیقه ها، گونه ها و روی بینی را هایلایت کرد. البته در صورتی که نگران چرب دیده شدن صورت هستید می توانید روی پیشانی را هایلایت نکنید.


 

فیلم آرایش صورت

 

جمع آوری و ترجمه شده توسط رژلب دات کام
انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب سایت رژ لب مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

 


نظردهید

نام شما:
آدرس ایمیل:
کلمه "خوب" را بدون گیومه وارد کنید؟
لطفا در پاسخ از حروف الفبای انگلیسی استفاده نکنید.
نظر شما:

نظرات (5)

چهارشنبه 11 بهمن 1396 - 08:56:22
جالب بود
یکشنبه 15 اسفند 1395 - 17:30:17
سپاسگزازم
چهارشنبه 24 آذر 1395 - 12:44:17
مثل همیشه عالی بود
سه شنبه 23 آذر 1395 - 09:20:33
مرسی از سایت خوبتون
دوشنبه 22 آذر 1395 - 16:49:16
ممنون جالب بود تفاوتشون
رژلب - سایت تخصصی آرایشی
فیلم آرایشی

سایت تخصصی آرایشی - رژلب
عنوان مطلب:
ژورنال: